Translate my BLOG

czwartek, 16 czerwca 2022

Lancaster Colony (LANC)

Ostatnio na blogu było dużo więcej "molochów", których kapitalizacja rynkowa przekracza 20 mld. $, dlatego dzisiaj dojdzie mniejsza spółka, która mimo tego na polskie warunki dalej zaliczana byłaby do największych spółek naszego kraju: Lancaster Colony. Kapitalizacja spółki sięga 3,3 mld. $ i zatrudnia w sumie 3200 pracowników. Firma ta jest producentem i sprzedawcą specjalistycznych produktów spożywczych w kanałach detalicznych i gastronomicznych. Oferuje między innymi sosy sałatkowe, sosy warzywne i sosy owocowe, pieczywo z kiełkami ziarna, bułki drożdżowe, pieczywo czosnkowe i mini bajgle nadziewane itd. 


Jako firma z sektora dóbr konsumpcyjnych charakteryzuje się klasycznymi wskaźnikami wzrostu dla tego rodzaju spółek, a to znaczy, że rośnie powoli ale stabilnie. Tym samym interesująca jest w pierwszej kolejności dla inwestorów, którzy cenią sobie wysoką stabilność w portfelu, który jednocześnie zasilany będzie dywidendą - Lancaster Colony na wypłatę zysków w formie dywidendy przeznacza ok. 93% zysków, a stopa dywidendy przy aktualny kursie akcji sięga 2,62% i jest najwyższa od ponad 10 lat:


Jednak podczas poprzedniej bessy (2007-2009), spadek ceny akcji doprowadził do prawie 4% stopy dywidendy i jeśli dawne zależności się powtórzą, można oczekiwać, że dywidenda w kolejnych tygodniach jeszcze wyżej wzrośnie, a to innymi słowami oznacza, że akcje mogą jeszcze głębiej spaść. Dotychczas średnioroczny wzrost dywidendy w minionych dziesięciu latach sięgnął 8,7% (w skali roku), czyli przy aktualnym otoczeniu byłoby to zbliżenie do poziomu inflacyjnego. 


Oczekiwania co do bliższej przyszłości (nadchodzące dwa-trzy lata) pozostają optymistyczne i firma spodziewa się, że wzrostowy trend wyników finansowych nie zostanie przerwany. Mimo tego kurs akcji doświadcza ponadprzeciętnie głębokie zejście o ponad 40% i dalej nie osiągnęła poziomy wyceny, które sugerować by mogły, że mamy teraz okazję inwestycyjną (to samo potwierdza wycena w oparciu o dywidendę).

LANC 16.06.2022 - 122,17


Patrząc technicznie, można przy obecnym poziomie dopatrywać poziomu wsparcia, jednak jeśli negatywny sentyment na rynku będzie się dalej utrzymywał, to myślę, że zobaczymy jeszcze niższe poziomy - kolejne wsparcie, przy którym rozmyślałbym nad pierwszą transzą zakupową jest strefa 81-85 $ za akcję. Więcej danych do spółki, wraz z wynikami finansowymi z minionej dekady, jak zwykle na końcu analizy:Na koniec dla zainteresowanych osób analizami do polskich spółek - polecam Portal Analiz gdzie znajdziesz liczne analizy do spółek z naszego parkietu:

Zarejestruj się w Portalu Analiz ->

Dla osób poszukujących brokera do handlu akcjami, w tym również do handlu na pochodnych instrumentach finansowych typu opcje i kontrakty, polecę jeszcze dzisiejszego partnera wpisu: LYNX Broker. Rejestrując się przez poniższy link, broker w ramach współpracy z blogiem, zwróci moim czytelnikom 50 $ prowizji od transakcji:


5 komentarzy:

 1. Zainteresowały mnie spółki z rynku chińskiego po otrzymaniu materiałów promujący ten rynek do zakupów przez saxo bank,gdzie podane są sektory ,które mają zielone światło od rządu,są to energia wodorowa,energia alternatywna,nowa infrastruktura,nowe technologie.Na tapetę wziołem dwie spółki ,które kupiłem to producenci samochodów elektrycznych-LI-NIO.Co sądzicie o inwestowaniu w rynek chiński ,który do tej pory nie najlepiej sobie radził w stosunku do giełd europejskich i amerkańskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecane spółki do inwestowania z Chin,bardzo ciekawy artykuł.-https://www-investors-com.translate.goog/news/best-chinese-stocks-to-buy/?src=A00220&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

   Usuń
 2. Witam ,czy moglibyście określić i przeanalizować inwestowanie w energie jądrową ,czyli rynek uranu ,czy już jest czas do zakupów akcji ,lub ETF-ów,które w ostatnich miesiącach bardzo dużo spadły,widać ,że jest duża niechęć inwestowania w ten segment rynku.Moim zdanie trzeba obserować i kupować akcje lub ETF na uran.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro (w niedzielę) na naszym kanale YouTube pojawi się analiza spółki energetycznej, która zarabia między innymi dostarczając energię jądrową :)

   Usuń
 3. Dla zainteresowanych uranem polecam-kanał na YT uranium insider. link-https://www.youtube.com/watch?v=gWQJFWPQmjs

  OdpowiedzUsuń