Translate my BLOG

czwartek, 1 września 2022

Bycze spółki po lipcu oraz sierpniu 2022

Ostatnia aktualizacja polskiego portfela tradingowego "Byki" była dwa miesiące temu, więc czas odświeżyć jego stan. Lipiec oraz sierpień dla portfela zakończyły się bez większych zmian - bo nadal trzymam tylko jedną spółkę, która odpowiedzialna jest za niecałe 10% wartości portfela. Pozostałe 90% to gotówka. Teraz - po 128 miesiącach, portfel ten notuje dokładnie 222% wyżej niż w dniu startu. Benchmark (czyli WIG) w tym samym czasie zyskał 32,61%. Pełna historia obu konkurentów poniżej:


W bieżącym roku rynkami finansowymi rządzą niedźwiedzie - nasza rodzima giełda oddaliła się w tym roku od zeszłorocznych zysków już o blisko 30%. Mój portfel z kolei w 2022 roku notuje z ok. 11% stratą i na tą chwilę przechodzi najdłuższy okres obsunięcia w swojej historii - "all time high" odnotował w kwietniu 2021 roku z 261% zyskiem. Mimo długiego trwania obsunięcia, obsunięcie to nie jest tak głębokie jak w przypadku szerokiego rynku i celem szybszego powrotu na dawne poziomy, rozmyślam już na ponownym zmniejszeniem gotówki w tym portfelu i zagospodarowaniu jej w spółkach, które moim zdaniem mogą w kolejnych miesiącach zyskać. Kiedy więc już kupię spółki do portfela - to oczywiście jak zwykle o tym poinformuję w moich social mediach. Przechodząc do aktualnego składu portfela:

AMB 31.08.2022 - 20,50

Jak już we wstępie napisałem - w portfelu gości tylko jedna spółka i jest nią Ambra. Firma ta mi bessy na giełdzie, trzyma się stosunkowo dobrze. WIG w ostatnich dniach wybił nowy niższy dołek, a Ambra nie. Taki obraz techniczny dobrze wróży firmie w przypadku kiedy na rynek ponownie wrócą kupujący. Dlatego też firmę tą nadal będę trzymał i nic w swojej pozycji nie zmieniam. 

Podsumowując dzisiejszą krótką aktualizację: możliwe, że w kolejnych tygodniach rozglądnę się po polskim parkiecie i jak coś ciekawego znajdę, to zasilę portfel nową/ymi spółką/ami. Jeśli interesują Cię bardziej szczegółowe analizy polskich spółek, to polecę Portal Analiz - strona na której znajdziesz mnóstwo analiz do solidnych fundamentalnie polskich spółek. 

Zarejestruj się w Portalu Analiz ->

Jeśli z kolei jeszcze szukasz brokera, to polecę dzisiejszego partnera wpisu: LYNX Broker. Rejestrując się przez poniższy baner, broker w ramach współpracy z blogiem, zwróci moim czytelnikom 50 $ z prowizji od transakcji:


Przypomnę również moją książkę - w niej dokładnie napisał w jaki sposób wyszukuję spółki do portfela, jak zarządzam ryzykiem i wiele więcej. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do strony gdzie ją można zamówić:

2 komentarze:

 1. Hej Danielu,
  Pytanie o nvidie i regulacje USA zabraniające exportu chipów do Chin - czy wpływa to na Twój optymizm związany z NVidia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Myślę, że regulacje te obniżą wycenę spółki, ale długoterminowa perspektywa wyników finansowych się tak mocno nie zmieni.

   Usuń