Translate my BLOG

sobota, 29 lipca 2017

Budimex SA (BDX)

RGR zapowiedzą odwrócenia?
28.07.2017 - 222,6
 
 Budimex w długoterminowym trendzie wzrostowym, jednak w ostatnim czasie kurs wyrysował nowy niższy dołek oraz niższy szczyt - urodziła się formacja RGR. Do chwili utrzymania się kursu powyżej 215 zł uważam, że mamy dobry moment do zakupu (patrz analiza niżej). Przebicie tego poziomu może dać większy (kolejny) impuls spadkowy. Podsumowując obecna cena jest bardzo interesującym poziomem do handlu pod wysokie ratio (stosunek ryzyka do potencjalnego zysku przekracza 1:8).


Wzrost zmienności ostrzeżeniem, czy okazją do zakupów?
23.06.2017 - 237


Budimex od połowy 2012 roku znajduje się w trendzie wzrostowym. W tym czasie średnia zmienność z ostatnich 20 sesji rzadko przekraczała 3,5%:


Oznacza to, że w ujęciu miesięcznym spółka stabilnie utrzymywała swój kierunek. Wzrost dynamiki w ostatnich tygodniach (maj-czerwiec) może tu być pierwszą oznaką słabości trendu. Jednak do chwili utrzymania się kursu powyżej 215 zł wszystkie większe korekty widzę jako okazję do zakupów. Obecnie ważnym oporem powstrzymującym możliwe dalsze wzrosty jest cena w okolicach 240 zł, wybicie powyżej tego poziomu może otworzyć drogę do próby wybicia kolejnych historycznych szczytów.

3 komentarze:

 1. Mam po 180 prawie od dwóch lat ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie odnośnie spółki robyg, Była w portfelu "byki" ale wyleciała z niego. Jak obecnie oceniasz Danielu tę spółkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wygląda dobrze - 3,05 pierwsze wsparcie, kolejne dopiero 2,85

   Usuń