Translate my BLOG

poniedziałek, 10 lutego 2020

Fabege AB (FABG)

Inwestycja w szwedzki rynek nieruchomości?
FABG 07.02.2020 - 167,67 (SEK)
Dzisiaj o spółce na którą przy szukaniu potencjalnych kandydatów do "Najlepszych Akcji Świata" zaprowadziło mnie do... Szwecji. Mowa o spółce Fabege, która działa w branży nieruchomości komercyjnych. Data założenia sięga 1924 roku, jej obecna kapitalizacja rynkowa (po przeliczeniu) wynosi ok 8 mld. € co czynią ją największą firmą (tego rodzaju) na giełdzie w Stockholmie. Przed decyzją o nabyciu udziałów w tego rodzaju spółce warto zbadać rynek nieruchomości w Szwecji i mówiąc krótko: sytuacja wygląda podobnie jak u nas. Niskie stopy procentowe (obecnie na poziomie 0%) stymulowały ten rynek, przy tym poziom inflacji korony szwedzkiej rośnie. Z drugiej strony szwedzki rynek nieruchomości charakteryzuje ciągły niedobór oferty deweloperskiej oraz lokali na wynajem, a to może sprzyjać rosnącym wycenom tej spółki. Mimo tego obecną fundamentalną wycenę oszacowałbym na dosyć wysoką, ale w przypadku dalszej kontynuacji obecnego stanu rzeczy, wycena może jeszcze znacząco zyskać na wartości.

Długoterminowo inwestycja w firmę pozostanie inwestycją w trend, który dodatkowo umila rosnąca wypłata dywidendy (obecnie wynosi ok. 1,3%). Wyniki finansowe potrafią się mocniej wahać, jednak w długim ujęciu mają one tendencję do wzrostów. Więcej danych umieszczam poniżej (wyniki liczone w koronach szwedzkich):


Jeśli chcesz się nauczyć wyszukiwania takich "perełek" jak powyżej to zachęcam do zakupu mojej książki "Giełda, inwestycje, trading". Trwa przedsprzedaż i jest to jedyna okazja do zdobycia książki z 25% zniżką ceny. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu:

https://sklep.pamietnikgieldowy.pl/produkt/gielda-inwestycje-trading/

Darmowy fragment wraz z spisem treści można otrzymać wpisując się do newsletter'a. Wystarczy podać swój adres email i następnie potwierdzić zapis poprzez kliknięcie na linka, który otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową. W kolejnej wiadomości prześlę Tobie darmowy fragment książki wraz z spisem treści:
 

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz