Translate my BLOG

piątek, 21 lutego 2020

Tyler Technologies (TYL)

Inwestuję w "jakość", nie w "wycenę"
TYL 20.02.2020 - 334,16 $ 

Czas na kolejną spółkę z listy "Najlepszych Akcji Świata" - Tyler Technologies. Firma należy do największych spółek programistycznych Stanów Zjednoczonych. Opiera się wyłącznie na dostarczaniu zintegrowanego oprogramowania i usług technologicznych dla sektora publicznego. Założona została w 1966 roku, zatrudnia 5961 pracowników, a jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ok 13 mld. $. W minionych dwudziestu latach jej średnioroczna stopa zwrotu wynosiła 24,5% (okres ten uwzględnia pęknięcie bańki technologicznej w 2000 roku oraz kryzys finansowy w 2008 roku). Wynik ten jest więc naprawdę bardzo imponujący. Wysoką jakość spółki potwierdzają również dane finansowe: mamy rosnące obroty (średnio 17,1% rocznie z ostatnich pięciu lat), rosnące zyski netto, bardzo wysoką stabilność finansową, wysoką marżę operacyjną itd. Poniżej załączam dodatkowe dane pomocne w dalszej ocenie firmy:


Firma zarówno z fundamentalnego ujęcia jak i od strony technicznej wygląda bardzo atrakcyjnie. Trend jest stabilny (jak na tak wysokie średnioroczne stopy zwrotu), ale mimo tego obsunięcia przekraczające 30% inwestor kilka razy doświadczył (największe obsunięcie w minionych dwóch dekadach wyniosło -51%). Dlatego też przyszłe wejścia warto próbować wykorzystać z ujęcia zmienności kursowej, tzn. po wystąpieniu korekty przekraczającej 20%. Przechodząc do samej wyceny: powiem krótko, za jakość musimy zapłacić, ale po wspomnianej korekcie przekraczającej 20%, może będzie okazja do otrzymania tej jakości taniej. Poniżej załączam dodatkowe dane:


Na zakończenie przypomnę o swojej książce: jeśli chcesz nauczyć się znajdowania samodzielnie podobnych "perełek" to gorąco zachęcam do zakupu mojej książki. Znajdziesz w niej mnóstwo informacji w jaki sposób spostrzegam rynki, na co przy analizie firmy zwracam szczególną uwagę, w jaki sposób dywersyfikuję swój portfel i wiele więcej. Klikając na poniższe zdjęcie, przejdziesz do sklepu:

https://sklep.pamietnikgieldowy.pl/produkt/gielda-inwestycje-trading/

Jeśli chcesz zostać na bieżąco to zachęcam Cię również do zapisu do newslettera. Zapisując się dostaniesz darmowy fragment wraz z spisem treści książki. Wystarczy podać swojego maila, na którego następnie otrzymasz ode mnie wiadomość w której należy potwierdzić chęć zapisu, po tym prześlę Tobie darmowy fragment książki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz