Translate my BLOG

niedziela, 6 września 2020

ServiceNow (NOW)

Przyszły "megatrend" - przetwarzanie danych w chmurze
NOW 04.09.2020 - 450,43 $

Dzisiaj kolejna firma (ostatnio na blogu przedstawiłem konkurenta Zendesk) zajmująca się przetwarzaniem danych w chmurze, aby pomóc firmom w zarządzaniu cyfrowymi przepływami pracy w operacjach przedsiębiorstw: ServiceNow. Spółka założona w 2003 roku zatrudnia dzisiaj 11 901 pracowników i na wagę przynosi ponad 89 mld. $ kapitalizacji rynkowej. Akcje od debiutu (2012) wzrosły do dzisiaj o ponad 1700%, czyli ponad 42,5% w skali roku! Dynamikę tą potwierdzają wyniki finansowe: obroty w 2010 roku wyniosły 43 mln. $, a w 2019 już 3,4 mld. $, strata netto z 30 mln. $ (2010) obróciła się w zysk, który wyniósł 627 mln. $ w 2019 roku (a prognoza na kolejny rok to już 728 mln. $ zysku netto)!


Obecna wycena rynkowa sugeruje dalsze utrzymanie tempa wzrostów (wycena jest wysoka, co oznacza że i oczekiwania są wygórowane). Spółka należy więc do firm typu "growth", mówiąc inaczej: inwestycja w ServiceNow to inwestycja w bardzo silnie rozwijającą się firmę. Pozostałe dane finansowe również wyglądają pozytywnie: spółka się nie zadłuża i finansuje się rynkiem kapitałowym - liczba dostępnych w wolnym obrocie akcji wzrosła z 74 mln. w 2012 do 197 mln. sztuk w 2019 (mimo tego kurs akcji na tym nie ucierpiał). Więcej danych do firmy zamieszczam poniżej:Reasumując: stabilność wzrostów jest bardzo  wysoka i brak oznak do tego aby traciły one na dynamice. Sama wycena fundamentalna sugeruje, że akcje są obecnie drogie, co oznacza, że ryzyko do większych korekt jest duże. Mimo tego uważam, że każde większe cofnięcie warto wykorzystać do zakupu, ale ze świadomością, że przyszła korekta może doprowadzić do ponad 50% przeceny kursu akcji. Więcej na temat sposobu w jaki analizuję akcje, jak wyszukuję potencjalnie obiecujących kandydatów do inwestycji długoterminowej i w jaki sposób zarządzam portfelami, pisałem w swojej książce. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu, gdzie książkę możesz nabyć:

https://sklep.pamietnikgieldowy.pl/produkt/gielda-inwestycje-trading/

Osoby zainteresowane wysokiej jakości analizami polskich spółek, zapraszam z kolei na Portal Analiz. Promocja w której powołując się na mój blog (Pamiętnik Giełdowy) niedługo będzie się kończyć - roczny abonament kosztuje zaledwie 149 zł, z promocją 13 miesiąc jest gratis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz