Translate my BLOG

środa, 16 września 2020

Cable One (CABO)

Spółka do obserwacji pod wybicie z konsolidacji
CABO 16.09.2020 -  1852,05 $

Dzisiaj ponownie wrócę do spółek z "kącika bardziej spekulacyjnych", dokładniej do transakcji z sygnału technicznego wynikająca z wybicia z konsolidacji, mowa o firmie Cable One. Firma jest amerykańskim dostawcą usług internetowych i kablowych, obsługuje ok. 1 mln. klientów w 21 stanach. Obecna kapitalizacja spółki przekracza 11 mld. $ i zatrudniają w sumie 2751 pracowników.

CABO 16.09.2020 - 1833 $

Jak już wspomniałem interesująca wydaje mi się  przede wszystkim od strony technicznej - kurs akcji po szybkim powrocie w okolice poziomów sprzed "koronawirusowego" krachu przeszła w trwającą już pięć miesięcy konsolidację. Zgodnie z teorią wraz z dłuższym czasem trwania takiego stanu, późniejsze wybicie może być tym bardziej gwałtowne. Ze względu na główny trend wzrostowy należy przyjąć większe prawdopodobieństwo wybicia w górę, z ceną docelową powyżej 2500 $ za akcję. Również od strony fundamentalnej wygląda pozytywnie - mamy rosnące obroty, rosnący zysk netto oraz pozytywne oczekiwania co do kontynuacji tego trendu:


Sama aktualna wycena fundamentalna raczej droga - pod względem osiąganego zysku do ceny akcji, notuje dzisiaj na ponadprzeciętnie wysokim poziomie. Jednak dla transakcji opartych o sygnały techniczne (na okres krótko i średnioterminowy) wycena ta nie ma dużego wpływu na cenę - tzn. mimo wysokich poziomów, wybicie i przyspieszenie wzrostów jest bardziej prawdopodobne niż spadek kursu akcji. Więcej danych poniżej:Jeśli chcesz nauczyć się własnoręcznie dobierać spółki do portfela zarówno pod względem inwestycyjnym (na okres długoterminowy) jak i w ujęciu tradingowym (na okres krótko i średnioterminowy) to mogę polecić moją książkę - klikając na poniższy link przejdziesz do sklepu:

2 komentarze:

  1. Może też być, że do czasu wybicia zyski firmy wzrosną i wycena już będzie niższa :)

    OdpowiedzUsuń