Translate my BLOG

czwartek, 6 maja 2021

Reply S.p.A. (REY)

Włoska spółka technologiczna - interesujący kandydat do inwestycji długoterminowej
06.05.2021


Reply z siedzibą w Turynie jest notowaną na giełdzie włoską firmą usługową IT założoną w 1996 roku, specjalizującą się w opracowywaniu i wdrażaniu procesów opartych na nowych kanałach komunikacji i mediach cyfrowych.
Klientami są firmy z sektora telekomunikacji i mediów, przemysłu i usług, banki i firmy ubezpieczeniowe, a także administracja publiczna z modelami biznesowymi opartymi na technologiach, takich jak duże zbiory danych, przetwarzanie w chmurze i Internet rzeczy. Usługi oferowane przez Reply obejmują doradztwo, integrację systemów i zarządzanie aplikacjami - w dużym skrócie: jedna z tych firm technologicznych, która kształtuje naszą przyszłość.


Obecna kapitalizacja rynkowa firmy przekracza 4,2 mld. €. Fundamentalnie spółka prezentuje się bardzo dobrze: rosną przychody, rośnie zysk netto i według prognoz również marża operacyjna ma rosnąć. Przychody w ostatnich 10 latach rosły średnio 12,70% rocznie, w 5 latach średnio 12,4% rocznie i w 2 latach 10,7% - innymi słowami: mamy bardzo stabilną dynamikę wzrostową. Podobnie wygląda to przy zysku netto - stabilne wzrosty, które również w przyszłości mają być kontynuowane.


REY 06.05.2021 - 113 €Dobre wyniki finansowe potwierdza również kurs akcji - cena w ostatnich 10 latach rosła średnio 36,3% rocznie. Wzrostom tym towarzyszyły średniej wielkości korekty, gdzie największe obsunięcie zobaczyliśmy w zeszłorocznym koronawirusowym krachu, które doprowadziło do ok. 44% przeceny. Pozostałe korekty rzadko przekraczały obsunięcie przekraczające 30% (w ostatnich 10 latach, cena akcji tylko dwa razy doświadczyła tak głębokiego spadku). Obecnie kurs akcji notuje w okolicach historycznych szczytów, najbliższe (ważniejsze) wsparcie tworzy cena ok. 90 €, kolejne tzw. "zmiana biegunów", które znajduje się na poziomie 80 €. Podsumowanie i pozostałe dane, wraz z prognozami analityków na kolejne trzy lata, na końcu:


Podsumowując: Repley S.p.A. jest jedną z niewielu technologicznych włoskich spółek, która może być dla mnie kandydatem na przyłączenie do portfela "Najlepszych Akcji Świata". Obecna wycena jest troszeczkę wysoka, jednak mimo tego, przy tej dynamice wzrostowej wyników finansowych, trudno jest dostać akcje podczas głębszej przeceny - w ostatnich 10 latach kurs tylko kilka razy cofnął o więcej niż 20% i to mimo bardzo wysokiej średniorocznej stopie zwrotu.

Spółka dostępna do inwestycji tylko u brokera, który umożliwia handel na rynku amerykańskim - polecam tu dzisiejszego partnera wpisu LYNX Broker. Broker, który czytelnikom bloga przy zakładaniu konta zwróci 50 $ prowizji od transakcji, w tym celu wystarczy przy zakładaniu powołać się na mój blog (pamietnikgieldowy):

Dla głodnych wiedzy polecę jeszcze darmowy e-book "11 sprawdzonych strategii największych inwestycyjnych guru" - e-book dostępny na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:


Jeśli z kolei interesuje Cię mój sposób inwestowania, strategia zarządzania ryzykiem i metody wyszukiwania interesujących spółek to zachęcam do książki "Giełda, inwestycje, trading" - dostępna w sklepie, do którego przejdziesz klikając na poniższe zdjęcie:

 

Pobierz darmowy fragment książki ->

4 komentarze:

 1. spółka wczoraj wygenerowała sygnał sprzedaży w zasadzie, ale po kolejnej 50% korekcie smakowity kąsek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jakiej zasadzie sygnał sprzedaży?

   Usuń
  2. Nowe all time high jest zawsze sygnałem zakupu, a nie sprzedaży :)

   Usuń
  3. Moje ulubione macd 144 34 5 dało wczoraj sygnałek, ale dzisiaj już zanegowali i znowu jest pozytywny, co nie zmienia faktu, że RSI od kursu 75 robi bardzo brzydkie dywergencje - nie przebija poprzednich szczytów mimo nowych ATH - to samo było na cdp i się wszyscy śmiali, a teraz jest -60%. Moim skromnym zdaniem cdp to jest po prostu jaskółka która pokazuje jak wszelkie "balony" polecą :) Za to blog super, wszystkie spółki które podajesz są warte zakupu po mocniejszej korekcie

   Usuń