Translate my BLOG

środa, 4 sierpnia 2021

Eli Lilly (LLY)

Eli Lilly to firma produkująca leki, której data założenia sięga 1876 rok. Należy do największych firm farmaceutycznych na świecie z łączną kapitalizacją rynkową, która wynosi blisko 250 mld. $ i zatrudnia w sumie 35 000 pracowników. Firma była pierwszym koncernem produkującym penicylinę na skalę przemysłową, a obecnie jest największym wytwórcą i dystrybutorem leków stosowanych w psychiatrii.


Jako firma rozwinięta dzieli się swoimi zyskami z akcjonariuszami w formie dywidendy, ale ze względu na najwyższą wycenę fundamentalną w historii tej spółki (w oparciu o zyski), dywidenda ta jest ponadprzeciętnie niska i wynosi 1,33%, przeznaczając na nią niecałe 50% wypracowanych zysków. 


Według oczekiwań, spółka w przyszłości będzie rosnąć szybciej niż dotychczas, co zawdzięczać można głównie temu, że w czerwcu amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) przyznała przełomowe oznaczenie terapeutyczne dla leku na Alzheimera - Donanemab, co może przyspieszyć proces jego zatwierdzania. Mimo tego, uważam że nawet w przypadku dużego sukcesu finansowego produktu (i również medycznego sukcesu), aktualna wycena jest mocno przesadzona. 

LLY 04.08.2021 - 269,33 $

Patrząc od strony fundamentalnej w ujęciu wyceny akcje nie wyglądają na to aby przy tych poziomach były dobre do inwestycji. Jednak od strony technicznej sytuacja jest dużo lepsza - mamy stabilny trend wzrostowy, korekty rzadko sięgają 20% i to oznacza, że patrząc technicznie, można to wykorzystać aby zarobić w ujęciu tradingowym. Jeśli miałbym się zdecydować na zakup długoterminowy, to rozważyłbym wejście dopiero po wyraźnym spadku wyceny, a to przy obecnych wynikach finansowych, oznaczałoby spadek kursu akcji o ponad 50%. Więcej danych do spółki wraz z wynikami finansowymi z minionej dekady, poniżej:


Jeśli spodobała Ci się analiza i zainspirowała do dokładniejszego przyglądnięcia się spółce to zapraszam do zapisu na newsletter, w którym raz w tygodniu otrzymasz informację z nowymi analizami jakie w minionym tygodniu opublikowane zostały na blogu. Wraz z zapisem otrzymasz darmowy fragment mojej książki "Giełda, inwestycje, trading":

Zapisz mnie na newsletter i pobierz darmowy fragment książki ->

Dla osób poszukujących dodatkowej wiedzy polecić mogę również darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker, e-book ten za darmo dostępny jest na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:


2 komentarze:

  1. Jest takie powiedzenie, że na świecie pewne są tylko podatki i śmierć. Moje pytanie dotyczy tej drugiej opcji - czy zna Pan albo już nawet analizował spółki specjalizujące się jako domy pogrzebowe?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można kupić REIT'y na cmentarze, jednak wyniki tych spółek nie są wystarczająco dobre, aby w nie inwestować, przynajmniej według moich kryteriów... inne spółki na domy pogrzebowe nie znam.

      Usuń