Translate my BLOG

środa, 15 września 2021

Casella Waste Systems (CWST)

Casella Waste Systems jest firmą świadczącą usługi w zakresie odpadów stałych. Spółka świadczy usługi zarządzania zasobami dla klientów mieszkaniowych, handlowych, komunalnych i przemysłowych, głównie w zakresie zbiórki i unieszkodliwiania odpadów stałych, transferu, recyklingu i usług organicznych. Obecna kapitalizacja rynkowa firmy wynosi ok. 3,8 mld. $ i zatrudnia w sumie 2500 pracowników. 


Spółka działa w defensywnym sektorze i w ostatnich pięciu latach jej przychody rosły średnio 7,2% rocznie, co na tą branżę jest delikatnie powyżej średniej. Według oczekiwań ogólny trend wzrostu wyników finansowych ma się również w przyszłości utrzymać, jednak obecna cena akcji wycenia bardziej przyspieszenie tempa wzrostu i dlatego w ujęciu samej wyceny, firma aktualnie nie jest atrakcyjna do zakupu długoterminowego.
 

Przy odpowiednio długim horyzoncie czasowym, mimo aktualnie wysokiej wyceny fundamentalnej spółka ta może być interesująca do inwestycji, jednak momentu wejścia szukałbym co najmniej 30% niżej. Technicznie cena akcji trzyma się w bardzo stabilnym trendzie wzrostowym i jako, że oddaliła się od swojej średniej kroczącej EMA100 ponadprzeciętnie mocno, można oczekiwać powrotu kursu do niej, czyli korektę kursu akcji, która sięgnie minimum 10%.
 
CWST 14.09.2021 - 75,16 $

Zejście kursu poniżej tej średniej czysto technicznie jest sygnałem sprzedaży, jednak dla inwestora długoterminowego zejście poniżej nie należy tutaj nad interpretować - dotychczas, a dokładniej od 2015 roku takie zejścia były dobrą okazją do inwestycji. Uważam, że również w przyszłości spadek ceny akcji poniżej średniej EMA100 będzie dobrą okazją do inwestycji, ale mimo, że spółkę należy kategoryzować do defensywnych akcji, nie koncentrowałbym dużej części kapitału w niej. Więcej danych do spółki, jak zwykle na końcu:


Jeśli spodobała Ci się analiza i zainspirowała do dokładniejszego przyglądnięcia się spółce to zapraszam do zapisu na newsletter, w którym raz w tygodniu otrzymasz informację z nowymi analizami jakie w minionym tygodniu opublikowane zostały na blogu. Wraz z zapisem otrzymasz darmowy fragment książki "Giełda, inwestycje, trading":

Zapisz mnie na newsletter i pobierz darmowy fragment książki ->

Dla osób poszukujących dodatkowej wiedzy polecić mogę również darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker, e-book ten za darmo dostępny jest na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz