Translate my BLOG

sobota, 22 czerwca 2019

Sartorius (SRT3)

12 850% wzrostów w lekko ponad 10 latach i to przy relatywnie niskich obsunięciach kursowych
SRT3 21.06.2019 - 185,7 (EUR)

Dzisiaj krótko o spółce, którą regularnie traduje gdyż przy relatywnie niskich obsunięciach utrzymuje bardzo wysokie tempo wzrostów - Sartorius. Notowana jest na giełdzie w Niemczech i należy do światowych liderów w zakresie dostaw urządzeń laboratoryjnych i technologii przemysłowych. Klientami firmy są zakłady przemysłu biotechnologicznego, farmaceutycznego i spożywczego oraz państwowe instytucje badawcze i laboratoria. 

Firma bardzo dobrze wykorzystuje trwającą na giełdzie hossę w której na wartości zyskała już 12 850% i to przy największych obsunięciach nie przekraczających 36%! Taką stabilność kursową przy tak wysokich stopach zwrotu nie widzi się często, a to można dobrze wykorzystać celem zarobienia kilku procent. Firma już była częścią mojego certyfikatu którym zarządzam i którego można kupić na giełdzie: Megatrend Trading, niestety ale pozycję zamykałem na zleceniu obronnym zyskując na przyroście kursu niecałe 2%. Przy kolejnej transakcji zamierzam przytrzymać pozycję troszkę dłużej, jeśli techniczny obraz będzie się zgadzał dostanie więcej miejsca na "oddychanie". 

Mimo już ponad 10 letniej dużej stabilności w kursie akcji, spółkę kwalifikuję do firm bardziej spekulacyjnych. Częścią długoterminowego portfela "Najlepszych Spółek Świata" nie jest, ale nie wykluczam też że do niego nie dojdzie - może być dobrą pozycją na "podkręcenie" średniorocznej stopy zwrotu portfela. Na giełdzie można kupić dwa rodzaje tej akcji, jedne z tickerem SRT3 które są akcjami uprzywilejowanymi (tzn. akcje bez prawem głosu za to z delikatnie wyższą dywidendą) oraz SRT (zwykłe akcje) - powyżej wykres akcji uprzywilejowanej. Na koniec załączam jeszcze tabelę z wynikami spółki:1 komentarz:

  1. Jeśli spółka z obecnego poziomu podwoi swoją wartość, czyli wzrośnie jeszcze o 100% to całkowita stopa zwrotu po 10 latach wyniesie już 25000% - magia procentu składanego :D

    OdpowiedzUsuń