Translate my BLOG

poniedziałek, 27 września 2021

Intercontinental Exchange (ICE)

Intercontinental Exchange to firma, która obsługuje globalne giełdy, izby rozliczeniowe oraz dostarcza technologie hipoteczne, dane i usługi notowań. Firma jest właścicielem giełd na rynkach finansowych i towarowych oraz prowadzi 12 regulowanych giełd i rynków. Obejmuje to giełdy kontraktów terminowych ICE w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, giełdy kontraktów terminowych Liffe w Europie, giełdę nowojorską, giełdy opcji na akcje oraz rynki energii, kredytów i akcji OTC. W mojej pracy jako prop-trader, spółka ta należała do ważniejszych klientów firmy - w filmie "Jak handlują instytucjonalni traderzy" dokładniej omówiliśmy temat pracy prop-tradera, także po więcej informacji odsyłam na nasz kanał YouTube.


Obecna kapitalizacja spółki wynosi ok. 67 mld. $ i tym samym należy do największych tego rodzaju firm na świecie. Spółka zatrudnia w sumie 9088 pracowników, w formie dywidendy dzieli się ze swoimi zyskami z akcjonariuszami, gdzie przy obecnym kursie akcji dywidenda ta wynosi ok. 1,1%. Jej średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich 5 latach wynosił ok. 12%. Ogólna wycena firmy na tle konkurencji wydaje się niższa, ale w ujęciu historycznym jest ona obecnie ponadprzeciętnie drogo wycenioną spółką:

Dlatego z powodu tej ponadprzeciętnie wysokiej obecnie wyceny, można spodziewać się korekty kursu akcji, gdyż od strony zysków firmy, raczej nie należy oczekiwać gwałtownego wzrostu zysku. Dokładniejszy obraz wyników wraz z prognozami, poniżej:


Przechodząc do sytuacji na wykresie - akcje ICE są w długoterminowym trendzie wzrostowym i tym samym podążają (a obecnie trochę wyprzedzają) wyniki finansowe firmy, które również w długim okresie, z roku na rok są coraz wyższe.

ICE 27.09.2021 - 120,09 $

Koronawirusowy krach doprowadził do ok. 37% przeceny, a to jest w przybliżeniu tyle, co zrobił szeroki rynek. Aktualnie kurs zbliża się do okolic swoich historycznych szczytów i w przypadku udanego pokonania oporu, można założyć, że kurs akcji dalej będzie rosnąć (mimo aktualnie ponadprzeciętnie wysokiej wyceny fundamentalnej). Jeśli po tym wybiciu z czasem kurs troszkę zwolni ze wzrostami, raczej spodziewałbym się "odpracowania" wysokiej wyceny w czasie, a to znaczy, że cena mimo, że nie będzie rosnąć (albo będzie rosnąć wolnej), to mimo tego akcje te będą się stawać coraz tańsze - czyli klasyczny przykład w którym wyniki finansowe spółki rosną szybciej niż kurs akcji. Więcej danych do firmy na końcu:


Na koniec dla osób szukających brokera, który umożliwi handel na rynkach zagranicznych, czyli również zakupu spółki z dzisiejszej analizy. Polecić mogę LYNX - broker z którym mam współpracę i który czytelnikom mojego bloga przy powoływaniu się na moją stronę (pamietnikgieldowy) zwróci każdemu nowemu inwestorowi 50 $ prowizji od transakcji. Poniżej dodaję dodatkowo darmowy e-book, który LYNX na swojej stronie w celach edukacyjnych udostępnił (wystarczy kliknąć na baner):
 
 
 
Dla osób, które chcą z kolei nauczyć się w jaki sposób wyszukiwać spółki do inwestycji długoterminowej, jak poprawić swoje średnioroczne stopy zwrotu, przy jednoczesnym wygładzeniu przyrostu wartości portfela - o tym i wiele więcej pisałem w swojej książce. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu.

1 komentarz:

  1. Spółka przede wszystkim interesująca ze względu na rosnący wolumen na rynku opcyjnym - wolumen ten od 2008 roku wzrósł ok. 100 krotnie!

    OdpowiedzUsuń