Translate my BLOG

czwartek, 12 maja 2022

Centene Corporation (CNC)

Inwestor długoterminowy okres bessy powinien wykorzystywać do "zapakowania się" w spółki, które uległy przecenie. Jednak trzeba selektywnie wybierać i skoncentrować na firmach, które posiadają bardzo dobre fundamenty. Przy tym warto również pamiętać o odpowiedniej dywersyfikacji i nie kupowanie tylko spółek, które spadły. Często dobrą strategią jest wyszukanie akcji, które mimo kryzysu nie chcą spadać - o tej strategii dokładniej pisałem w artykule przygotowanym dla księgarni Maklerska:"W jakie akcje spółek inwestować, kiedy panuje bessa?" - klikając na tytuł przejdziesz do artykułu. Dlatego dzisiaj zgodnie ze strategią opisaną w tym artykule przedstawię kolejną spółkę, którą może warto jest się teraz bliżej zainteresować: Centene Corporation. Firma zarządzająca opieką zdrowotną, służy jako pośrednik w programach opieki zdrowotnej sponsorowanych przez rząd i prywatnie ubezpieczonych.


Spółka założona została w 1984 roku i na wagę rynkową przynosi ponad 47 mld. $. Aktualnie zatrudnia ona 72 500 pracowników i mimo, że jest to spółka z sektora defensywnego nie dzieli się swoimi zyskami w formie dywidendy z akcjonariuszami. Wynika to z tego, że spółka bliższa jest firmom rozwijającym się - jej przychody w ostatnich pięciu latach rosły średnio 25,4% rocznie, a w dziesięciu letnim ujęciu nawet 37,2% (rocznie). 


Patrząc od strony fundamentalnej wszystko wygląda "zdrowo" i to również potwierdza długoterminowy trend kursu akcji. Według prognoz ogólny trend wzrostowy wyników finansowych nie powinien się zmienić, a wysoka stabilność osiąganych wyników przemawia za tym, że prawdopodobieństwo dotychczas utrzymującego się trendu wzrostowego się tak szybko nie zakończy. Wskaźniki wyceny też solidnie wyglądają, bo na przykład wskaźnik cen do sprzedaży znajduje się poniżej jednego, a wskaźnik ceny do zysku (znormalizowany) poniżej piętnastu, a to według klasycznej szkoły jest dosyć atrakcyjnym poziomem wyceny. Jednak z ujęcia historycznego poziomy te w cale nie są tak atrakcyjne:


Spółka w przeszłości wielokrotnie wyceniana była niżej, więc obecne poziomy z tego ujęcia nie są też pod względem fundamentalnym atrakcyjne do inwestycji długoterminowej. Mimo tego przypominam o technicznej sile firmy, bo spółka w przeciwieństwie do szerokiego rynku nie spada, a to często jest dobrym sygnałem na przyszły kurs notowań. Dlatego myślę, że aktualny poziom z technicznego ujęcia jest ciekawy do inwestycji, dla optymalizacji można próbować wykorzystać wsparcie przy cenie 70 $ za akcję:

CNC 12.05.2022 - 81,21 $

Poziom 70 $ za akcję tworzy tzw. strefa "zmiany biegunów" dodatkowo mamy w tych okolicach średnioterminową linię trendu - aczkolwiek linię trendu wykorzystuję tylko jako potwierdzenia, nie poziomy wejścia (kto czytał moją książkę wie ;) ). Więcej danych do firmy jak zwykle na końcu:


Spółka z dzisiejszego wpisu dostępna jest tylko u brokera, który oferuje dostęp do rynków zagranicznych. Polecić w tej kwestii mogę LYNX Broker - broker, który jest dzisiejszym sponsorem analizy. Przy zakładaniu konta i powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), broker nowym klientom zwróci 50 $ prowizji od transakcji - do strony, gdzie można założyć konto, przejdziesz po kliknięciu na poniższy baner:

Na koniec dla zainteresowanych dokształceniem się w inwestowaniu oraz tradowaniu na giełdzie i wykorzystaniu aktualnej sytuacji rynkowej polecę książkę "Giełda, inwestycje, trading". W niej dokładniej opisałem jakie kryteria spółka powinna spełniać, aby stała się ona dla mnie interesująca do inwestycji długoterminowej. Klikając na poniższe zdjęcie, przejdziesz do sklepu, gdzie ją można zamówić:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz