Translate my BLOG

niedziela, 15 maja 2022

Czy Twój portfel przetrwa kryzys i bessę?

Na giełdzie mamy bessę, potwierdza to zarówno wysoka zmienność jak i obsunięcia w kursach akcji. Osoby, które poznały tylko przyjemną stronę giełdy stoją teraz przed wyzwaniem jakim jest przetrwanie na rynku. Dlatego przygotowaliśmy odcinek, który pomoże Tobie ocenić ryzyko w portfelu oraz sprawdzić czy Twój portfel przetrwa kryzys:


Dla osób poszukujących brokera, który umożliwia handel na akcjach bez prowizji, wskazać mogę dzisiejszego sponsora analizy: eToro. Klikając na poniższy baner przejdziesz do strony w której założyć można rachunek. Ofertę tego brokera dokładniej przeanalizowaliśmy również w filmie: "eToro - dobry broker dla początkujących?".


 

4 komentarze:

 1. na jakiej podstawie uważasz że już mamy besse? który rynek/rynki masz na myśli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na podstawie zmienności i głębokości obsunięcia. Rynek amerykański.

   Usuń
  2. 1. sp500 jeszcze nie przekroczyło 20%, przynajmniej na godzinę 15;00, rozumiem że dla Ciebie nie ma to aż takiego znaczenia? 2. czy powtarzałeś ostatnio swoją analizę według tej metodologi https://www.pamietnikgieldowy.pl/2017/11/ekonimiczne-sygnay-ktore-wystepuja-w.html ? 3. wychodzisz z rynku czy zostajesz w związku z stwierdzeniem przez Ciebie bessy ?
   ps. napisałeś świetną książkę, dla mnie aktualnie top 1 jeśli chodzi o czytane przeze mnie pozycje. pozdrawiam

   Usuń
  3. Bessa charakteryzuje się w pierwszej kolejności wysoką zmiennością. 20% obsunięcie to jedynie umowne podzielenie hossy i bessy przez media dla inwestorów prywatnych, którzy jedyną styczność z giełdą mają w okresie paniki i euforii. Zawodowi inwestorzy nie czekają na "20-procentowe potwierdzenie", tylko dostosowują się do zmian rynkowych na bieżąco. Nie wychodzę z inwestycji długoterminowych, tylko w tradingowych portfelach znacząco zmniejszyłem zaangażowanie. Troszkę więcej na ten temat będzie w kolejnym filmie na YouTubie: jak i czy zabezpieczać się przed bessą. :)

   Usuń