Translate my BLOG

niedziela, 3 maja 2020

Neuca SA (NEU)

Kandydat do trend-tradingu
NEU 30.04.2020- 497 (PLN) 

Krótko o potencjalnym kandydacie do portfela "Byki": spółka w wyraźnym trendzie wzrostowym, która w okresie marcowego krachu cofnęła niecałe 20% (mniej niż rynek) i w trakcie odbicia udanie wybiła istotny opór na poziomie ok. 400 zł przyspieszając tym dynamikę wzrostową. Firma więc interesująca dla traderów podążających za trendem (w tym dla mnie). Jako potencjalne poziomy wejścia mogą służyć poprzednie ekstrema cenowe: w naszym przypadku agresywne wejście na dziennych świecach korekcyjnych. Poziomy do obserwacji to 460 i 440 zł, dalsze wsparcie tworzy tzw. "zmiana biegunów" na poziomie ok 400 zł. Ze względu na bardzo silny ruch wzrostowy preferuję wejście w okresie znormalizowania sytuacji - najlepiej po jednej większej korekcie w której powrót do wzrostów przyjmie trend wyznaczany przez średnią wykładniczą, która wcześniej dobrze "trzymała cenę"  - jak wykorzystuję średnie dokładniej opisałem w książce "Giełda, inwestycje, trading".

Dla długoterminowej inwestycji firma może być interesująca jedynie jako spekulacja. Dla mnie nie spełnia ona wszystkich kryteriów, które taka inwestycja powinna posiadać - uważam, że zagranicą mamy dużo lepszych spółek od Neuca (tj. mniejsze ryzyko przy jednocześnie większym potencjale wzrostowym). Poniżej dla troszeczkę głębszego obrazu podstawowe wskaźniki fundamentalne:


4 komentarze:

 1. Daniel, na pewno obserwujesz duże przeceny spółek z WIG20 i dotykanie dna. Które wg. Ciebie są warte uwagi i zakupu na średni okres, na 1-2 lata. Co powiesz o PKO, PEO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie inwestuję na rynkach, które są w trendzie spadkowym. PKO i PEO zacznę się dopiero interesować jak zaczną rosnąć ;)

   Usuń
 2. Daniel piszesz, że za granicą jest dużo lepszych spółek - czy mozesz wskazać jaki konkretnie? Czy ryzyko kursowe nie jest teraz większe co może potencjalnie źle wpłynąć na zwrot z inwestycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MKTX, CLX, AYX, NFLX, TTD, JKHY itd.
   Ryzyko kursowe spostrzegam jak dywersyfikację walutową - mam portfele w EUR, PLN i USD, a na chwilę obecną wolę nawet więcej mieć w USD niż w PLN.

   Usuń