Translate my BLOG

wtorek, 19 maja 2020

Nowa współpraca z Portalem Analiz!

Dostałem zaproszenie przyłączenia do zespołu Portalu Analiz, gdzie inwestor w jednym miejscu otrzymuje analizy do spółek od osób związanych z rynkami finansowymi przez już ponad 20 lat. Portal prowadzą trzy osoby - niezależni blogerzy, którzy swoją wiedzą dzielą się również na własnych blogach: Remigiusz Iwan (rynekobligacji.com) specjalizujący się na rynku obligacji, Paweł Malik (gazetagieldowa.pl) - inwestor, który na rynku GPW obecny jest od niemal samego początku jego istnienia (1991) i Przemysław Parzyszek (analizyprezesa.pl), który giełdą zajmuje się od czasów pęknięcia bańki internetowej (2000). 

Wspólnie (razem ze mną) mamy więc w czwórkę ponad 80 lat doświadczenia na rynku finansowym. Podejście Remigiusza, Pawła i Przemka trochę od mojego się różnią, gdyż oni w pierwszej linii patrzą na fundamenty, a ja na technikę. Wychodzę z założenia, że jeśli "wykres się zgadza" to i fundamenty są dobre - bo w końcu zarabiamy na rosnącym trendzie ceny, a nie na "niskiej wycenie" instrumentu finansowego - inwestuję "w potencjał" firmy, nie "w wskaźniki finansowe". Odmienne podejścia widzę pozytywnie - jednemu inwestorowi lepiej będzie się sprawdzać jedna metoda, drugiemu, druga.

Na stronie inwestor otrzymuje dostęp do dużej liczby analiz spółek, również tych średnich oraz małych firm, do których informacje trudniej znaleźć. Rejestracja jest darmowa - inwestor po niej ma dostęp do wybranych treści. Decydując się na abonament (123 zł rocznie) otrzyma:

 • 12 miesięczny dostęp do wszystkich analiz przekrojowych publikowanych na Portalu,
 • 12 miesięczny dostęp do omówień wyników kwartalnych spółek,
 • 12 miesięczny dostęp do Forum Akcji, gdzie rozmawiamy o wynikach spółek i ważnych wydarzeniach rynkowych,
 • 12 miesięczny dostęp do czata, w ramach którego na bieżąco omawiamy ciekawe wydarzenia na giełdzie,
 • Kontakt z autorami analiz – poprzez forum lub mailowo,
 • Możliwość zgłaszania spółek do analizy, a także własnych pomysłów na rozwój Portalu.   

Dla czytelników mojego bloga przy rocznym abonamencie, trzynasty miesiąc będzie gratis. W tym celu przy rejestracji wystarczy zaznaczyć skąd dowiedziałeś/łaś się o Portalu Analiz:


Moja rola na Portalu:
Przejmę wątek spółek zagranicznych, tzn. będę dodawał moje spostrzeżenia do poszczególnych akcji, przybliżę bardziej moją codzienną pracę na giełdzie, będę informował o swoich transakcjach krótkoterminowych (tradingu) oraz o tym jak zarządzam portfelami notowanymi na giełdzie - pokażę codzienną pracę inwestora instytucjonalnego.

Jestem również otwarty na Wasze propozycje - jeśli macie pytania/sugestie/życzenia co i w jaki sposób mógłbym Wam na Portalu Analiz zaoferować to śmiało piszcie tu w komentarzach lub wysyłając mi prywatną wiadomość na fanpage'u bloga na fb lub mailowo (kontak@pamietnikgieldowy.pl).

Co zmieni się na blogu?
Nic się nie zmieni.

Ile czasu będę poświęcał nowemu projektowi? 
Krótkie komentarze rynkowe oraz informacje o moich transakcjach nie pochłaniają dużo czasu, więc te będę w miarę regularnie dodawał. Dłuższe wpisy z kolei będę trochę rzadziej publikował - w zależności od czasu.

Jeżeli chcesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie tradingu czy w zakresie analizy finansowej spółek - zachęcam do wykupienia abonamentu. Abonament niewiele kosztuje, a sprawia, że w ramach zamkniętego forum można rozmawiać o wiele swobodniej niż na ogólnie dostępnych stronach.

7 komentarzy:

 1. Danielu! Czy twoje analizy na stronie portal analiz będą bardziej rozbudowane, dotyczyć innych spółek? Sugestia bardziej do tego speca od obligacji żeby może jakieś papiery dłużne zagraniczne też umieszczał na tej stronie. Przydałby się pełny dostęp do analizy jakieś jednej spółki w ramach przykładu/reklamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie "rozbrajam" spółek do czynników pierwszych. Inwestując/tradując tak szczegółowych analiz nie potrzebuję do podjęcia decyzji zakupu. Analizę przeprowadzam w oparciu o dynamikę zmiany wyników finansowych i w oparciu o możliwy potencjał firmy - patrzę na trend i szukam co by mogło go przerwać (zagrożenia).
   Prośbę o umieszczanie analiz do zagranicznych papierów dłużnych przekazałem, a darmowy dostęp do przykładowych analiz można zobaczyć np. tutaj: LINK

   Usuń
  2. dostałem odpowiedź: za granicą rynek obligacji jest bardziej rozproszony - to banki organizują transakcje, są wymagania odnośnie minimalnych kwot transakcji (przynajmniej 10 tys. EUR/USD) więc siłą rzeczy to sprawa bardziej dla koneserów. slayer74

   Usuń
 2. Cytat trochę mi oczy otworzył: inwestuję "w potencjał" firmy, nie "w wskaźniki finansowe". Czasem wystarczy jedno zdanie i rynki zaczyna się nagle trochę inaczej spostrzegać - dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to jest bardzo ciekawe, fakt. Mi zdarza się inwestować i przez pryzmat potencjału firmy, nawet jeśli aktualnie ma wyniki np słabe, i czysto na bazie wskaźników finansowych.
   W sumie, to chyba nie ma jednej idealnej drogi do idealnej inwestycji, prawda?

   Usuń
 3. Czy na tej stronie portalanaliz jest już twój wpis. Jestem tam zarejestrowany na razie bez abonamentu i nie widzę nowych wpisów od połowy maja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na forum portalu od czerwca będę bardziej aktywny - na kilka pytań już odpowiedziałem, pokaże pracę inwestora instytucjonalnego, jakie spółki obserwuje, co traduje itp. ;)

   Usuń