Translate my BLOG

wtorek, 17 listopada 2020

Kinsale Capital Group (KNSL)

Na sam początek, krótka informacja, że drugie wydanie mojej książki "Giełda, inwestycja, trading" już jest dostępne w blogowym sklepie i można ją teraz przez kolejne dni zamówić po niższej o 20% cenie. Nowe wydanie wzbogacone zostało o kilkanaście nowych stron, nową, twardą okładkę i kilka odświeżeń. Do sklepu przejdziesz klikając na poniższy link:

Zamów książkę w promocyjnej cenie ->

Przechodząc do głównego tematu dzisiejszego wpisu, przedstawię następną spółkę, która w mojej ocenie może stać się obiecującą firmą do inwestycji długoterminowej: Kinsale Capital Group.


Firma na swojej stronie przedstawia się jako spółka, która w pierwszej linii pracuje dla akcjonariusza - "naszym celem jest zapewnienie długoterminowej wartości naszym akcjonariuszom, poprzez generowanie rosnących zysków", które uzyskują w branży ubezpieczeniowym. Specjalizują się głównie w trudnych do zlokalizowania ryzykach majątkowych. Takie przedstawienie profilu działalności na polskim rynku jest niespotykane i bardzo dobrze pokazuje amerykańską kulturę akcjonariuszy.

Firma na amerykańskie standardy jest spółką małą, gdyż jej kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 5 mld. $ (w Polsce kwalifikowałaby się do dwudziestu największych spółek GPW). Historia notowań sięga 2016 roku i licząc od tamtego czasu, akcje wzrosły o ok. 1175%, co w ujęciu rocznym oznacza przyrost o niecałe 80% (w skali roku)! W długim terminie takie tempo firma oczywiście nie będzie w stanie utrzymać, ale ogólny trend do rosnącej wartości mimo wszystko jest wysoce prawdopodobne, gdyż finanse spółki wyglądają pozytywnie:

 

Mimo pozytywnego wydźwięku, spółkę kwalifikuję do firm z podwyższonym ryzykiem - historia rynkowa dla inwestycji długoterminowej daje nam za mało informacji, jest ona za krótka, nie widzieliśmy jak zachowywała się w okresach dłużej utrzymującego negatywnego otoczenia gospodarczego. Dodatkowo sama wycena fundamentalna jest obecnie najwyższa w historii, ale jeśli kolejne wyniki finansowe również wypadną podobnie dobrze jak poprzednie, wycena ta może szybko spaść do niższych wartości. Przechodząc do ujęcia tradingowego - kurs spółki rośnie jak po sznurku, co bardzo ułatwia zarządzanie ryzykiem:

KNSL 17.11.2020 - 228,54 $

Orientując się po średnich kroczących można utrzymać się w trendzie przez dosyć długi czas (strategię w oparciu o średnie dokładniej opisałem w książce: "Giełda, inwestycje, trading"), a ostatnie wybicie ponad historyczne szczyty dodatkowo potwierdza, że na tym parkiecie nadal rządzą byki. Dotychczasowe maksymalne obsunięcia nie przekroczyły 40% i wartość tą można wziąć jako wyznacznik do bardzo defensywnego zlecenia obronnego, w którym szansa na długoterminowe uczestnictwo w trendzie byłoby największe. Więcej danych do firmy niżej:


Na koniec dla osób, które chcą się dokształcić w zakresie inwestowania polecić mogę darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker. Pobrać go można klikając na poniższy baner:10 komentarzy:

 1. Książka zamówiona. Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę przyjemnego czytania i oby pomogła w przyszłych decyzjach inwestycyjnych. Książki są codziennie wysyłane, więc niebawem powinna dotrzeć :)

   Usuń
 2. Widzę że drugie wydanie zawiera kilka stron więcej. Pojawił się nowy rozdział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie można było dodać nowy rozdział, ale wkomponowałem wszystko w już istniejące :)

   Usuń
  2. Kilka stron do rozdziału z ETF'ami doszło, doszło kilka stron w rozdziale do inwestowania anty-cyklicznego, opisałem jak wyceniano spółki wcześniej, tzn. jak zmieniał się sposób postrzegania rynku w czasie (zmiana sposobu wyceny spółek - obecnie jest to wzrost obrotów jako wyznacznik tempa rozwoju firmy, wcześniej była to wycena w oparciu o przypływ pieniężny na zainwestowany kapitał itd.) :)

   Usuń
 3. Co spowodowało wczorajszy spadek o ponad 12%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Info jakie się wczoraj pojawiło to dołączenie do S&P Mid. Cap. 400. Zwykłe sell on news i oczyszczenie kursu od najwyższej w historii wyceny - powrót do średniej.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. chyba dobry moment do wejscia ? cena 174$

  OdpowiedzUsuń