Translate my BLOG

poniedziałek, 7 czerwca 2021

Masimo Corporation (MASI)

Masimo Corporation to globalna firma zajmująca się technologią medyczną, która opracowuje, produkuje i wprowadza na rynek nieinwazyjne technologie i rozwiązania do automatyzacji szpitali. Rozwiązanie do monitorowania pacjenta, które obejmuje monitor lub płytkę drukowaną, czujniki do użytku przez jednego pacjenta lub czujniki wielokrotnego użytku, oprogramowanie i kable. Do głównych produktów firmy należą pulsoksymetria Masimo Signal Extraction Technology (SET). Oferta produktów obejmuje nieinwazyjne monitorowanie składników krwi z podpisem optycznym, optyczny regionalny monitoring oksymetrii, elektryczne monitorowanie funkcji mózgu, akustyczne monitorowanie oddychania, monitorowanie gazów wydechowych, wentylację nosową wysokim przepływem, minimalnie inwazyjną technologię neuromodulacji bólu. Sprzedaje swoje produkty szpitalom, dostawcom pogotowia ratunkowego, dostawcom opieki domowej, placówkom opieki długoterminowej, gabinetom lekarskim, weterynarzom i konsumentom za pośrednictwem sił sprzedaży bezpośredniej, dystrybutorów i partnerów producentów oryginalnego sprzętu.


Spółka na wagę rynkową przynosi 11,5 mld. $ i zatrudnia 1600 osób. Masimo rośnie w stabilnym tempie, tj. 12,6% rocznie w pięciu letnim ujęciu i 15,4% w dwuletnim. Ponadto nie zadłuża się i nie rozwadnia udziałów akcjonariusza, czyli finansuje się wyłącznie z zysków jakie wypracowuje. Dywersyfikuje się globalnie, największy zysk pochodzi przy tym z USA, a na drugim miejscu stoi Europa:


Według szacunków przychody oraz zyski firmy również w przyszłości utrzymywać będą rosnący trend. Zysk netto z 240 mln. $ w 2020 roku wzrosnąć ma w 2023 do blisko 300 mln. $, przychody z 1144 mln. $ w 2020 do 1418 mln. $ w 2023:


Patrząc technicznie, kurs spółki od 2012 roku utrzymuje stabilny trend wzrostowy (wcześniej znajdował się w szerokim trendzie bocznym). Średnioroczna stopa zwrotu z minionej dekady przekracza 22%, czyli ok. 650% wzrostu.

MASI 07.06.2021 - 212,22 $


Obecnie cena akcji notuje na wsparciu, które może powstrzymać kurs przed większym zejściem w dół. Oznacza to, że osoby tradujące punkty zwrotne, mają teraz okazję na przyłączenie do głównego, wzrostowego trendu z ciasnym zleceniem obronnym, który umożliwia utrzymanie wysokiego stosunku potencjalnego zysku do ryzyka. Dla transparentności dodam, że właśnie pod taki scenariusz rozgrywam teraz te akcje i niedużym pakietem uczestniczę w możliwym odbiciu ceny. Więcej danych oraz podsumowanie na końcu:

Podsumowując: Masimo Corporation obecnie notuje na wsparciu, co umożliwiaja dobre zarządzanie ryzykiem i poziom ten może służyć jako pierwsze wejście do inwestycji długoterminowej oraz krótkoterminowej "pod większe odbicie".

Spółka z dzisiejszego wpisu dostępna jest tylko u brokera, który oferuje dostęp do rynków zagranicznych. Polecić w tej kwestii mogę LYNX Broker - broker, z którym mam  współpracę i który przy powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), nowym klientom zwróci 50 $ prowizji od transakcji:

Załóż rachunek w LYNX i odbierz 50 $ -> 


Więcej na temat tego w jaki sposób wyszukuję spółki opisałem w książce "Giełda, inwestycje, trading" - klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu. Jeśli w przyszłości chcesz pozostać na bieżąco z kolejnymi wpisami, to zachęcam również do zapisu na newsletter:
 

1 komentarz:

  1. Od paru miesięcy czytam ten blog, jest bardzo fajnie prowadzony i można z niego wynieść dużo teoretycznej i praktycznej wiedzy:). A i nawet można zarobić jak ktoś naśladuje pozycje. Trzymam kciuki za wytrwałość w inwestycjach oraz za kontynuację w prowadzeniu tego bloga. Przyglądałem się tej spółce z boku, wygląda na to że moment wejścia w MASI wypadł w idealnym momencie.

    OdpowiedzUsuń