Translate my BLOG

środa, 9 czerwca 2021

Generac Holdings (GNRC)

Generac Holdings jest projektantem i producentem urządzeń do wytwarzania energii oraz innych produktów napędzanych silnikami. Spółka obsługuje rynek mieszkaniowy, lekki handel, przemysł, naftowo-gazowy oraz budowlany. Projektuje i produkuje wieże oświetleniowe, które zapewniają tymczasowe oświetlenie dla różnych rynków końcowych, komercyjne i przemysłowe przenośne grzejniki stosowane w przemyśle naftowym i gazowym, budownictwie i innych rynkach przemysłowych oraz linia produktów zewnętrznych urządzeń zasilających do użytku domowego i komercyjnego.


Obecna kapitalizacja rynkowa spółki przekracza 21,3 mld. $ i zatrudnia w sumie 6452 pracowników.  Rośnie ponadprzeciętnie szybko - jej średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich dziesięciu lat przekracza 15,4%, a w pięciu letnim ujęciu przychody te rosły 13,5% rocznie. Również zysk netto podąża w odpowiednim kierunku - on z roku na rok jest coraz większy i według szacunków, trend ten pozostanie aktualny:


Zysk netto z 351 mln. $ w 2020 ma do 2023 roku wzrosnąć do 749 mln. $ co też kurs akcji już dzisiaj oczywiście wycenia. Fundamentalna wycena jest teraz ponadprzeciętnie wysoka i dlatego na tą chwilę tylko interesująca dla traderów wykorzystujących momentum.  

GNRC 09.06.2021 - 350,67 $


Cena akcji na ostatniej sesji wybiła ponad pierwszy (słabszy) opór, który może zapoczątkować większy impuls wzrostowy. Dla potwierdzenia tego pozytywnego scenariuszu, kurs powinien pokonać jeszcze swój historyczny szczyt, czyli opór na poziomie 364 $. Wraz z wybiciem ponad ten poziom, oczekiwać można wzrostów w kierunku 400 $ za akcję. Patrząc od strony przeciwnej, czyli po wsparciach - poziomy obronne to wcześniejsze opory (tzw. zmiana biegunów) oraz cena 290 $. 


Podsumowując: krótkoterminowy obraz spółki wygląda bardzo pozytywnie i również w ujęciu fundamentalnym interesująca może być dla inwestorów długoterminowych. Niestety jednak obecna wycena spółki jest za wysoka aby na okres długoterminowy nabywać akcje, ale jeśli przyjdzie większa korekta, warto rozważyć zakup długoterminowy.

Spółka dostępna do inwestycji tylko u brokera, który umożliwia handel na rynku amerykańskim - polecam tu dzisiejszego partnera wpisu LYNX Broker. Broker, który czytelnikom bloga przy zakładaniu konta zwróci 50 $ prowizji od transakcji, w tym celu wystarczy przy zakładaniu powołać się na mój blog (pamietnikgieldowy):

Dla głodnych wiedzy polecę jeszcze darmowy e-book "11 sprawdzonych strategii największych inwestycyjnych guru" - e-book dostępny na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:


Na koniec w temacie aktywnego zarządzania pozycjami, polecę książkę "Uniwersalne Zasady Spekulacji" autorstwa Brent Penfold z którym kilka lat temu miałem przyjemność zamienić parę zdań. Klikając na poniższe zdjęcie, przejdziesz do księgarni, gdzie ją możesz zamówić - zamawiając z tego linka, wspierasz blog (nie dopłacając do ceny zakupu):

1 komentarz: