Translate my BLOG

piątek, 18 czerwca 2021

The Boston Beer Company (SAM)

Alkohol na każdą koniunkturę?
18.06.2021

Alkohol spożywany jest aby opić dobre czasy i alkohol spożywany jest bo są złe czasy. Tak, albo jakoś tak podobnie tłumaczy się okazję do picia procentowych trunków. Czyli spółka na każdą koniunkturę. The Boston Beer Company to firma produkująca napoje alkoholowe, marki firmy obejmują Samuel Adams, Twisted Tea, Truly Hard Seltzer, Angry Orchard Hard Cider, Dogfish Head Craft Brewery, Wild Leaf Hard Tea i Tura Alcoholic Kombucha, a także inne lokalne marki piw rzemieślniczych.


Aktualna kapitalizacja rynkowa spółki wynosi ok. 12 mld. $ i zatrudniają w sumie 2423 pracowników. Pomimo ogólnego spadku spożycia piwa z powodu korona wirusowej pandemii, firmie udało się w ubiegłym roku zwiększyć sprzedaż o około 39%, a w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku przychody firmy wzrosły w ostatnim kwartale aż o 53%! W dłuższym, 10 letnim ujęciu czasowym, przychody firmy rosną średnio 14,11% rocznie, w 5 letnim horyzoncie czasowym 12,59% rocznie. Kluczowymi czynnikami wzrostu są marki Truly Hard Seltzer i Twisted Tea. 

Spółka udowodniła, że jest w stanie nadążać za rynkowymi zmianami i na bieżąco dostosowuje się do nowych trendów. Tym samym akcje firmy mogą być ciekawą inwestycją dla inwestora, który chce zdywersyfikować swój portfel do spółki niecyklicznej.


Według analityków rosnące przychody oraz zyski również w przyszłości mają się utrzymać. Zysk netto z 192 mln. $ w 2020 roku wzrosnąć ma do 542 mln. $ w 2023 roku. Dodatkowym plusem jest brak zadłużenia oraz regularne podwyższane oczekiwane zyski na akcję, które w dniu ogłoszeniu są powyżej prognoz.

SAM 18.06.2021 - 970,14 $

Długoterminowy trend kursu akcji jest wzrostowy, jednak trend ten przerywany jest większymi korektami, które przekraczają nawet 60%. Oznacza to, że przy długoterminowej inwestycji, inwestor musi być przygotowany na dłuższe okresy obsunięcia. Obsunięcia te z fundamentalnego ujęcia, raczej spostrzegać należy jako okazje do zakupów - ogólny trend rosnących zysków utrzymuje się już kilka dekad i dzięki dobremu zarządzaniu firmą, uważam że również w przyszłości będziemy obserwować rekordowe w spółce wyniki finansowe. 

Po tylu pozytywach przejdę teraz do negatywów: w wyniku pandemii spółka odnotowuje znaczne zmniejszenie popytu na beczki oraz wyższe koszty pracy i bezpieczeństwa w swoich browarniach. Ponadto rosnące koszty reklamy, promocji i sprzedaży pozostają zagrożeniem dla ogólnej rentowności firmy. Również rosnąca cena ropy może zwiększyć koszty transportu produktów do dystrybutorów.

Spółka dostępna jest tylko u brokera, który oferuje dostęp do rynków zagranicznych. Osobom poszukującym takiego brokera polecić mogę LYNX - dzisiejszy partner wpisu i który nowym klientom przy powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy) zwróci 50 $ prowizji od transakcji.

Załóż rachunek w LYNX i odbierz 50 $ -> 

Dla osób zainteresowanych w jaki sposób wyszukuję i analizuję spółki, polecę z kolei książkę "Giełda, inwestycje, trading". Zawarłem w niej wszystkie najważniejsze informacje, jakie początkujący oraz średnio zaawansowany inwestor powinien znać. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu, gdzie książka jest dostępna: 

2 komentarze:

  1. Cześć. Obserwuje spółkę od czasu gdy udostępniłeś i czekałem na przecenę. Teraz jest tak duża przecena, że odstrasza :) . Cały czas opinie analityków niedźwiedzie. Coś w tej spółce fundamentalnie się zmieniło? Bo dla mnie Revenue, Cash from operation i Net income OK.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cyt.: "...trend ten przerywany jest większymi korektami, które przekraczają nawet 60%. Oznacza to, że przy długoterminowej inwestycji, inwestor musi być przygotowany na dłuższe okresy obsunięcia. Obsunięcia te z fundamentalnego ujęcia, raczej spostrzegać należy jako okazje do zakupów - ogólny trend rosnących zysków utrzymuje się już kilka dekad i dzięki dobremu zarządzaniu firmą, uważam że również w przyszłości będziemy obserwować rekordowe w spółce wyniki finansowe." ;)

      Usuń