Translate my BLOG

sobota, 31 lipca 2021

Bycze spółki po lipcu 2021

Ostatni dzień handlu w lipcu minął, czyli czas na podsumowanie minionych czterech tygodni w portfelu "Byki" - mój portfel po pierwszych siedmiu miesiącach roku stoi niecałe 4% wyżej, WIG  w tym samym czasie wzrósł o 18,6%. Oznacza to, że dotychczas wynik z bieżącego roku jest dużo słabszy od benchmarku, ale moja poświęcona praca do uzyskania takiej stopy zwrotu była bardzo skromna i mimo wysokiego tempa wzrostu rynku, portfel dalej notuje z ogromną przewagą: w całym ujęciu, czyli od chwili startu portfela w 2012 roku, zarobiłem niecałe 250%, a WIG prawie 80%. Pełną historię zmiany wartości obu konkurentów zobrazowałem na poniższym wykresie:


Przechodząc do omówienia minionego miesiąca: w lipcu nie wykonałem, żadnej transakcji i do portfela zaglądałem tylko kiedy dostawałem do niego jakieś pytania. Oznacza, to że portfel pracuje sam dla siebie i nie wymagał on "pielęgnacji". Dokładniejszą sytuację na poszczególnych spółkach omawiam poniżej:

11bit Studios 31.07.2021 - 480

Pierwsza spółka w portfelu to 11bit Studios i wszystko co pisałem w poprzednich aktualizacjach można tu właściwie powtórzyć - ciągle trwa trend boczny i wybicie ze względu na dominujący trend wzrostowy, powinno nastąpić górą. Wybicia te były dotychczas bardzo gwałtowne, dlatego trudniej przyłączyć w trakcie kiedy to następuje i dlatego ciągle pozostaję w spółce. Do tego czasu uzbrajam się w cierpliwość. Akcje trzymam od lipca 2020 roku, czyli właśnie minął okrągły rok. 

Decora 31.07.2021 - 40,40

Również w drugiej spółce można powtórzyć to samo co w ostatniej aktualizacji: spółka znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i ostatnie kilka tygodni koryguje cenę w konsolidacji. Taka korekta, jest dla trendu kursu, najbardziej byczą korektą - wysoka wycena korygowana jest w czasie (nie w kursie). Ewentualne wybicie dołem, czyli poniżej 38 zł, można wykorzystać do wyjścia. Potwierdzenie kontynuacji wzrostu, otrzymamy z kolei po wyjściu ceny ponad 42 zł.

Asbis 31.07.2021 - 22,8

Trzecia spółka, która gości w portfelu wraz z wybiciem ponad 23 zł potwierdziła aktualność trendu wzrostowego. Niestety do większej dynamiki wzrostowej zabrakło paliwa, ale pozytywny obraz na kolejne miesiące się utrzymuje.

Ambra 31.07.2021 - 22,5

Czwarta spółka - Ambra w lipcu odnotowała większe zejście, ale mimo tego wzrostowy trend się utrzymuje. Dokładnie o tej większej zmienności pisałem również podczas poprzedniej aktualizacji i ja pozycję oczywiście dalej trzymam.

R22 31.07.2021 - 51

Piąta spółka - R22 notuje obecnie delikatnie poniżej mojej ceny zakupu, ale ogólny obraz przy tej spółce również tu dalej pozostaje pozytywny. Nie widzę powodów dlaczego miałbym się akcji pozbywać - jak zacznie spadać, dopiero wtedy sprzedam. Ze względu na główny trend wzrostowy założyć jednak trzeba, że wybicie kursu nastąpi górą.

Dinopol 31.07.2021 - 308,3

Przedostatnia spółka, czyli Dinopol przejęła pozycję lidera i przynosi mi obecnie prawie 40% zysku. Główny trend, mimo większej zmienności kursu akcji ciągle pozostaje wzrostowy. Właściciel tej spółki, czyli Tomasz Biernacki należy do najszybszych bogacących się polaków, a my jako akcjonariusze możemy w tym również uczestniczyć i bogacić się razem z nim.

LiveChat 31.07.2021 - 128,60

Ostatnia pozycja w portfelu to LiveChat - kurs jest teraz w delikatnej korekcie, ale główny trend również i tu ciągle pozostaje aktualny. W okolicach 115 zł mamy ważniejsze wsparcie, które nie powinno zostać przebite jeśli kurs ma pozostać w trendzie wzrostowym.

Podsumowując: w lipcu właściwie nic się w portfelu nie działo, ale że miałem w tym miesiącu ponadprzeciętnie dużo pytań, postanowiłem że odświeżę sytuację na wykresach. Na razie trend followerzy muszą uzbroić się w cierpliwość (na akcjach 11B, R22, DCR i ASB) - wybicie w górę oceniam na tych spółkach na bardziej prawdopodobne, a pozostałe akcje (czyli DNP, LVC i AMB) prawdopodobnie będą w kolejnych tygodniach rosły.

Dla osób zainteresowanych aktywnym handlowaniem (tradingiem) polecę na koniec książkę: "Analiza Price Action: Odwroty" - klikając na poniższe zdjęcie, przejdziesz do sklepu, gdzie ją możesz zamówić:
 

Jeśli z kolei chcesz pozostać z przyszłymi aktualizacjami portfela na bieżąco oraz otrzymywać raz w tygodniu maila z informacją o nowych analizach na blogu, to zapraszam do zapisu na darmowy newsletter:

.

12 komentarzy:

 1. Ja kupowałem Dino zaraz po debiucie więc twoje ruchy są mocno spóźnione przegapiłeś dobrodziejstwo procentu składanego.Sukces Dino był pewny od samego początku. Jakbyś się wcześniej dowiedział na temat właściciela i prezesa Piducha to byś miał mega zyski trzymając i nie miotając się jak żyd po pustym sklepie:). Podniecanie się teraz po takim wzroście to mega lipa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiedziałem, że ja się "podniecam" kilkudziesięciu procentowym zyskiem :P
   No i oczywiście gratuluję udanego zakupu - mam nadzieję, że w portfelu więcej takich "pewnych" inwestycji się znajduje ;)

   Usuń
  2. Dopoki spolka przynosi zysk to jest to dobre info. Pewnych sukcesow nie ma. Jesli uwazasz inaczej to niewiele wiesz a sie madrzysz.

   Usuń
  3. Jak jesteście tacy mądrzy załóżcie bloga i pokażcie sami co potraficie, ora jacy to jesteście transparentni. :)
   W Inwestowaniu chodzi o to aby mieć chociaż w min 70% rację jak to masz to już jesteś na wygranej pozycji, nie da się w 100% zawsze wygrywać!. Top 25 analityków z Wall Street ma skuteczność na poziomie miedzy 70 -83 % i to jest sukces.

   Usuń
 2. Czemu na DNP mówisz Dinpopol? Chodzisz na webinary Pawła Szczepanika czy jak? Bo nie kumam.

  Firma DINOPOL Sp. z o.o. jest polskim producentem opakowań z masy papierowej dla sektora medycznego (baseny sanitarne z pulpy papierowej, misy nerkowate z ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć. Przyglądałeś się spółce AUTOPARTNER? Wygląda na dobry trend wzrostowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przyglądałem się tej spółce - wygląda bardzo dobrze. Dodam ją do listy. Dzięki! :)

   Usuń
 4. Witam.

  Mógłbyś się przyjrzeć chińskim spółkom ? Tencent leci na łeb na szyję , Alibaba , JD.com . Co robić ? Trzymać ? Sprzedać ? Czy w dłuższym terminie odbije ?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. 11 bit studio zaczęło promować Frost punka 2, także bycie cierpliwym może Ci wynagrodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy jakich poziomach będziesz myślał o zamknięciu pozycji na 11bit?

  OdpowiedzUsuń
 7. Może będę sprzedawał w okolicach 400 zł.

  OdpowiedzUsuń