Translate my BLOG

sobota, 24 lipca 2021

Digital Turbine (APPS)

Trend do spędzania wolnego czasu online za sprawą smartfonów rośnie. Dlaczego więc nie skorzystać na digitalizacji i w sposób pasywny, inwestując w spółkę giełdową, na tym skorzystać? Digital Turbine to globalna firma informatyczna, która pomaga klientom szybko i tanio oferować swoje aplikacje i treści reklamowe dużej i odpowiedniej bazie klientów, głównie na urządzeniach mobilnych. Platforma spółki daje klientom możliwość szybszego dotarcia z aplikacjami do grup docelowych oraz zwiększenia sprzedaży i zysku na użytkownika aplikacji. Firma na wagę rynkową przynosi ponad 6 mld. $ kapitalizacji i zatrudnia w sumie 280 pracowników.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy Digital Turbine zwiększył swój udział w rynku, przejmując platformę analityczną Fyber NV za 600 mln USD. Przy wzroście sprzedaży o 146% w porównaniu do tego samego kwartału poprzedniego roku, Digital Turbine był w stanie znacząco zwiększyć sprzedaż. Akcje w ciągu zaledwie trzech lat wzrosły o dokładnie 4300%, a w czteroletnim ujęciu o ok. 18 000%! Tym samym wycena firmy zakłada bardzo pozytywną przyszłość i według prognoz przychody spółki właśnie dopiero co się "rozkręcają".


Średnioroczne tempo wzrostu przychodów w minionych dziesięciu latach przekraczało 42% (rocznie), w trzyletnim ujęciu: 86,4% (rocznie)! W przyszłości tempo to ma się utrzymać: z ok. 140 mln. $ przychodu w 2020 one do 2024 roku wzrosnąć mają do ponad 2 mld. $! Spółka kategoryzowana jest więc do silnie rozwijających się firm, które początkowo koncentrują się na pozyskiwaniu jak największej części sektora w którym działają i dopiero w kolejnym etapie na wykorzystaniu pozycji i maksymalizacji zysków. Warto podkreślić, że mimo tak ogromnego tempa, rozwój ten nie jest generowany kosztem zysków: Digital Turbine od 2020 roku zaczęła wykazywać zyski netto, które w podobnym tempie co przychody mają w przyszłości rosnąć.

 APPS 23.07.2021 - 63,80 $

Technicznie akcje od końca 2016 roku są w trendzie wzrostowym, czyli od stosunkowo niedawna. Jednak w tych minionych pięciu latach kurs wzrósł o prawie 20 000% i oczywiście wzrosty te nie były jednostajne - po drodze kurs doświadczał większe korekty, które przekraczały nawet 50%. Obecnie cena akcji od historycznego szczytu oddaliła się o ok. 40% i mimo tego wycena fundamentalna dalej jest bardzo wysoka. Jednak przy tej dynamice wzrostowej wyników finansowych, taka wysoka wycena nie jest rzadkością i możliwe, że ona po kolejnym odczycie wyników gwałtownie spadnie. Dlatego spółkę w ujęciu inwestycyjnym analizuję w pierwszej kolejności w oparciu o cenę, czyli technicznie. Jak kupujący ponownie wrócą do tej firmy, kurs może przejść w następną falę wzrostową - sygnał potwierdzający otrzymamy po wybiciu ponad 80 $. Wraz z wybiciem ponad ten poziom, kolejne okazje do wykorzystania mogą dać średnie kroczące - spadek kursu pomiędzy EMA38 i EMA76 można tu wykorzystać do piramidowania z planem ewakuacyjnym, po przecięciu się tych średnich. Podsumowanie na końcu:


Reasumując: Digital Turbine ma nadal duży potencjał wzrostowy, jednak należy pamiętać, że wysoka wycena jest ryzykiem do tego, że kurs może w każdej chwili gwałtownie spaść. Przyszłe korekty przekraczające 50%, przy tej dynamice wzrostowej można uznać na zaprogramowane. Dlatego Digital Turbine jest interesująca tylko dla inwestorów, którzy są gotowi przyjąć ryzyko ponadprzeciętnie głębokiego obsunięcia.

Jeśli spodobała Ci się analiza i zainspirowała do dokładniejszego przyglądnięcia się spółce to zapraszam do zapisu na newsletter, w którym raz w tygodniu otrzymasz informację z nowymi analizami jakie w minionym tygodniu opublikowane zostały na blogu. Wraz z zapisem otrzymasz darmowy fragment mojej książki "Giełda, inwestycje, trading":

Zapisz mnie na newsletter i pobierz darmowy fragment książki ->

Dla osób poszukujących dodatkowej wiedzy polecić mogę również darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker, e-book ten za darmo dostępny jest na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:

5 komentarzy:

 1. Hej Danielu,

  z jakiego portalu są te prognozy https://1.bp.blogspot.com/-VmwAEGDUM3M/YPvqcoZjyNI/AAAAAAAAP5k/EpfZJggj3SQnkV_bovXfB1Vbg5kTrMhlACLcBGAsYHQ/s1208/1.png ? ( wiem, że to pytanie prawdopodobnie padało tu już wielokrotnie, ale w przydatnych linkach ciężko mi to znaleźć :) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, znalazłem. Marketscreener gdyby ktoś szukał :D

   Usuń
 2. https://www.digitalturbine.com/about/

  na finviz piszą o 280 pracownikach, na swojej stronie o 980. Dość spora różnica :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - spora różnica. Na finviz zazwyczaj z ostatniego raportu są dane, może firma zatrudniła nowe osoby, albo przejęła jakąś firmę i wdrożyła nowych pracowników do spółki...

   Usuń
 3. cena akcji spadla do 12. Ciekawe...

  OdpowiedzUsuń