Translate my BLOG

czwartek, 13 sierpnia 2020

Admiral Group (ADM)

Brytyjska spółka dywidendowa
ADM 13.08.2020 - 27,12 £

Czas na kolejną interesującą spółkę do inwestycji długoterminowej, tym razem z Wielkiej Brytanii, gdzie inwestor otrzymuje niepotrąconą o podatek dywidendę, czyli całą sumę brutto (podatek należy samemu odliczyć). Admiral Group jest firmą świadczącą usługi finansowe, jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 7,5 mld. £ (ok. 9,7 mld. $). Płaci przyzwoitą dywidendę, która aktualnie wynosi ok. 4% i jak to przystaje na europejskie standardy, nie rośnie ona z każdym kolejnym rokiem (jest zmienna), ale mimo tego w dłuższym ujęciu trend wzrostowy wypłaty się utrzymuje. 

  
Główne dane fundamentalne wyglądają przyzwoicie - mamy wysoką marżę netto (ponad 30%), rosnące zyski i obroty oraz bardzo niskie zadłużenie. Średnioroczny wzrost obrotów przekracza 10% (z minionych dziesięciu lat), a payout ratio (procent zysków przeznaczany na dywidendy) utrzymuje się w przedziale 45-70%. Ogólna wycena fundamentalna raczej wysoka i dlatego przy inwestycji dywidendowej warto spróbować wejść w trakcie trwania większej korekty. Bardziej szczegółowe informacje finansowe zamieszczam tradycyjnie na koniec:


Na zakończeniu przypomnę o Portalu Analiz, gdzie regularnie pojawiają się bardziej szczegółowe analizy do spółek z polskiego parkietu - jeśli przy rejestracji powołasz się na mój blog (Pamiętnik Giełdowy), trzynasty miesiąc otrzymasz gratis. Roczny abonament kosztuje zaledwie 149 zł:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz