Translate my BLOG

środa, 5 sierpnia 2020

Teladoc Health (TDOC)

Telemedycyna - megatrend przyszłości?
TDOC 05.08.2020 - 206,97 $
Miniony krach przyczynił się do znacznego przyspieszenia digitalizacji - spółki technologiczne poszybowały na nowe historyczne szczyty, gdzie w tym samym czasie tzw. spółki "old economy" szurają po dnie. Nożyce pomiędzy "growth" a "value" nadal się rozszerzają, a to oznacza, że na chwile obecną giełda widzi przyszłość w firmach rozwijających się. 

Jednym z beneficjentów digitalizacji jest segment teleinformatyczny, a dokładniej telemedycyna. Teladoc Health to jedna z wiodących firm z tego sektora - firma założona w 2002 roku, jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 19,6 mld. $ i zatrudniają w sumie 2727 pracowników. Licząc od początku roku akcje zyskały blisko 200%, a miniony krach rynkowy z pierwszego kwartału tego roku praktycznie na spółce nie jest widoczny:


Powyższy wykres pochodzi ze stacji TWS od LYNX Broker w ujęciu year-to-date. Największe w tym roku cofnięcia sięgały ok. 30%, co zważywszy na tegoroczne wzrosty jest bardzo niskim obsunięciem. Osoby podążające za trendem miały więc kilka okazji na przyłączenie. Dla długoterminowych inwestorów spółka również interesująca, jednak należy pamiętać, że zaliczana jest do akcji o podwyższonym ryzyku.Dynamika wzrostów obrotów jest bardzo wysoka (średnioroczny wzrost na poziomie 66% z ostatnich pięciu lat), a sam kurs akcji od debiutu w 2015 roku wzrósł już o 775%. Jak to przystaje na silnie rozwijającą się spółkę technologiczną, Teladoc nie wypłaca dywidendy, jest dosyć wysoko zadłużona i regularnie rozwadnia udziały akcjonariuszy. Mimo tego trend akcji stabilnie wspina się do góry, co zawdzięczać można dużemu potencjału, które potwierdza wysoka dynamika wzrostów obrotów. Osoby, które chcą po niższej cenie nabyć akcje do długoterminowego portfela, korzystając zarazem z trwających wzrostów mogą wykorzystać opcje - tzw. strategia "Cash Secured Puts". Podkreślę jednak, że handel na opcjach wymaga odpowiedniej wiedzy i wystarczające zasoby pieniężne. Dla głodnych tej wiedzy polecę blisko 70 stronicowy e-book - klikając na poniższy baner przejdziesz do strony, gdzie możesz go za darmo pobrać:

https://www.lynxbroker.pl/ebook-opcyjny/?utm_source=pamietnikgieldowy.pl&utm_medium=banner&utm_campaign=website_leads

Reasumując: Teladoc jest spółką silnie rozwijającą się z jeszcze dużym potencjałem. Sama wycena w oparciu o dynamikę rosnących obrotów jest dosyć wysoka, aczkolwiek analizowałem już znacznie droższe pod tym względem akcje. Poniżej na zakończenie dodam jeszcze pozostałe dane do firmy oraz wspomnę o swojej książce, gdzie dokładniej omówiłem w jaki sposób handluje i jakie kryteria spółka powinna spełnić aby znalazła się w moim długoterminowym portfelu "Najlepszych Akcji Świata": 


5 komentarzy:

 1. Daniel, chciałbym podziękować za artykuł o Tal Education bo wydawał mi się ciekawy i zainspirował aby bardziej zagłębić się w temat. Kupiłem za równe $50 na akcję :) Długo musiało minąć żeby przebrnąć przez tych wszystkich samozwańczych "guru" żeby tu się znaleźć, ale było warto. Spółki nawet nie planuję sprzedać przez długi okres, a pewnie dorzucę kolejny pakiet przy głębszym spadku ceny akcji.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiłem szybki check spółek, które od chwili kryzysu przedstawiłeś na swoim blogu (stopy zwrotu liczyłem od dnia pojawienia się wpisu do dzisiaj):
  Spółki defensywne: PG +22%, WMT +9%, GIS +18%, HRL +7%, CHD +47%, CLX +38%, RMS +8%, DG +14%
  Spółki zyskujące na kryzysie: EXPO +37%, MSFT +52%, FB +68%, TAL +56%, NTES +35%, SHOP +35%, NVDA +40%, TTD +60%
  Spółki spekulacyjne: NEM +56%, MKTX +47%, JKHY +9%
  Podsumowując: gratuluję 100% skuteczności - wszystkie 19 spółek przedstawione od marca do połowy maja notują dzisiaj wyżej (SHOP, NVDA I TTD wziąłem z Twojego artykułu na maklerska.pl). Średnia stopa zwrotu tych akcji to +35%. S&P500 od marca zyskał +34%, a od maja +13%, czyli benchmark również pokonany (wynik z wartości środkowej indeksu +23%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki z ostatnich kilku miesięcy raczej nie są jeszcze wystarczająco reprezentatywne :) ale dziękuję za ciekawe podsumowanie :)

   Usuń
  2. Mimo wszystko ;) moje stock picks przyniosły średnio 10%, kilka trzymam ciągle w delikatnej stracie.

   Usuń