Translate my BLOG

piątek, 21 sierpnia 2020

Repligen (RGEN)

"Ride the bull"
RGEN 21.08.2020 - 151,55 $ 

Dzisiaj dla odmiany przedstawię spółkę bardziej do tradingu i mniej do inwestycji, aczkolwiek również dla długoterminowych portfeli jako mocno spekulacyjna pozycja może ona być interesująca - Repligen. Firma zajmuje się opracowaniem i produkcją materiałów wykorzystywanych do produkcji leków biologicznych. Założona w 1981 roku spółka zatrudnia dzisiaj 761 pracowników i na wagę przynosi ok. 8 mld. $ kapitalizacji rynkowej. Firmę uważam za interesującą szczególnie do średniookresowego tradingu w którym wykorzystujemy silny trend kursu akcji. Średnioroczna stopa zwrotu z ostatnich 10 lat przekracza 46%, a to daje w sumie ponad 4330%! W krótszym okresie czasowym dynamika wzrostów również jest utrzymywana: w pięcioletnim okresie czasowym akcje wzrosły o ponad 350%, w trzyletnim o blisko 280%, a w ciągu jednego roku o ponad 62%.


Fundamentalnie firmę kategoryzować należy do spółek typu "growth" - silnie rosnące obroty, brak dywidendy i stosunkowo niska kapitalizacja rynkowa przemawiają za tego rodzaju spółką. Wśród największych plusów wymienić można bardzo niskie zadłużenie i oczywiście wysoki wskaźnik wzrostu obrotów (w ostatnich dziesięciu latach obroty rosły średnio z roku na rok o 29%). Po przeciwnej stronie wśród minusów mamy bardzo wysoką wycenę firmy, która wynika z znacznie większego wzrostu kursu akcji niż wyników finansowych i właśnie głównie z tego względu akcje uważam za bardziej interesujące do tradingu - póki cena akcji rośnie można to wykorzystywać. Wsparcia przy prowadzeniu pozycji tworzą poprzednie dołki trendu, tj.: poziom 110 $, 80 $ i 72 $. Również poprzednie szczyty jako tzw. "zmiana biegunów" mogą służyć do transakcji, są to poziomy: 140 $, ponownie 110 $ (ważne wsparcie) i 95 $. Pozostałe informacje finansowe do spółki dodaję tradycyjnie na samym końcu:Reasumując: Repligen jest interesującą spółką do trend tradingu. Dla inwestorów długoterminowych gotowych do przyjęcia większego obsunięcia uważam, że akcje mogą być z kolei interesujące po korekcie. Zmienność tych akcji potrafi być bardzo wysoka i obsunięcia przekraczające 50% nie są przy tej firmie czymś nadzwyczajnym. Firmę tą można kupić tylko u brokera, który oferuje handel na rynku amerykańskim, np.: LYNX Broker. Przypomnę, że przy zakładaniu konta w LYNX, osoby które przy rejestracji powołają się na mój blog (pamietnikgieldowy) otrzymają 50$ zwrotu z prowizji od transakcji - link do rejestracji. Warto również dodać, że LYNX oferuje dostęp do rynku opcyjnego co może być bardzo ważnym argumentem dla osób, które chcą wykorzystać więcej możliwości jakie oferują rynki finansowe. Jednak zanim rozpocznie się wykorzystywać opcje zalecam się w tym kierunku dokształcić, gdyż błędy na tym rynku są dużo bardziej kosztowne - klikając na poniższy baner przejdziesz do strony, gdzie za darmo możesz pobrać e-book, który na blisko 70 stronach przedstawi Tobie najważniejsze informacje:

https://www.lynxbroker.pl/ebook-opcyjny/?utm_source=pamietnikgieldowy.pl&utm_medium=banner&utm_campaign=website_leads

Dla jeszcze większej kopalni wiedzy mogę zaoferować moją książkę - opisałem w niej w jaki sposób zarządzam swoimi oraz notowanymi na giełdzie (jako certyfikat) portfelami. Klikając na poniższe linki przejdziesz do odpowiedniej strony:

2 komentarze:

  1. Trochę jak CdProjekt - zamknij oczy na wycenę i korzystaj z rosnącego kursu akcji. Kto skorzystał ten dzisiaj kilka tysięcy procent zysku ma.

    OdpowiedzUsuń
  2. czy to że spólka dziś lekko spada, mimo że wyniki w niewielkim stopniu przewyższyły prognozy, to duży znak ostrzegawczy ?

    OdpowiedzUsuń