Translate my BLOG

wtorek, 11 sierpnia 2020

Zendesk (ZEN)

Przetwarzanie danych w chmurze następnym megatrendem przyszłości?
ZEN 11.08.2020 - 87,26 $
  
Dzisiaj troszeczkę bardziej spekulacyjnie przedstawię firmę z dużym potencjałem ale i podwyższonym ryzykiem - Zendesk. Firma sprzedaje opartą o chmurę platformę, która oferuje funkcje pomocy technicznej, samoobsługi i wsparcia obsługi klienta. Spółka zatrudnia obecnie 4010 pracowników, a jej aktualna kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 10 mld. $. Idealnie wpisuje się w modne akcje typu "growth" - obroty z 38 mln. $ w 2012 wzrosły do 816 mln. $ w 2019 roku. Niestety jednocześnie rośnie strata netto, co oznacza, że koncentrują się na zdobywaniu jak największej części sektora gospodarczego w którym działają. Kilka dodatkowych danych załączam na poniższym zestawieniu wygenerowanym przez platformę do handlu TWS, którą udostępnił mi LYNX Broker:


Firmę zarówno pod względem fundamentalnym jak i technicznym można więc zaliczyć do wysoko spekulacyjnych spółek. Akcje regularnie odnotowują korektę, której głębokość przekracza 30% - podczas "koronawirusowego" krachu cena spadła o ok. 45%, jednak w ruchu powrotnym spółka dużo wcześniej wybiła ponad szczyty sprzed krachu niż zrobił to szeroki rynek. Więcej danych dodaję na kolejnej grafice:


Obecnie cena znajduje się w korekcie - od historycznych szczytów wyznaczonych pod koniec ubiegłego miesiąca, cena akcji skorygowała już o ok. 15%. Dla traderów podążających za trendem, może to być pierwsza okazja na przyłączenie do trendu wyższego rzędu. Przemawiają za tym przede wszystkim dolne cienie świec, które informują o aktywnej strefie podażowej - na razie jest to jeszcze słaby sygnał zakupu, jednak jeśli przewaga spółek technologicznych dalej będzie się utrzymywać, to również Zendesk może szybko wrócić do wzrostów. Kolejny poziom wsparcia znaleźć można w okolicach 80 $. Pozostałe dane do firmy tradycyjnie na końcu:

Reasumując Zendesk jest firmą z podwyższonym ryzykiem. Do inwestycji długoterminowej interesująca podczas wystąpienia większych korekt. Aktualna fundamentalna wycena firmy w oparciu o dynamikę wzrostu obrotów całkiem wysoka, aczkolwiek jeśli tempo wyników będzie utrzymane i firma rozpocznie zmniejszać straty, może szybciej osiągnąć niższą wycenę niż wzrost kursu akcji. Dla osób zainteresowanych dodatkową wiedzą polecę darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker - klikając na poniższy baner przejdziesz do strony, gdzie e-book za darmo możesz pobrać:

https://www.lynxbroker.pl/guru-ebook/?utm_source=pamietnikgieldowy.pl&utm_medium=banner&utm_campaign=guru_book_1

Przypomnę również, że jeśli przy zakładaniu konta u LYNX Broker powołasz się na mój blog, broker zwróci Tobie 50 $ z prowizji od transakcji - w tym celu w polu kuponu wystarczy wpisać "pamietnikgieldowy":


Jeśli w przyszłości chcesz pozostać na bieżąco z nowymi wpisami na blogu to zachęcam Cię również do zapisu na newsletter - po zapisie otrzymasz darmowy fragment mojej książki "Giełda, inwestycje, trading". Wystarczy niżej podać swojego maila i w wiadomości, którą otrzymasz na swoją skrzynkę elektroniczną, potwierdzić następnie chęć zapisu:


.

2 komentarze:

  1. Zendesk prowadzi podobny biznes jak LiveChat, tylko skala jest większa... no i LiveChat zarabia i płaci dywidendę ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. LiveChat też dobra spółka, myślałem, żeby o tym wspomnieć w wpisie, ale nie zagłębiałem się w to wystarczająco głęboko aby ocenić jak bardzo podobne są te biznesy :)

      Usuń