Translate my BLOG

wtorek, 4 sierpnia 2020

Duke Energy Corporation (DUK)

Defensywna dywidendowa spółka do obserwacji
DUK 04.08.2020 -  84,51 $

Dawno nie pisałem o dywidendowej spółce, więc nadrobię to dzisiaj nową analizą. Firma o której mowa to dostarczyciel energii elektrycznej Duke Energy Company. Działa więc w defensywnym sektorze, jednak ogólna kondycja finansowa średnio mi się podoba. Mimo tego dla osób, które inwestują dla dywidendy może być interesująca. Akcje płacą obecnie 4,61% dywidendy, przeznaczają na nią 74,2% wypracowanych zysków, a średnioroczna podwyżka wypłaty utrzymuje się na poziomie zbliżonej do inflacji.


Fundamentalnie nie ma polotów, tzn. brak wzrostów w wynikach finansowych - już od kilku lat utrzymuje się na jednym stabilnym poziomie. Oznacza to, że również cena akcji raczej bez większej zmienności, gdzie inwestor główny przychód czerpać będzie z dywidendy. Dlatego głębsze zejście ceny można próbować wykorzystać do zakupu celem zapewnienia sobie ponadprzeciętnie wysokiej dywidendy - myślę, że do inwestycji może być interesująca jeśli dywidenda przekroczy 6%. Więcej informacji dołączam jak zwykle na samym końcu:
Reasumując: Duke Energy jest spółką defensywną, dużych zysków z przyrostu kursu akcji bym tu nie oczekiwał. Do zakupu interesująca w momencie ponadprzeciętnie głębokiego zejścia kursu akcji, kiedy dywidenda przekroczy 6%. Więcej o tym w jaki sposób wybieram spółki do własnego portfela opisałem w swojej książce - klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu:

https://sklep.pamietnikgieldowy.pl/produkt/gielda-inwestycje-trading/


1 komentarz:

  1. Lepsza taka dywidenda niż kiszenie pieniędzy na lokacie, gdzie się de facto gwarantowo traci. Problem przeciętnego Kowalskiego to ten, że na giełdę patrzy jak na kasyno, chce na niej zarobić duże pieniądze, a często najlepszym wyborem na giełdzie jest po prostu inwestycja w stabilne firmy, które na inflacji przy okazji zarabiają.

    OdpowiedzUsuń