Translate my BLOG

środa, 6 stycznia 2021

Freshpet (FRPT)

 Trading - wykorzystać trend póki trwa.
06.01.2021

Dzisiaj omówię spółkę z punktu tradingowego i zrobię to na akcjach Freshpet. Firma notowana na giełdzie w USA z debiutem w 2014 roku. Kurs od stycznia 2016 trzyma się w bardzo silnym trendzie wzrostowym - od tamtego czasu, akcje wzrosły do dzisiaj o ponad 2500%:

FRPT 05.01.2021 - 140,33 $

Korekty podczas trwania tego trendu sięgały ok. 30% i dopiero w trakcie koronawirusowego krachu akcje spadły głębiej - o niecałe 50%. Zmienność jest więc wysoka, jednak w ujęciu całego trendu, który w zaledwie pięć lat wzniósł cenę akcji o ponad 2500% można uznać, że jest on stabilny. Strategii prowadzenia pozycji jest wiele - osobiście najczęściej wchodzę w trakcie wybijania nowego szczytu lub w głębszej korekcie, która zbliżyła się do poprzednich największych cofnięć, tj. po ok. 25% przecenie z zleceniem obronnym przekraczającym 30% spadku (od szczytu), czyli niecałe 10% od chwili mojego wejścia. 

Kiedy już jestem w pozycji, swoje zlecenie obronne przesuwam wraz z postępującym trendem wzrostowym kursu akcji - najczęściej robię to w oparciu o średnią, która dobrze "współgra z ceną": obecnie jest to średnia EMA60 dla wykresu dziennego. Więcej na temat tej strategii pisałem w swojej książce: "Giełda, inwestycje, trading". Inne strategie rozpoznania możliwego zapowiadającego się odwrócenia omówione zostały z kolei w książce autorstwa Al Brooks - klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu gdzie ją można zdobyć:


Przechodząc do fundamentalnej sytuacji firmy, tj. czy trwający od pięciu lat silny trend wzrostowy ma swoje uzasadnienie w wynikach finansowych?Obroty firmy w ostatnich pięciu latach rosły średnio o 23,1% (z roku na rok), co oznacza, że dynamika zdobywania coraz większej części sektora w którym działa jest bardzo wysoka. Obecnie spółka jednak jeszcze nie zarabia na siebie, jednak trend również tu jest pozytywny, tzn. strata z roku na rok spada i jeśli utrzymają tą drogę, to według analityków w 2021 roku po raz pierwszy zakończą rok na plusie i w kolejnym roku (2022) zysk ten w stosunku do ubiegłego wzrośnie już czterokrotnie, a w 2022 ośmiokrotnie (w stosunku do 2021 roku):


Właśnie dlatego też obecna wycena akcji jest bardzo wysoka - kurs już dzisiaj wycenia bardzo wysokie oczekiwania co do osiąganych wyników za kilka lat. Mimo tego, osoby, które myślą o inwestycji długoterminowej uważam, że powinni traktować firmę wysoko spekulacyjnie - jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione, cena akcji w zawrotnym tempie może spaść o więcej niż 50%. Więcej informacji do firmy poniżej:


Spółka ta jest dostępna tylko u brokera, który oferuje dostęp do amerykańskich akcji, np. LYNX Broker. Broker z którym mam współpracę i który nowym klientom przy zakładaniu u nich konta zwróci 50 $ prowizji z transakcji - celem skorzystania z tej okazji wystarczy przy zakładaniu rachunku powołać się na mój blog (pamietnikgieldowy).


Na zakończenie dla głodnych dalszej wiedzy polecić mogę darmowy e-book, który pobrać można klikając na poniższy baner:


6 komentarzy:

 1. Czy jest szansa na poznanie Twojej opinii na temat ABBVIE? I jeśli można to Bank OZK. Z góry dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abbvie to taki ślimak - na produkcję nowych leków dają sobie dużo czasu, ale kiedy już wyjdzie długo wyciągają z tego zyski. Fundamentalnie wygląda ok, wycena mi tylko trochę "nie smakuje" (pod inwestycję długoterminową). Tradingowo (krótkoterminowo) można liczyć na wybicie nowych szczytów.
   Bank OZK z kolei nie mam zdania - nigdy nie analizowałem tej spółki dokładniej.

   Usuń
 2. Cześć
  Przepraszam, jeszcze jedno pytanie nie związane w powyższym postem
  Jak zapatruje się Pan na obecną wycenę akcji Jack Henry & Associates i Hormel Foods . Zachęcająco wyglądają informacje o zakupie akcji przez insider'ów:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadam i nie chcę sprzedawać :) Na długoterminowy okres myślę, że dobra inwestycja :)

   Usuń
 3. Heja Daniel, myślałeś moze o książce w formie ebooka?

  OdpowiedzUsuń