Translate my BLOG

sobota, 23 stycznia 2021

Bilibili (BILI)

Chińskie spółki w ostatnich kilku latach silnie zyskują na popularności i tym samym również w kursie akcji i myślę, że nowa dekada może być interesująca dla osób, które w swoim portfelu będą miały kilka reprezentantów Państwa Środka i dlatego przedstawię kolejną spółkę z tego kraju: Bilibili. 

Spółkę porównać można do YouTube z tą różnicą, że model jest troszkę szerzej zdywersyfikowany. YouTube swój główny dochód czerpie z reklam, Bilibili z kolei z mobilnych gier, z usług o wartości dodanej (tj. transmisji na żywo) i dopiero na trzecim miejscu z reklam:


Platforma spółki popularna jest szczególnie wśród pokolenia generacji Z (urodzonych po 2000 roku), co może dobrze wróżyć na przyszłość - kiedy pokolenie to wkroczy w życie zawodowe, przyszłe zyski mogą bardzo mocno wzrosnąć (wzrośnie zainteresowanie ofertami premium, tj. dostęp do filmów). Średnioroczny wzrost przychodów przekraczający 56% (z ostatnich trzech lat) wskazuje, że spółka koncentruje się na pozyskiwaniu jak największej części sektora w którym działa, a konkurencja jest duża: WeChat, Douyin (TikTok), Huya, YY itd.


Obecnie Bilibili zatrudnia 4791 pracowników i na wagę rynkową przynoszą 46,7 mld. $ kapitalizacji (po przeliczeniu na dolary). Do negatywnych punktów wliczać można bardzo drogą wycenę fundamentalną oraz relatywnie wysokie zadłużenie i jednoczesne rozwadnianie udziałów akcjonariuszy. Techniczny obraz spółki z kolei bardzo pozytywny - tzn. na trwającym trendzie można było w ostatnich kilku miesiącach zarobić kilkaset procent:

BILI 22.01.2021 - 133,99 $

Inwestując podczas debiutu w 2018 roku 1000 $, wartość tych akcji do dzisiaj wzrosła do 12 259 $ co oznacza średnioroczny wzrost przekraczający 144% (czyli w ujęciu uzyskanej stopy zwrotu ponad 1000% zysku). Trend rosnącego kursu akcji jest więc bardzo silny i do czasu kiedy on trwa nie widzę czemu by się jemu przeciwstawiać. Przyszłe korekty przekraczające 50% uważam za niemal pewne jednak jeśli towarzyszyć jemu będzie utrzymywana dynamika rosnących wyników, korektę tą można wykorzystać do zakupu - przyszłaby ona "pod przykrywką" oczyszczenia dużego przewartościowania. Najważniejsze wsparcie widzę w okolicach 52 $ za akcję, kolejne ok. 20% niżej, czyli w okolicach 40 $. Poziomy te można próbować wykorzystać do inwestycji długoterminowej, ale ze świadomością że nabywamy tu firmę z podwyższonym ryzykiem. Więcej danych do spółki tradycyjnie na końcu:

Spółka dostępna jako ADR na amerykańskim rynku, czyli u brokera oferującego dostęp do rynków zagranicznych. Polecić mogę w tej kwestii LYNX Broker - broker z którym mam współpracę i który przy powołaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), nowym klientom zwróci 50 $ prowizji z transakcji.

Załóż konto w LYNX Broker i odbierz 50 $ ->

Jeśli chciałbyś/chciałabyś się doszkolić polecić mogę e-book, który za darmo można pobrać klikając na powyższy baner. Dla osób zainteresowanych moim sposobem wyszukiwania i analizowania spółek polecę z kolei książkę "Giełda, Inwestycje, Trading" - ona dostępna jest w blogowym sklepie, do którego przejdziesz klikając na poniższe zdjęcie:
3 komentarze:

  1. Przyznaję, że prowadzenie własnego biznesu to rozwój na co dzień, bo wiele rzeczy można się uczyć na co dzień, ale też ogrom zainteresowania, zaangażowania, no i oczywiście też zmartwień. W trudnych chwilach warto korzystać z doradztwa profesjonalistów, ponieważ pomaga to w rozwiązywaniu wielu problemów. Zerknijcie sobie może na stronę Pla.partners , aby poznać świetnych doradców. Myślę, że dzięki nim sprawy biznesowe zostaną rozwiązane szybko, sprawnie i przede wszystkim dobrze. Koniecznie korzystajcie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak można dowiedzieć się z informacji ze strony https://www.anegis.com/rozwiazania-it/technologie-kognitywne/ , to technologie kognitywne w aplikacjach samouczących się łączą ludzkie możliwości oceny i interpretacji z automatyczną, komputerową analizą danych. Zainteresował mnie ten temat o jakiegoś czasu, ponieważ chciałabym wprowadzać wiele nowoczesnych zmian w mojej firmie. Trzeba korzystać, sprawdzać i dowiadywać się, jakie zmiany można wprowadzać. Na szczęście większość takich produktów nie wymaga ogromnych nakładów finansowych i dużych inwestycji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli macie własny biznes, to koniecznie powinniście zerknąć sobie na ofertę, jaką posiada dolnośląskie centrum biznesu . Świetne jest to, że można korzystać sobie u nich z nowoczesnych rozwiązań, jakim jest np. wirtualne biuro. Coraz częściej szukam, sprawdzam i dowiaduję się, co może być dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Wirtualne biuro to też dużo tańsza opcja niż prowadzenie własnej siedziby firmy, bo jeśli trzeba płacić czynsz, to można powiedzieć, że różnica w cenie jest czasem kilkanaście razy większa.

    OdpowiedzUsuń