Translate my BLOG

sobota, 23 stycznia 2021

Bilibili (BILI)

Chińskie spółki w ostatnich kilku latach silnie zyskują na popularności i tym samym również w kursie akcji i myślę, że nowa dekada może być interesująca dla osób, które w swoim portfelu będą miały kilka reprezentantów Państwa Środka i dlatego przedstawię kolejną spółkę z tego kraju: Bilibili. 

Spółkę porównać można do YouTube z tą różnicą, że model jest troszkę szerzej zdywersyfikowany. YouTube swój główny dochód czerpie z reklam, Bilibili z kolei z mobilnych gier, z usług o wartości dodanej (tj. transmisji na żywo) i dopiero na trzecim miejscu z reklam:


Platforma spółki popularna jest szczególnie wśród pokolenia generacji Z (urodzonych po 2000 roku), co może dobrze wróżyć na przyszłość - kiedy pokolenie to wkroczy w życie zawodowe, przyszłe zyski mogą bardzo mocno wzrosnąć (wzrośnie zainteresowanie ofertami premium, tj. dostęp do filmów). Średnioroczny wzrost przychodów przekraczający 56% (z ostatnich trzech lat) wskazuje, że spółka koncentruje się na pozyskiwaniu jak największej części sektora w którym działa, a konkurencja jest duża: WeChat, Douyin (TikTok), Huya, YY itd.


Obecnie Bilibili zatrudnia 4791 pracowników i na wagę rynkową przynoszą 46,7 mld. $ kapitalizacji (po przeliczeniu na dolary). Do negatywnych punktów wliczać można bardzo drogą wycenę fundamentalną oraz relatywnie wysokie zadłużenie i jednoczesne rozwadnianie udziałów akcjonariuszy. Techniczny obraz spółki z kolei bardzo pozytywny - tzn. na trwającym trendzie można było w ostatnich kilku miesiącach zarobić kilkaset procent:

BILI 22.01.2021 - 133,99 $

Inwestując podczas debiutu w 2018 roku 1000 $, wartość tych akcji do dzisiaj wzrosła do 12 259 $ co oznacza średnioroczny wzrost przekraczający 144% (czyli w ujęciu uzyskanej stopy zwrotu ponad 1000% zysku). Trend rosnącego kursu akcji jest więc bardzo silny i do czasu kiedy on trwa nie widzę czemu by się jemu przeciwstawiać. Przyszłe korekty przekraczające 50% uważam za niemal pewne jednak jeśli towarzyszyć jemu będzie utrzymywana dynamika rosnących wyników, korektę tą można wykorzystać do zakupu - przyszłaby ona "pod przykrywką" oczyszczenia dużego przewartościowania. Najważniejsze wsparcie widzę w okolicach 52 $ za akcję, kolejne ok. 20% niżej, czyli w okolicach 40 $. Poziomy te można próbować wykorzystać do inwestycji długoterminowej, ale ze świadomością że nabywamy tu firmę z podwyższonym ryzykiem. Więcej danych do spółki tradycyjnie na końcu:

Spółka dostępna jako ADR na amerykańskim rynku, czyli u brokera oferującego dostęp do rynków zagranicznych. Polecić mogę w tej kwestii LYNX Broker - broker z którym mam współpracę i który przy powołaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), nowym klientom zwróci 50 $ prowizji z transakcji.

Załóż konto w LYNX Broker i odbierz 50 $ ->

Jeśli chciałbyś/chciałabyś się doszkolić polecić mogę e-book, który za darmo można pobrać klikając na powyższy baner. Dla osób zainteresowanych moim sposobem wyszukiwania i analizowania spółek polecę z kolei książkę "Giełda, Inwestycje, Trading" - ona dostępna jest w blogowym sklepie, do którego przejdziesz klikając na poniższe zdjęcie:
1 komentarz:

  1. Jak można dowiedzieć się z informacji ze strony https://www.anegis.com/rozwiazania-it/technologie-kognitywne/ , to technologie kognitywne w aplikacjach samouczących się łączą ludzkie możliwości oceny i interpretacji z automatyczną, komputerową analizą danych. Zainteresował mnie ten temat o jakiegoś czasu, ponieważ chciałabym wprowadzać wiele nowoczesnych zmian w mojej firmie. Trzeba korzystać, sprawdzać i dowiadywać się, jakie zmiany można wprowadzać. Na szczęście większość takich produktów nie wymaga ogromnych nakładów finansowych i dużych inwestycji.

    OdpowiedzUsuń