Translate my BLOG

wtorek, 28 maja 2013

CEZ

Jak to było? Kupuj gdy leje się krew?

28.06.2013 - 90

Czeska spółka CEZ znajduje się w silnym trendzie spadkowym i ostatnio dotarła do najniższego poziomu historycznego, osiągniętego wcześniej w październiku 2008 roku. Poziom ten jest respektowany (o czym świadczy ostatni krótkoterminowy podwójny dołek). Dla "łapaczy" spadających noży obecny kurs nie powinien być obojętny i możliwe, że wkrótce zaobserwujemy większe odreagowanie ostatniego trendu.


Niemniej należy pamiętać, że papierek trzymają niedźwiedzie, dlatego zlecenie obronne powinno się ustawić poniżej ostatnich minimów (tj. w okolicach 85 zł). Pierwsze potwierdzenia większego odreagowania otrzymamy po przebiciu najbliższych (krótkoterminowych) szczytów. Wybiciu temu powinien towarzyszyć zwiększony wolumen.

czwartek, 2 maja 2013

Bycze spółki po dalszej korekcie rynku w kwietniu + krótkie porównawcze spojrzenie statystyczne

Kolejny miesiąc się zakończył więc pora na dokładniejsze omówienie ostatnich zmian jakie zaszły w portfelu. W kwietniu dwie spółki opuściły grono "byków", były to Azoty Tarnowskie oraz Echo. Obydwie te spółki wypuścił Stop Loss, chroniąc kapitał przed większym stąpnięciem jego wartości: