Translate my BLOG

sobota, 30 kwietnia 2016

Bycze spółki po kwietniu 2016

Kwiecień już za plecami, czyli czas podsumować portfel "Byki": miniony miesiąc przyniósł zwyżkę jego wartości, głównym motorem napędowym było silne wybicie spółki Amrest z konsolidacji, ale również nowo nabyte akcje miały w tym swój wkład - Robyg od chwili nabycia wzrósł o prawie 9%, z kolei Oponeo dalej przygotowuje się do impulsu kierunkowego (na razie traci ok 3%). Całościowo kwiecień zamyka się z 3,5% plusem co daje całkowitą stopę zwrotu równą 127,2%. Historia po 52 miesiącu prowadzenia portfela wygląda teraz następująco:


niedziela, 24 kwietnia 2016

Ciech SA (CIE)

Koniec krótkoterminowego trendu spadkowego?
22.04.2016 - 71,5

Spółka, która przez długi czas utrzymywała się w portfelu po wybiciu wcześniejszych dołków musiała go opuścić. Jednak obecnie ponownie mamy oznaki siły...  Kurs w ostatnim tygodniu wybił ponad linię trendu pokonując zarazem strefę 69-70 zł który spółka tak długo broniła. Na chwilę obecną cena znajduje się w dosyć istotnej strefie konsolidacji (zaznaczone na wykresie) i wybicie w jednej ze stron może potwierdzić dalszy kierunek ruchu ceny. Ze względu na ostatnią dynamikę bardziej prawdopodobne oceniam wybicie w górę. Wtedy traderzy "swingowi" jak i "trend folowerzy" pewnie wykorzystają siłę jako potwierdzenie do zakupów.

sobota, 2 kwietnia 2016

Bycze spółki po lutym oraz marcu 2016

Ostatnia aktualizacja portfela "Byki" była w styczniu, czas więc na podsumowanie dwóch minionych miesięcy, pisząc krótko: luty oraz marzec dla rynku akcji były miesiącami odreagowania ostatnich silnych spadków. Licząc od lokalnego dołka WIG w ciągu 48 sesji odrobił 17,5% co (jak czytałem w prasie) jest największym wzrostem wartości polskiego rynku (w tak krótkim czasie) od ponad 6 lat! Nasuwa się więc pytanie, czy to koniec trwającego od maja trendu spadkowego, czy tylko korekta. Oczywiście trudno na to pytanie odpowiedzieć, ale porównując wcześniejsze trendy nawet blisko 20% odreagowanie może być tylko korektą. Myślę, że dla dalszej ścieżki WIG'u kluczowy będzie rodzaj odreagowania obecnego odbicia. Wiadomo że rynki nie są jednokierunkowe, co oznacza że prędzej czy później przyjdzie również korekta ostatniego dwumiesięcznego trendu, ta korekta możliwie, że zdradzi nam kierunek trendu na kolejne kilkanaście miesięcy. Najbardziej prawdopodobne są trzy następujące scenariusze: