Translate my BLOG

sobota, 31 marca 2012

Bycze spółki na 2012 rok po słabym marcu

Minął kolejny miesiąc i tym samym czas odświeżyć ostatnią aktualizację portfela "Byki 2012" (ostatni opis portfela tutaj). W marcu portfel spodziewanie opuściła spółka Polimex, reszta bez zmian. Po trzech miesiącach zostały tylko 3 spółki:

poniedziałek, 26 marca 2012

W poszukiwaniu danych...

Szukam notowania zagranicznych spółek w formacie Metastocka. Interesują mnie przedewszystkim spółki z USA, Niemiec i Japonii. W pakiecie mam "tylko" spółki z warszawskiego parkietu + NC, indeksy giełd zagranicznych, futures, kontrakty terminowe, obligacje, towary i waluty oraz kursy NBP.
Jednak interesują mnie właśnie dodatkowo jeszcze akcje zagraniczne.
Jeżeli ktoś zna stronkę, gdzie mogę znaleźć takie dane w formacie Metastocka, to bardzo proszę o wiadomość. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;).

czwartek, 15 marca 2012

Bank Handlowy SA (BHW)

Wielka formacja klina zwyżkującego...
15.03.2012 - 78,5

Na prośbę czytelnika wstawiam krótką analizę techniczną Banku Handlowego: 
 Na wykresie można zauważyć wielką formację klina zwyżkującego, która tworzy się już od ponad pół roku. Wybicie z tej formacji następuje krótko przed osiągnięciem wierzchołka (a do wierzchołka mamy jeszcze daleko). Więc obecny trend wzrostowy (w krótszym interwale) nadal będzie dominujący. Jednak należy pamiętać o negatywnej wymowie całej formacji i w chwili kiedy dojdzie do zamknięcia świecy poniżej dolnego ograniczenia klina najlepiej zamknąć długie pozycje na tym walorze. 

Jednak wykres Ichimoku wskazuje na "kruchość" tego ruchu byczego:


Chmura jest dosyć wąska co świadczy o słabym wsparciu w okolicach tego dolnego ograniczenia klina. Chikosupan "schował" się za świeczki co sugeruje konsolidacje na obecnym poziomie, więc obecny trend wzrostowy jest bardzo słaby - może to świadczyć o nadchodzącym teście wsparcia.  

środa, 14 marca 2012

EUR/PLN

Odbicie od długoterminowej linii trendu - koniec korekty?
14.03.2012 - 4,15

Kurs pary EUR/PLN dobija od długoterminowej linii trendu sygnalizując możliwe zakończenie ostatniej silnej korekty. Za końcem tego niedźwiedziego ruchu przemawia również ostatnie zwolnienie spadków przed dotarciem do linii trendu. Odbicie może wznieść kurs nawet do okolic 4,4 zł gdzie pierwsze opory znajdują się na poziomie 4,15 i 4,26.

piątek, 2 marca 2012

Bycze spółki na 2012 rok po korekcie w lutym

Kolejny miesiąc roku minął i tym samym czas na odświeżenie stanu portfela "Byki 2012"...
Luty jak podejrzewałem był miesiącem płaskiej korekty. Opisany 1 lutego punkt zwrotny idealnie się sprawdził (więcej na temat analizy indeksu tutaj). Dzisiaj po dwóch miesiącach z początkowo ośmiu spółek zostały tylko cztery: