Translate my BLOG

niedziela, 26 sierpnia 2012

Koniec przerwy i powrót na rynek - analiza indeksów

W czasie mojej nieobecności giełdy ładnie zwyżkowały - czego w zasadzie się spodziewałem. Nie spodziewałem się jednak, że będą to aż tak wysokie zwyżki...  Główne indeksy dotarły do kluczowych oporów, które na chwilę obecną udanie powstrzymały dalszy marsz byków. Ciekawe jest to, że dotarcie do tego oporu odbyło się wszędzie w około tym samym czasie i wszędzie opór ten został przetestowany z niecałym jednoprocentowym przebiciem. Ponieważ wykres mówi więcej niż tysiąc słów poniżej przedstawiam cały wykaz moich szybkich analiz:

niedziela, 5 sierpnia 2012

Przerwa

W przyszłym tygodniu lecę na urlop i tym samym przez kolejne 3 tygodnie nie będę mógł na bieżąco odpowiadać na pytania.

Do szybszego "wkręcenia" się z powrotem na rynek umieszczę (dla mnie) najważniejsze wydarzenia które po powrocie będę musiał przeanalizować (może komuś też się przydadzą):

Bycze spółki na 2012 rok po minionym lipcu + nowe akcje wybrane przez czytelników

Jak co miesiąc czas znowu odświeżyć stan portfela "Byki 2012". W minionym miesiącu portfel opuściły dwie spółki i związku  z tym na początek nowego miesiąca ich miejsce miały zająć nowe dwie. Tym razem wybór należał do czytelników (Kandydaci do portfela "Byki 2012") - w ankiecie zapytałem jakie akcje powinny znaleźć się w portfelu. Najpierw chciałem podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w tej ankiecie.  W sumie oddano 68 głosów, a wyniki tych głosów są następujące:

Apator: 21 głosów
Zetkama: 10 głosów
Neuca: 7 głosów
Energoins: 13 głosów
Inna: 17 głosów