Translate my BLOG

wtorek, 31 grudnia 2013

Bycze spółki po drugim roku walki z rynkiem

Za nami ostatnia sesja w 2013 roku, a to oznacza, że czas podsumować kondycję portfela na tle rynku. Miniony rok przebiegł pod dyktando byków - WIG w tym czasie zyskał 8,06% i stoi obecnie na 51323 poziomie. Portfel "Byki" również dobrze sobie radził i zyskał w sumie 40,70% co oznacza, że od początku jego prowadzenia (styczeń 2012) wygenerował 88,68% stopę zwrotu. Myślę, że wynik można uznać na satysfakcjonujący gdyż główny cel portfela został osiągnięty - zarówno w ostatnich 12 miesiącach jak i w całym okresie "Byki" pokonały benchmark (WIG). 

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014

"Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego roku wszystkim czytelnikom życzę dużo sukcesów inwestycyjnych, cierpliwości  oraz wytrwałości w transakcjach jak i szczęścia oraz zdrowia"


Wam - Czytelnikom chciałem podziękować za aktywność na blogu, komentarze, wskazówki oraz uwagi. Dzięki Wam blog rozwija się w dobrą stronę i staje się cenną kopalnią wiedzy, dobrą szkołą do nauki oraz analizy transakcji jak i również miejscem wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że dalej będzie współtworzyć stronę i że również w przyszłości umożliwicie mi jak i innym czytelnikom naukę na swoich doświadczeniach.
Źródło: images.google.com

niedziela, 1 grudnia 2013

Bycze spółki po listopadzie 2013

Listopad dobiegł końca, a to oznacza, że pora na odświeżenie stanu portfela na tle polskiego rynku. Pisząc krótko: na rynkach jak i w portfelu do czynienia mamy z zdecydowanym trendem zwyżkującym. Zarówno portfel "Byki" jak i WIG odnotowały nowe rekordowo wysokie poziomy - WIG od początku prowadzenia portfela zyskał już prawie 45%, przy czym portfel zbliża się do magicznego poziomu podwojenia swojej wartości (obecnie stoi na ponad 95% zysku). Całość na wykresie przedstawia się następująco: