Translate my BLOG

niedziela, 19 września 2021

Srebro (XAGUSD)

Jaki wpływ ma pandemia na cenę srebra i czy warto zainwestować teraz w srebro?
19.09.2021


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Srebro dalej w długoterminowym trendzie wzrostowym

XAGUSD 20.04.2014 - 19,57

Ostatni wpis na temat srebra był dwa i pół roku temu, głównie dlatego, że na co dzień nie "traduje" tym metalem. Mimo tego uważam, że warto zwrócić uwagę na kondycję techniczną surowca - mimo ponad 60% przeceny (od szczytu w kwietniu 2011 do dołka w czerwcu 2013 roku) ogólny stan techniczny wskazuje na aktualność zapoczątkowanego w 2003 roku trendu wzrostowego. Oznacza to, że gracze długoterminowi nadal widzą tu hossę, a obecne poziomy postrzegają jako dobrą okazję do przyłączenia do głównego trendu. Oczywiście obowiązkowy stop loss poniżej linii trendu, gdyż w przypadku jej przebicia można spodziewać się spadków nawet do okolic 10$.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  
Walka z podwójnym oporem
XAGUSD 21.09.2011 - 40,25

Srebro na wykresie H1 uformował kanał spadkowy. Obecnie kurs dotarł do górnego ograniczenia kanału, ale dalsze wzrosty niestety zatrzymało 78,6% zniesienie. Przebicie tego poziomu może być pierwszą próbą na odwrócenie trendu (na wykresie H1). Kolejny opór mamy przy ostatnim szczycie (ostanie odbicie od górnej linii) -  40,89. Jeżeli nie uda się pokonać zniesienie Fibonacciego na jakim sreberko się teraz zatrzymało, możliwa będzie kontynuacja dotychczasowego trendu, wtedy dalsze zatrzymanie spadków mogłoby nastąpić na dolnym ograniczeniu kanału.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
XAGUSD 18.05.2011 - 35,24 $

Ostatni dołek wybił się od 38,3% zniesienia Fibo i ostatecznie zamknął się na 50% zniesienia. Na wykresie zaznaczyłem możliwe miejsce zajęcia krótkiej pozycji na poziomie 35,25 możliwy zasięg w krótkim terminie 34,01 (potencjalny zysk +1,24) i Stop Loss na poziomie 35,58 (ewentualna strata -0,33). Przy 0,1 lota strata wynosiła by odpowiednio 644,49 zł, a możliwy zysk 2421,72 zł.
Na jakiej podstawie ustawiłem Stop Loss i Take Profit? No w przypadku Take Profit zakładam, że kurs ponownie zbliży się do 38,2% zniesienia Fibo i lekko wybije. Natomiast w przypadku Stop Loss kierowałem się podwójnym szczytem z świeczek z godziny 19 i 20 (wiem że nie stanowi to tutaj dużego oporu, ale w przypadku srebra ustawienie Stop Loss'a powyżej ostatniego szczytu (36,45) oznaczało by (jak dla mnie) za duże ryzyko). Ponieważ gram zgodnie z trendem zajmuję pozycję krótką.

UWAGA: Ja nie prognzuję kurs, tylko rozpatruję możliwy scenariusz :P

4 komentarze:

 1. Scenariusz się sprawdził....właściwie prawie sprawdził, bo kurs cofnął do 34,02 (a zlecenie ustawione było na 34,01) :/. Po tym kurs z powrotem się odbił do góry tak jak mówiłem. Stopa przesunąłem i zlecenie podtrzymałem, pod koniec wszystko poszło po mojej myśli i parę groszy wpadło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co Pan sądzi o srebrze fizycznym na przyszły rok? Czy warto teraz kupic?Bo porzez te dodruki pieniądza powinny odbic mocniej (zloto i srebro).Czy może ok.2014,2015 może dużo spaśc i dopiero wówczas wzrosty i wówczas dopiero warto kupic?.Podobno wartośc srebra jest sztucznie zaniżana bardzo. Pozdrawiam Ego

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ten temat można by napisać książkę. Metale szlachetne poprzez inflacje/dodruk pieniędzy powinny zawsze stanowić bezpieczną przystań na długi okres, a to jest min. 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinno się zawsze posiadać w portfelu fizyczne złoto i srebro, które stanowi bezpieczną przystań. Jeśli ktoś chce obecnie rozpocząć inwestowanie w metale powinien stopniowo dokupywać kruszec i przyglądać się zrachowaniom rynków.

  OdpowiedzUsuń