Translate my BLOG

czwartek, 21 lipca 2011

Polimexms (PXM)

 Doszło do przebicia linii trendu ale kurs odbił od poprzedniego dołka
21.07.2011 - 2,96
 

Na dzisiejszej sesji doszło do przebicia długoterminowej linii trendu i cena spadła do minimum z 18 maja tracąc ponad 4%. Po nagłej zmianie rynków z czerwieni na zieleń spółka również zareagowała odbijając od tego wsparcia. Aktualnie cena zatrzymała się między linią trendu, która stanowić będzie teraz opór, a wsparciem. Do ostatecznego potwierdzenia kontynuacji spadków kurs musiałby przebić ostatni dołek - 2,86 zł. Teraźniejszy poziom zatrzymania może sugerować chwilową niepewność. Należy ale pamiętać, że wczoraj powstał sygnał sprzedaży wygenerowany przez Ichimoku oraz kilka dni wcześniej przecięcie się średnich kroczących. Oscylator MACD również po przebiciu linii (spadkowej i krótkoterminowej wzrostowej) dał sygnał sprzedaży. Czyli główne oscylatory, średnie oraz Ichimoku czekają na wygenerowanie pozytywnego sygnału. Sygnał ten może powstać po przebiciu długoterminowej linii trendu. Kurs dotarł do długoterminowej linii trendu
20.07.2011 - 2,99
 
Cena akcji po silnej korekcie dotarła do długoterminowej linii trendu, gdzie odbiła przebijając linię średnioterminowego trendu spadkowego. Po przyspieszonym wzroście kurs przeszedł w ponowną korektę przebijając średnioterminową linię oraz zniesienie Fibonacciego, co było sygnałem do sprzedaży akcji. Aktualnie cena ponownie dotarła do linii trendu zatrzymując się na niej. Teraźniejsze miejsce "przystanku" nie wygląda na przypadkowe - spółka znajduje się między zniesieniem Fibo a linią trendu. Po wyraźnym przebiciu jednego lub drugiego będzie wiadomo w którą stronę kurs dalej będzie zmierzać. Dlatego też zajęcie pozycji przy aktualnej cenie daje nam możliwość do rozsądnego zarządzania ryzykiem i wysokiego potencjalnego zysku. Stop Lossa możemy ustawić tuż pod linią trendu - jego przebicie będzie sygnałem do dalszych spadków.

Niestety powstały też negatywne sygnały - dzisiaj powstał sygnał sprzedaży wygenerowany przez Ichimoku oraz dwie sesje wcześniej nastąpiło przecięcie się średnich co również jest znakiem "do opuszczenia waloru". Mimo tego kurs po silnych spadkach po dotarciu do aktualnego wsparcia może na kolejnych sesjach odreagować, gdyż długoterminowe linie trendu zawsze stanowią ważne wsparcie (o ich sile też już pisałem: Odbicia od linii). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz