Translate my BLOG

wtorek, 1 października 2013

Bycze spółki po rozhuśtanym wrześniu

Miniony miesiąc był wyjątkowo zmienny - na początku września szeroki indeks tracił ponad 10% (w stosunku do miesiąca poprzedniego), jednak rynek szybko odrobił spadki zamykając miesiąc z 3,77% zyskiem. Jego konkurent (Portfel "Byki") w tym samym czasie odnotował nowy miesięczny rekordowy przychód, generując 15,62% stopę zwrotu. Wrzesień był więc dla portfela bardzo dobrym miesiącem, dla lepszej czytelności cała jego historia na tle rynku wyglądała następująco:Na jednym wykresie powyższe dane przedstawiają się następująco:


Średnia miesięczna stopa zwrotu z ostatnich trzech miesięcy przekracza 12%, gdzie WIG zyskiwał średnio prawie 5%. Wynik jest więc bardzo dobry, bo ponad dwukrotnie lepszy od rynku. Obecnie całkowita stopa zwrotu z portfela wynosi prawie 90%, w tym samym czasie benchmark wzrósł o ok. 33%, oznacza to że w ciągu 21 miesięcy portfel zyskał prawie 3 razy więcej niż indeks.

Przechodząc do podsumowania transakcji z września - w ostatnim miesiącu portfel opuściły dwie spółki - Kania oraz Duon, doszła jedna - CdRed. W przypadku sprzedaży spółek KAN oraz DUO uważam, że się troszkę pośpieszyłem, dlaczego? Zobaczcie sami:

Kania 30.09.2013 - 4,49

Kupno nastąpiło na zamknięciu świecy powyżej ostatniego szczytu (26.08), które okazało się niemalże idealnym wejściem. Szybki wzrost kursu postanowiłem równie szybko zabezpieczyć, w wyniku czego do sprzedaży doszło 10 dni później na zleceniu obronnym. Całkowita stopa zwrotu przekracza 20%, co na tak krótki okres inwestycji jest naprawdę imponującym wynikiem. Jednak sprzedaż nie była optymalna - krótki czas później kurs wzrósł o kolejne 20%... Mimo tego myślę, że nie mam powodów do marudzenia - idealnie na szczycie bardzo trudno sprzedać, a zysk przekraczający 20% w kilka dni jest (uważam) bardzo dobrym wynikiem.


Duon 30.09.2013 - 1,35

W przypadku drugiej spółki źle zarządziłem zleceniem obronnym, przez co straciłem nieco ponad 1,5%. Z dzisiejszej perspektywy zlecenie stop powinienem ustawić poniżej tzw. "zmiany biegunów" (pomarańczowa linia), która widać udanie powstrzymała kurs przed dalszymi spadkami. Jedyne troszkę niepokojące może być przebicie linii trendu, jednak jeżeli kurs ponownie zdoła pokonać swój wcześniejszy szczyt dalsza perspektywa waloru nadal powinna wyglądać pozytywnie.


CdProjekt 30.09.2013 - 14,86

Kolejną spółkę postanowiłem dzisiaj rano sprzedać (w komentarzach z ostatniej aktualizacji jest o tym notka). Na wykresie operację tą nie naniosłem, gdyż sprzedaż nastąpiła w nowym miesiącu i dlatego podsumuję tą pozycję po zakończeniu października - będzie wtedy też lepiej widać czy moment wyjścia był dobry. Generalnie w przypadku CdRed postanowiłem zagrać "swingowo" - obecny układ świec może zapowiadać korektę, jednak w dłuższym horyzoncie czasowym spółka nadal wygląda byczo. Dlatego też możliwe, że po dotarciu do linii trendu wejdę ponownie (z zleceniem obronnym poniżej "zmiany biegunów" - ciemne pole)...

Pozostałe spółki, które utrzymały się w portfelu to: Asbis, CCC, Amica oraz Integerpl:


Asbis 30.09.2013 - 7,5

Pierwszą z omawianych aktualnie obecnych akcji w portfelu będzie Asbis. Kupno nastąpiło 05.09 krótko przed paniką w sprawie OFE - w ciągu dnia moja świeża pozycja była na ponad 11% minusie, na szczęście ale do zlecenia obronnego (pozycyjnego) kurs nie dotarł, dzięki czemu pod koniec sesji kurs wrócił w okolice ceny zamknięcia z dnia poprzedniego. Takie zachowanie kursu oceniłem bardzo pozytywnie, gdyż mimo prawie 4,5% przeceny całego rynku Asbis zamknął dzień na plusie. W chwili obecnej kurs wybił z miesięcznej konsolidacji (ważne: przy zwiększonym wolumenie), co daje nadzieję na przebicie ostatniego szczytu...


CCC 30.09.2013 - 112,7

Kolejną spółką jest CCC - w jej przypadku w minionym miesiącu mogliśmy zaobserwować przebicie ostatnich szczytów co jest dobrym sygnałem na przyszłe sesje. Najbliższe poziomy obronne powinny znajdować się w okolicach strefy zmiany biegunów oraz linii trendu.


Integerpl 30.01.2013 - 324

Następną omawianą spółką jest Integerpl - obecna sytuacja również w przypadku tego waloru wygląda bardzo pozytywnie. Pozycja przygotowana do zagrania pozycyjnego, a ostatnie przebicie wcześniejszych szczytów daje nadzieję na kolejne rekordowe ceny tych akcji.


Amica 30.01.2013 - 108,1

Ostatnią dzisiaj omawianą spółką jest Amica - w jej przypadku dużo do powiedzenia nie mam. Kurs pokonał okrągły psychologiczny opór na poziomie 100 zł i kontynuuje swoje wzrosty. Perspektywa długoterminowa nadal wygląda pozytywnie, nie widzę więc powodów by się jej wcześniej pozbywać.


Podsumowując całą historie transakcji portfela, do tej pory przeprowadziłem 33 pełne transakcje (kupna i sprzedaży) z czego tylko 11 przyniosło stratę. Cały spis tych transakcji wygląda następująco (wytłuszczoną czcionką to już zamknięte pozycje):


79 komentarzy:

 1. Zaczyna się to rysować coraz bardziej okazale. Przyznam, że od kiedy korzystam z tego bloga to też wychodzę na tym coraz lepiej :) dzięki
  Wracając do rynku... Jak Daniel widzisz na tę chwilę Mirbud? Jakie na tę chwilę obserwujesz spółki do ewentualnego zakupu?

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluje solidnego wyniku;) robisz kawal dobrej roboty, dzieki Tobie sporo sie nauczylem o AT, ktora wczesniej nie istniala dla mnie jako taka.
  btw. co sadzisz o spolce Magellan? czyzby wlasnie nie probowala atakowac nowych szczytow?

  OdpowiedzUsuń
 3. Danielu , co myslisz o spółce Ovostar ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję
  Obecnie przyglądam się akcjom MCI...

  Mirbud - może być jeszcze ciekawie, ale na razie dla mnie jest jeszcze trochę za wcześnie, wolę spółki które już jakiś czas są w trendzie, a nie dopiero do niego wchodzą

  Magellan - stoi przed oporem (72 zł) jak go przebije szansa na kontynuację dalszych wzrostów oceniam na duże

  Ovostar - od połowy 2012 roku w dosyć szerokim trendzie bocznym, jednak z lekką tendencją spadkową, ew. momenty kupna widziałbym w okolicach jego dolnego przedziału, sprzedaż przy górnych okolicach, dla mojego stylu tradingu spółka nie ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Daniel jak widzisz na dany moment w Ekoexport?.Z góry dziękuję za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miało być na dany moment wejście w Ekoexport oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal tak samo jak pisałem tydzień temu - ewentualne w miarę bezpieczne miejsce widziałbym w okolicach 37 zł :)

   Usuń
 7. Cześć,

  Danielu jaka przyszłość Twoim zdaniem maluje się na spółce Alior? Chciałem wejść przy 84 ale wybrałem wtedy spółke CCC i zabrakło mi środków na Alior. Teraz mam fundusze i ponownie zastanawiam się nad kupnem akcji tej spółki... Zastanawiam się czy wchodzić po 90 czy lepiej wejsc w inną spółkę?

  OdpowiedzUsuń
 8. A co powiecie o Bakalland ? Warto teraz wchodzic w ta spółke ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Bakalland w trójkącie z zasięgiem wybicia na 70%, jak wybije do góry to spoko, jak spadnie to pogrom :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie ustawiłbyś SL ?

   Usuń
  2. Gdyby wybił do góry (przebił 2,2) to mój stop byłby na poziomie 1,7 ;)

   Usuń
 10. Kupiłem ten MCI o którym pisałem wczoraj:
  http://zapodaj.net/a2e41bf4538cb.png.html
  zlecenie już miałem przygotowane, ale później nie było okazji sprawdzić czy zostało zrealizowane i tym samym o niej tutaj napisać, więc dzisiaj to nadrabiam

  Co do spółek:
  Alior - myślę, że przyszłość spółki jest pozytywna, jeśli ale chodzi o samo wejście, patrząc technicznie ja bym wchodził gdzieś przy dolnym ograniczeniu tej kilkumiesięcznej konsolidacji

  Bakalland - tak jak Macięty pisał, jednak możliwe że taki stosunek ryzyka do dochodu może okazać się zbyt duży...

  OdpowiedzUsuń
 11. a BRE? czyzby kurs dostal wlasnie zadyszki? mam papier od poziomu 313,50 i zastanawiam sie czy potencjal wzrostowy sie nie wyczerpal i nie nalezaloby wyskoczyc ze spolki. co o tym myslisz?

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluje wyników za wrzesień. U mnie niestety było gorzej. sprzesałem PKO w dołku, a i mój "ulubiony" Tauron nie dał specjalnie zarobić.
  Świetne wykresy i opisy. Zagłębiłem się bardziej w integer.pl dziś kupiłem po 317 - zobaczymy jak będzie dalej.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdzie może zatrzymać się korekta na Amice?

  OdpowiedzUsuń
 14. Danielu co sądzisz o FORTE? na moje głębsza korekta i do góry. Jak to widzisz?

  Cruz

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy ruch na Eurocashu. Wygląda jakby chcieli wypełnić Twój scenariusz Daniel. Odnośnie analizy podtrzymujesz zdanie sprzed miesiąca czy tamte prognozy nie są aktualne juz?

  OdpowiedzUsuń
 16. BRE - zmienność na tej spółce się ostatnio wyraźnie powiększyła co może być pierwszym znakiem nadchodzącej głębszej korekty. Trend wzrostowy ale nadal obowiązuje i szansa na wzrosty do okolic 600 zł nadal jest.

  Amica - na dzień dzisiejszy zasięg korekty na tej spółce widziałbym w okolicach 100 zł

  Forte - dzisiejsza świeca nie specjalnie zachęca do kupowania, ważne wsparcie widzę w okolicach 28 zł, następne 24 zł

  Eurocash - oczywiście, że tamta analiza jest nadal aktualna, jak coś się zmienia to zazwyczaj o tym piszę, ja dalej się jej trzymam i w tamtych okolicach spróbuję złapać tego "nurka", bo opisany poziom umożliwia łatwe zarządzanie pozycją

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzięki za FTE, co do Eurocashu to coś czuję, że scenariusz się wypełni i będzie to masjtersztyk :P W sumie fundamentalnie nie wiele się zmieniło spółka się rozwija zwiększa przychody i zyski a tu taki bum :) Jak rzeczywiśce odbije w okolicach 37 to będzie spory profit do wyciągnięcia. Chyba zagram razem z Toba :)

  Cruz

  OdpowiedzUsuń
 18. A co myslicie o Prochniku?

  OdpowiedzUsuń
 19. MOŻNA prosić o analizę ekoexportu lub jak się na tą spółkę zapatrujesz czy warto w nią wejść teraz??

  OdpowiedzUsuń
 20. A jednak - korekta na CdRed, gratuluje wyłapania szczytu!

  OdpowiedzUsuń
 21. Co sądzisz o MWTrade? A jeśli chodzi o MCI jaki stop loos i jaki potencjal wzrostow tutaj widzisz?

  OdpowiedzUsuń
 22. Daniel co sadzisz o sytuacji na spolce Patentus? kupilem ja po 1,96 na poczatku sierpnia, w miedzyczasie dosc mocno bujalo kursem, ale teraz jest po 2,63 wiec calkiem dobra stopa zwrotu do wyjecia. pytanie tylko czy to aby dobry moment na wyjscie - jakie jest Twoje zdanie? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 23. poprawka do komentarza wyzej - kurs to juz 2,76 i +7,39% w dzisiejszej sesji;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam,

  znalazłem Pana bloga i spodobała mi się jego zawartość (całe "podejście" do tematu).

  Mój "trading" i inwestycje :-) pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Chciałbym skrócić sobie drogę i uczyć się od profesjonalisty.


  1. Uważam, że jest jeden dobry sposób na zweryfikowanie bloga: zamieszczenie informacji o trejdzie/wejściu przed wejściem lub tuż po, a potem podsumowanie transakcji.

  Proszę o informację czy jest możliwość weryfikacji Pana trejdów w sposób opisany przeze mnie, jest to de facto danie cynku o transakcji :D, ale ja

  nie widzę innej możliwości weryfikacji. Ewentualnie może jakiś inny sposób, o którym nie pomyślałem?

  2. Jaka jest skuteczność Pana wejść/trejdów?

  3. Czy prowadzi Pan może szkolenia z akcji/kontraktów terminowych/forex?

  4. Jeśli nie, to czy zna Pan dobrego szkoleniowca, którego blog/szkoła spełnia punkt 1 powyżej? Jakaś rekomendacja - może u kogoś się Pan uczył?  Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tej wiadomości. Bardzo proszę o pomoc, bo samemu łatwo pogubić się w meandrach finansowego świata..... Będzie mi bardzo miło, jeśli zechce mi Pan coś odpisać. :-)


  Z wyrazami szacunku, Mateusz

  O ewentualny kontakt prosiłbym na matiplo(małpa)onet.eu, nie w komentarzach :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "1. Uważam, że jest jeden dobry sposób na zweryfikowanie bloga: zamieszczenie informacji o trejdzie/wejściu przed wejściem lub tuż po, a potem podsumowanie transakcji.

   Proszę o informację czy jest możliwość weryfikacji Pana trejdów w sposób opisany przeze mnie, jest to de facto danie cynku o transakcji :D, ale ja

   nie widzę innej możliwości weryfikacji. Ewentualnie może jakiś inny sposób, o którym nie pomyślałem?"

   Z całym szacunkiem, ale co to w ogóle ma być?

   Usuń
  2. Sory ale to chyba żart. Koleś nie myślisz chyba że ktoś będzie całemu światu ogłaszał przed transakcją co i po ile chce kupić. Post albo 12 latka albo prowokacja.

   Usuń
 25. Dzisiaj tylko bardzo krótko po odpowiadam na pytania, gdyż mam jeszcze troszkę dużo pracy...

  Prochnik - spółka groszowa, ryzyko oceniam na zbyt duże
  Ekoexport - pisałem o nie już wcześnie: w miarę bezpieczne wejście widzę w okolicach 37 zł
  CdRed - korektę w dobrym momencie przewidziałem, ale była to tylko korekta intraday"owa"...
  MWTrade - myślę, że po przebiciu 22 zł dostaniemy dobry sygnał zakupu
  Patentus - trochę duża zmienność tam panuje..., po przebiciu ostatniego szczytu możliwe zwyżki do okolic 3,6 zł

  MCI - stopa ustawiłem poniżej wcześniejszego dołka, zasięg wzrostów widzę do okolic co najmniej 12 zł

  Mateusz - już ze sobą rozmawialiśmy (pisałeś dokładnie to samo (komentarz w zakładce "kontakt" z 15 sierpnia). Na przyszłość prosiłbym Cię, abyś nie kopiował swoje wiadomości i może sprawdził czy wcześniej tu już nie pytałeś.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Danielu prośbę mam zerknij na LTX jak to wygląda wg Ciebie, bo szczerze to nie wiem czy wywalać czy straszą. Z góry dziękuje Cruz

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja też nie wiem :P
  w zależności gdzie kupiłeś, jakie zakładałeś ryzyko, na jaki okres, zaangażowany kapitał itd.
  Generalnie wsparcia widzę na poziomach 6,35 oraz 6 zł, opór naturalnie ostatni szczyt ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Dnielu, co sądzisz o Asbisie po dzisiejszej sesji?

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam stopa z zamknięciem poniżej 7 zł (wczoraj dokładnie na 7 zł zamknął) :D

  OdpowiedzUsuń
 30. Cześć Daniel. Na Zaemcie i Pelionie mamy kontynuacje trendu wzrostowego, gdzie twoim zdaniem są najbliższe opory/możliwe przystanki w trendzie? Przy jakiej cenie Zetkama twoim zdaniem wygląda interesująco? Fajna spółka ale strasznie droga ostatnio :)

  OdpowiedzUsuń
 31. No pisałem już dużo wcześniej, że na Zamecie można spodziewać się powrotu do wzrostów. Pelion dzisiaj też na zamknięciu również potwierdził kontynuację - tam widzę możliwą zwyżkę do ok 108-110 zł, wsparcie przy tym mamy przy 100 zł.
  Zetkama myślę, że po dzisiejszej sesji dała możliwy sygnał zakupu (dobra świeca).

  OdpowiedzUsuń
 32. Na Asbisie teraz dobry moment wejścia?

  OdpowiedzUsuń
 33. Uważam, że lepszy (pewniejszy) będzie po zamknięciu świecy powyżej 7,6 zł ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Czyli, jesli ktoś nie ma jutro rano dostępu do komputera, to lepiej nie dawać jeszcze zleceń PCRO/PKC , tylko się wstrzymać? :)
  I jeszcze jedno ogólne pytanie, Daniel- w której fazie sesji wchodzisz zazwczyaj w spółki? Częściej na zamknięciach czy w ciągu dnia? Wiem, że to zależy, jednak chyba masz jakieś dobre praktyki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można przecież w historii prześledzić kiedy Daniel wchodzi - w zdecydowanej większości na zamknięciu ;)
   Pozdrawiam

   Usuń
 35. Najczęściej wchodzę na zamknięciu, ponieważ do mojego stylu tradingu cena ta jest najważniejsza, dodatkowo w godzinach kiedy rynek zamyka najczęściej jestem już w domu, więc w ciągu dnia rzadko składam ofertę.

  Na otwarciu kupuję/sprzedaję najczęściej jak nie załapałem się na zamknięciu - kurs zamknięcia w moim systemie jest też najczęściej sygnałem K/S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry, nie widziałem, że napisałeś, no ale to potwierdziło - najczęstsze momenty wejścia są na zamknięciu :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 36. Witam,
  jak po dzisiejszym dniu widzisz Danielu MCI?
  na jakim poziomie cenowym ustawiłeś stop loss?

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam, Panie Danielu jak Pan widzi dalszą sytuację CCC ? trend jak Koń póki co, martwią mnie jedynie ostatnie dynamiczne wzrosty, jak Pan widzi dalszy rozwój sytuacji kursu ? Moje zmartwienia dotyczą sprawy szybkich wzrostów które w wiekszej części szybko spadają.
  Dotychczasowych wyników pogratulować! :)

  OdpowiedzUsuń
 38. MCI - średnia EMA100 bardzo dobrze wyłapała wszystkie głębsze korekty, więc myślę że bezpiecznie stopa można poniżej jej ustawić, dla troszeczkę większego zabezpieczenia poniżej dzisiejszej świecy

  CCC - jak rośnie można śmiało obserwować przyrost kapitału, możliwa korekta się już pomału zapowiada (dłuższe górne cienie świec), możliwą głębszą korektę moglibyśmy zaobserwować do ok. 120 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedź(CCC),
   Czy widzi Pan "teorytycznie" możliwość zarobienia na prywatyzacji pkp cargo? Naturalnie o ile się Pan interesował tym tematem mówię tu nawet o perspektywie samego dnia debiutu spółki,
   i ostatnie moje pytanie czy warta jest gra "świeczki" wchodząc w pkobp powyżej 40 zł ?

   Usuń
 39. PKOBP - była by to gra pod wybicie, tak? Można by spróbować, chociaż ciężko mi tam ustalić jakiś dobry poziom obronny... uważam że jest więcej innych spółek, w których mamy lepszą możliwość zarządzania pozycją.

  Co do prywatyzacji PKP Cargo - nie przyglądywałem się jej bliżej, więc dużo o niej nie powiem. Kiedyś na blogu analizowałem duże prywatyzacje pod kątem innych podobnych większych debiutów:
  http://at-trader.blogspot.com/2011/06/jsw-czy-warto-wziazc-udzia-w.html
  mimo tych danych, dzisiaj debiuty wyglądają różnie, rynki się sporo pozmieniały... a osobiście nie zapisywałem się i raczej nie planuję zapis na PKP Cargo

  OdpowiedzUsuń
 40. ja proponuję Lena, dzisiaj wybiło górą z konsolidacji

  OdpowiedzUsuń
 41. Daniel czy masz stop lossa na Amice? Na jakim poziomie bys go widzial?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że mam :)
   Wsparcia widzę na poziomach: 102,5 zł; 100 zł i 98 zł - poniżej tych poziomów można się zabezpieczać (w zależności od gotowości do ryzyka i od okresu trzymania waloru) ;)

   Usuń
  2. dzieki za odpowiedz:)

   Usuń
 42. Danielu a jak skomentujesz to co się ostatnio stało z Aliorem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zajmowałem się akcjami Aliora, więc raczej nic ciekawego nie dopowiem czego nie ma jeszcze w sieci. Generalnie Alior przez zmianę księgowości przychodów może będzie potrzebował dokapitalizowania, tym samym możliwie, że bank zdecyduje się na emisję akcji...
   Jeśli chodzi o samą inwestycję w jego papiery: uważam, że lepiej poczekać aż cała sytuacja się ochłodzi, obecnie nie widzę tam okazji do kupowania.

   Usuń
 43. w CDRED bezpieczniej wejsc po przebiciu ostatnich szczytow 15.xx czy juz wystapil sygnał?

  OdpowiedzUsuń
 44. CDR - w moim systemie sygnały kupna mieliśmy: 09.10 w strefie ceny 13,5-13,9; na zamknięciu tego samego dnia (09.10) i na otwarciu kolejnego dnia (10.10), a kolejny na zamknięciu powyżej 15,2 zł.

  Po za tym dzisiaj przygotowałem pozycję na papierze ACTION - może już weszło (nie wiem bo teraz nie mam dostępu do swojego rachunku). Jak wrócę to dam dzisiaj znać czy papierek wylądował w portfelu.

  OdpowiedzUsuń
 45. ACTION - zlecenie zrealizowane, średnia cena zakupu = 53,15 zł, jak ktoś będzie chciał mogę później załączyć prt.sc. z rachunku.

  OdpowiedzUsuń
 46. Cześć Daniel, Ostatnio Amica wygląda nieco blado. Problemem jest opór w okolicy 111 zł. Co sądzisz o tej sytuacji, zacieśnić stop przed możliwą korektą? ( wolałbym wychodzić po 120 :) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależne jest od Twoich własnych preferencji, gotowości do ryzyka itd. Osobiście myślę że spółka ma jeszcze większy potencjał i za ciasny stop może uciąć zyski.

   Usuń
 47. Asbis nie zachowuje się tak jak to sobie z początku wyobrażałem. Żaden z moich wcześniej przygotowanych scenariuszy się nie wypełnia, więc będę szukał miejsca do sprzedania.

  OdpowiedzUsuń
 48. Jak zapowiadałem sprzedałem Asbis - całkowita stopa zwrotu to ciut ponad 10%.

  OdpowiedzUsuń
 49. Bytom po silnych wzrostach wszedł w okres korekty,może warto się zainteresować ?

  OdpowiedzUsuń
 50. Co sądzisz o Vistuli?

  OdpowiedzUsuń
 51. Bytom - do portfela Byki raczej się nie nadaje, ryzyko oceniam tam zbyt wysoko

  Vistula - obecnie wygląda pozytywnie, ale do portfela Byki nie spełnia kryteriów, możliwe zagrożenie głęboką korektą

  OdpowiedzUsuń
 52. Vistula ostanio 'kisiła się" w przedziale okolo 2,04-2.10, były dolne cienie, jednak ostatnio zblizyla się do poziomu 2,20.
  RSI jeszcze ma chyba troszkę miejsca, po czym przewidujesz korektę? Dzięki, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przewiduję korektę, tylko oceniam, że zagrożenie powstania tej korekty jest dosyć wysokie. Hipotezę opieram na wcześniejszym zachowaniu ceny instrumentu - dynamiczne wybicia i dynamiczne korekty (teraz podobnie: dynamiczne wybicie i wkrótce dynamiczna korekta?...).
   Analizując spółkę "klasycznie" mamy potwierdzenie odwrócenia trendu, ale z dużą zmiennością.

   Usuń
 53. Panie Danielu, czy widzi Pan możliwość ponownego zejścia MCI poniżej 10zł ? Mam na myśli zajmowanie pozycji a nie korekty :),
  szkoda wypadnięcia tego Duon'a z Pana portfela mając na uwadze choćby ostatnie dwudniowe wzrosty :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę możliwą korektę do poziomów 9,7 - na tym poziomie można próbować przyłączać do trendu. Jednak uważam, że zdecydowanie lepiej wchodzić po wyraźnym wybiciu kursu - tak jak pisałem w analizie tej akcji:
   http://at-trader.blogspot.com/2013/10/mci-management-sa-mci-analiza-techniczna.html

   Co do Duona - na tym polega trading (czasami trzeba przyjąć porażkę) i nie ma co się z tego powodu rozczulać nad jedną nie udaną transakacją ;).

   Usuń
 54. Cześć Daniel, co sądzisz na ten moment o PZU, spółka ładnie urosła, wycena nie wydaje się zbyt wysoka, jak dla mnie warta rozważenia po lekkiej korekcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, spółka wygląda ciekawie, jednak ja na razie nie będę dokupywał nowych.

   Usuń
 55. Witaj,
  Co sądzisz o Zamecie i jego historycznych rekordach? Jest jeszcze szansa na wzrosty, czy krótko terminowo należy raczej oczekiwać korekty?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można oczekiwać korekty, ale w dłuższej perspektywie wygląda moim zdaniem pozytywnie :).

   Usuń
 56. Witaj, czy uważasz, że spadek Amici, to jakieś chwilowe problemy spowodowane rekomendacją ING? Panika drobnych?
  Warto wiedzieć, że ING OFE jest w akcjonariacie AMC.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 57. Cześć Daniel,
  Jak myślisz, co zamierza Twój konkurent WIG w dłuższej perspektywie?
  Gratuluję wyników.

  OdpowiedzUsuń
 58. Daniel pod koniec ubiegłego roku w podsumowaniu pisałeś, że na koniec 2013 roku widzisz WIG na poziomie 54000 pkt. - koniec roku się zbliża a wynik jest zbliżony, gratulacje!
  Też by mnie ciekawiło Twoje zdanie na temat dłuższej perspektywy indeksu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 59. Zaktualizuję stan portfela to krótko opiszę sytuację techniczną Amici.
  Trudno ocenić perspektywę długoterminową rynku (ponad rok), na chwilę obecną widać nawet szansę do zwyżek w okolice historycznych szczytów z 2007 roku.

  OdpowiedzUsuń
 60. Daniel, co sądzisz o Cormayu, po ostatnich (tajemniczych) spadkach może warto się nim zainteresować?
  Wygląda na solidną spółkę z perspektywą.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak spada to dla mnie nie jest solidną spółką :P Wsparcia pękają jedno po drugim, więc nie widzę okazji do kupowania. Krótkoterminowo można spodziewać się jakiegoś odreagowania, ale do mojego stylu gry spółka nieciekawa.

   Usuń
 61. Daniel co sadzisz o spolce Aplisens? czy to koniec zwyzek na tej spolce? bralem niedawno i zastanawiam sie czy uciekac czym predzej bo juz 2gi dzien maja miejsce silne spadki. Gdzie postawilbys stop lossa na tej spolce?

  OdpowiedzUsuń
 62. Aplisens - to nie jest tak łatwe powiedzieć, gdzie konkretnie ustawić SL. Zależne to jest od indywidualnych preferencji, tzn. poziom wejścia, zaangażowany kapitał, gotowość do ryzyka itd. Osobiście (gdybym wszedł na szczycie = 23,49 zł) SL ustawiłbym poniżej tzw. zmiany biegunów tj. 21 zł. Pozostałe poziomy wsparcia to okolice 19 zł, 17 zł i 13,5 zł.

  OdpowiedzUsuń