Translate my BLOG

sobota, 20 lutego 2016

AmRest Holdings SE (EAT)

Pierwsze oznaki słabości?
19.02.2016 - 172

 Dzisiaj pod lupą spółka z portfela - AmRest. Ostatni stosunkowo stabilny trend wzrostowy przeszedł w fazę korekty bocznej. Pytanie teraz czy jest to "odpoczynek" przed dalszą kontynuacją wzrostów, czy jednak przygotowanie do odwrócenia trendu? Gdybym znał odpowiedź to bym już dzisiaj odpowiednio działał :P. Niestety ale nikt nie jest w stanie z pewnością wskazać nam dalszy kierunek ruchu ceny, więc nie pozostaje nam nic innego jak oprzeć swoje decyzje na podstawie historii i statystyk. 

Zacznę od badania siły trendu: wiadomo, że w zdecydowanej większości czasu, rynki poruszają się w trendach. Przygotowałem więc wskaźnik, który pokazuje nam średnią stopę zwrotu z ostatnich 40 dni (dlaczego akurat 40: żeby wyeliminować tzw. szum rynkowy i skupić się na głównym trendzie z ominięciem lokalnych kilku sesyjnych korekt).  Na wykresie wskaźnik ten zobrazowany jest poniżej wykresu ceny, w fazach dominującego trendu spadkowego średnia stopa zwrotu z ost. 40 dni (logiczne) utrzymywała się poniżej zera (czerwony prostokąt), w trendzie wzrostowym powyżej (zielny prostokąt). Obecna faza jest więc dla spółki fazą trendu spadkowego, ale że średnie stopy zwrotu są mniejsze niż w głównym trendzie można domniemywać, że obecna sytuacja jest dla spółki tylko korektą. Obraz zmieni się całkowicie dopiero po przebiciu poziomów na które spółka w przeszłości reagowała - są to poziomy, które posłużą nam jako potencjalne wsparcie poniżej którego można ustawić zlecenia obronne - jest nią strefa cenowa 162 - 156 zł. Przebicie tych poziomów może potwierdzić odwrócenie trendu i zarazem przyspieszenie ruchu ceny w dół. 

Podsumowując wskaźnik jak i sam wykres sugerują nam na chwilę obecną fazę korekty, jednak gdyby cena zdołała przebić wsparcie byłby to sygnał do odwrócenia trendu, zarazem dla mnie do wyjścia z transakcji. Gra na giełdzie opiera się głównie na statystyce, ponieważ rynki w większości poruszają się w trendach, łatwiej i przede wszystkim bezpieczniej zarabia się podążając za nimi, dlatego też odradzam łapania dołków, bo dołek jest tylko jeden. 
Stabilna spółka z potencjałem?
 30.12.2015 - 188,2

Szeroki rynek w trendzie spadkowym, a AmRest stabilnie rośnie. Jest to więc dobry kandydat do "Portfela Byki". Spółka ta zwróciła moją uwagę już we wrześniu (link: "Top kandydaci do portfela"), jednak jak dobrze pamiętam wtedy coś tam się w zarządzie działo i finalnie jego miejsce w portfelu zajęła inna spółka (wiadomo na giełdzie zarabia się najlepiej (najbezpieczniej) jak nic się nie dzieje). Obecnie kalendarz w tej spółce wygląda spokojnie, technicznie też pozytywnie. Moim zdaniem dobrymi poziomami zakupu to okolice 190 zł (teraz) lub trochę bezpieczniej 170 zł. Warto zwrócić uwagę na długość wcześniejszych korekt (od sierpnia korekty nie przekraczały 16% - licząc po lokalnych szczytach), dlatego też poziom 170 wydaje się dobrym miejscem do zakupów. Niecierpliwi mogą próbować wchodzić PKC, jednak wtedy sensowny poziom do obrony widzę dopiero w okolicach 155 zł. 

Aha, ostatnio tempo wzrostów też troszkę traci na sile, dlatego uwaga na wybicia (w obie strony).  
Spółka z dużym prawdopodobieństwem dołączy do portfela, jak do tego dojdzie to tradycyjnie pojawi się info na FB oraz w ostatniej aktualizacji portfela.

18 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. No korekta juz jest, a na caly rynek spolka az tak nie patrzy, ona chodzi swoja sciezka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. z fundamentalnej wynika ,ze spolka jest dosyc przewartosciowana i jak na moje poleci dobre 20-30% w dol.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ustaw sie na KGH i szukaj wejscia ,bo da zarobic w perspektywie roku.

   Usuń
 4. Broader market barometer Nifty50, too, succumbed to the selling pressure and ended the day at 7,568, down 172 points, or 2.23 per cent.
  accurate Intraday Tips

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe te Pana analizy Panie Danielu

  OdpowiedzUsuń
 6. Wystawiłem się na kupno, jak dostanę to pojawi się info o realizacji transakcji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć Daniel, nie obawiasz się, że po tak znacznym wzroście teraz może nastąpić długi boczniak z oczywistymi ruchami góra-dół? Moim zdaniem nastąpi teraz odbicie do okolic 190 zł ale co dalej? Chyba, że widzisz coś czego ja nie widzę, trzymaj się i nie zapomnij o spotkaniu z wiernymi czytelnikami ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Scenariuszy (jak to na giełdzie) zawsze jest wiele, ja próbuje wykorzystać trend, a jak coś się będzie "psuć" to oczywiście nie zwlekać tylko reagować na nową sytuację. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. 11BIT wygląda nie najgorzej po rocznej konsolidacji wybija.Przeniesienie na główny też pewnie coś dało.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dla mnie trend będzie dalej kontynuowany. nie ma co się łasić na odwrócenie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto zobaczyć jakie dane finansowe opublikuje spółka ;)
  z zeszłego kwartału były swietne, więc gratuluję dobrej analizy ;) Takie dane naprawdę cieszą oko:
  Przychody ze sprzedaży 861 191 +12.53% r/r
  Zysk operacyjny (EBIT) 67 921 +35.27% r/r
  Zysk przed opodatkowaniem 56 165 +40.66% r/r
  Zysk netto 65 601 +109.11% r/r
  Aktywa razem 2 727 441 +2.25% r/r
  Kapitał własny 1 081 733 +0.47% r/r


  Powtórzenie ich mogłoby pozwolic na utrzymanie kursu nadal w kierunku północnym ;)

  www.analizagiełdowa.pl

  Beata

  OdpowiedzUsuń
 12. Z tego co widać to potencjał to oni mają duży, zobaczymy jak dalej pójdzie

  OdpowiedzUsuń
 13. Odpowiedzi
  1. No pozytywnie, trend utrzymany :)

   Usuń
 14. Polecasz sprzedawać czy trzymać ?

  OdpowiedzUsuń