Translate my BLOG

czwartek, 6 stycznia 2022

Crown Castle International Corporoation (CCI)

Crown Castle International Corp. to fundusz powierniczy zajmujący się inwestycjami w nieruchomości, który posiada, obsługuje i dzierżawi wieże komórkowe oraz kilometry tras światłowodowych obsługujących małe komórki i rozwiązania światłowodowe. Jej działalność polega na zapewnianiu dostępu, w tym powierzchni lub pojemności, do współdzielonej infrastruktury komunikacyjnej na podstawie długoterminowych umów w różnych formach, w tym umów najmu, licencji, podnajmu i usług. 


Firma nie należy do małych - jej aktualna kapitalizacja rynkowa przekracza 81 mld. $ i zatrudnia w sumie 4900 pracowników. Jako REIT zobowiązana jest do wypłacania większości zysków w formie dywidendy (w zamian za ulgi podatkowe) i jej aktualna stopa dywidendowa wynosi 2,82% co z historycznego ujęcia jest ponadprzeciętnie mało, a to innymi słowami oznacza, że w oparciu o dywidendę wyceniona jest ponadprzeciętnie wysoko:


 
Przechodząc do wyników finansowych spółki: one w długim terminie są w trendzie wzrostowym, co wynika między innymi dzięki rosnącemu zapotrzebowania na wykorzystanie danych mobilnych. Ponadto oczekuje się, że zużycie danych bezprzewodowych znacznie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat, napędzane przez coraz większą innowacyjność i stosowanie urządzeń i aplikacji mobilnych opartych na danych, takich jak połączenia maszyna-maszyna, sieci społecznościowe i strumieniowe przesyłanie wideo. Crown Castle International w ujęciu "odporności na kryzysy" raczej powinna być spółką niecykliczną, gdyż ma ona długoterminowe (zazwyczaj 5-15 lat) umowy dzierżawy wież z czołowymi amerykańskimi przewoźnikami, które przyczyniają się do powtarzających się przepływów pieniężnych z wynajmu lokalizacji w długim okresie. 


Niecykliczny charakter potwierdza również zmienność kursu akcji - zmienność ta jest niższa, od średnio rynkowej zmiany i to przy jednocześnie wyższych średniorocznych stopach zwrotu od wyniku z szerokiego rynku. Również aktualna wycena w oparciu o zyski nie sugeruje, że akcje są przewartościowane - gdyż ona z biegiem czasu spada (zyski rosną szybciej niż kurs akcji).


Jednak trzeba podkreślić, że ta spadająca wycena może się brać ze sposobu bilansowania zysków, w której firma ma możliwość do przesuwania kosztów (przy REIT'ach bilansowanie zysków wygląda inaczej niż przy tradycyjnych spółkach). W oparciu o przychody, gdzie tego rodzaju "kreatywna księgowość" nie ma zastosowania, wycena ta wskazuje ponadprzeciętnie wysoką cenę spółki, co również potwierdza ponadprzeciętnie niska dywidenda.


Dlatego pod tym względem, uważam że ryzyko do większej korekty na akcjach spółki jest obecnie wyższe. Innym elementem ryzyka (oprócz korekty wyceny) jest rosnąca liczba dostępnych w wolnym obrocie akcji - liczba tych akcji z 286 mln. sztuk w 2011 wzrosła do 425 mln. sztuk w 2020 roku. Przez to udział akcjonariusza w spółce z biegiem czasu stale spada, a to swoje odzwierciedlenie ma w kursie akcji, który przez to jest "hamowany". 

CCI 06.01.2021 - 188,90 $

Technicznie można orientować się po średnich kroczących - w krótszym ujęciu cena w małym stopniu reagowała na średnią EMA100, w długoterminowej perspektywie średnia EMA500 dyktowała tempo wzrostu kursu akcji i jeśli cena do tego poziomu spadnie, to uważam, że może to być pierwszy poziom do inwestycji antycyklicznej, korzystając tym na korekcie wyceny. Kolejne wsparcie tworzy z kolei poprzedni wierzchołek cenowy - ten znajduje się przy cenie ok. 147 $. 


Firmę tą można kupić tylko u brokera, który oferuje handel na rynku amerykańskim, np.: LYNX Broker. Przypomnę, że przy zakładaniu konta w LYNX, osoby które przy rejestracji powołają się na mój blog (pamietnikgieldowy) otrzymają 50 € zwrotu z prowizji od transakcji - link do rejestracji. Warto również dodać, że LYNX oferuje dostęp do rynku opcyjnego co może być bardzo ważnym argumentem dla osób, które chcą wykorzystać więcej możliwości jakie oferują rynki finansowe. Jednak zanim rozpoczniesz wykorzystywać opcje, zalecam się w tym kierunku dokształcić, gdyż błędy na tym rynku są dużo bardziej kosztowne - klikając na poniższy baner przejdziesz do strony, gdzie za darmo możesz pobrać e-book, który na blisko 70 stronach przedstawi Tobie najważniejsze informacje dotyczące handlu na opcjach:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz