Translate my BLOG

poniedziałek, 4 listopada 2013

Bycze spółki po silnym dla rynku październiku

Tradycyjnie po minionym miesiącu odświeżam stan portfela "Byki" - w październiku portfel zyskał 3,69% jednak w porównaniu do rynku jest to trzeci najgorszy wynik w historii portfela. W tym samym czasie "konkurent" (WIG) odnotował 8,74% stopę zwrotu (przyrost liniowy). Porównując ten wynik z "bykami" w ostatnim miesiącu rynek zyskał 5,05% więcej.

Oznacza to, że passa dziewięciu miesięcy z rzędu z lepszym dla portfela od rynku wynikiem dobiegła końca - całość w tabeli wygląda następująco:


Minęły 22 miesiące odkąd portfel mierzy się z rynkiem, w tym czasie WIG pokonał "byków" tylko 6 razy (16 miesięcy należały do portfela). Średnia miesięczna stopa zwrotu z portfela jest o 2,36% wyższa od WIG'u. Natomiast całkowita stopa zwrotu z portfela jest o 51,94% wyższa od rynku. W sumie w ciągu tego okresu portfel zyskał 93,62%, gdzie w tym samym czasie WIG wzrósł o 41,68%. Na wykresie przebieg całej historii przedstawia się następująco:


W minionym miesiącu sprzedałem dwie spółki CdRed oraz Asbis ich miejsce zastąpiły MCI i Action. W przypadku CDR uważam, że na sprzedaż zdecydowałem się w optymalnym czasie, z kolei moment pozbycia się akcji ASB oceniam na średnio udany. Podobnie z zakupem: MCI - nie czekałem na sygnał tylko kupiłem akcje w konsolidacji, przez to muszę teraz ostrożniej pilnować tej pozycji, za to Action udało mi się złapać na ważnym poziomie wsparcia. Operacje na wykresach przedstawiam poniżej:

CdRed 31.10.2013 - 15,5

Pierwszą z omawianych sprzedanych spółek w październiku jest CdProjekt. W przypadku tej akcji myślę, że zrobiłem wszystko dobrze - kupno na zamknięciu świecy powyżej wcześniejszego szczytu oraz zamknięcie krótko przed impulsem korekcyjnym. Po sprzedaży tego waloru początkowo planowałem zagrać "swingowo" (tzn. kupić później ponownie), jednak  z powodu innej spółki zdecydowałem, że nie będę tam wchodził drugi raz, a szkoda bo okazało się że udało mi się wyznaczyć idealnie szczyt oraz dołek korekty (wszystko można dokładniej prześledzić w wcześniejszej aktualizacji portfela (link) oraz w późniejszej krótkiej analizie tej spółki (link)).


Asbis 31.10.2013 - 7,85

W drugiej spółce, którą sprzedałem w październiku nie byłem przygotowany na korektę płaską (in. konsolidację). Po pierwszym dniu zakupu wszystko wyglądało bardzo dobrze (drugi długi dolny cień pokazał gdzie inwestorzy "czają" na zakupy - zapowiadał on możliwe silne zwyżki w kolejnych sesjach). Jednak spółka zdecydowała, że przetestuje cierpliwość wierzących w jego wartość i postanowiła rozpocząć jak dotąd (od momentu wejścia w trend wzrostowy) najdłuższy ruch boczny. Wytrzymałem długo, jednak nie wystarczająco długo... Krótko po mojej sprzedaży doszło do wybicia z konsolidacji i wejścia na kolejny stopień - możliwe, że cena dalej sprawdza jak długo inwestorzy wytrzymają ten męczący ruch horyzontalny: ostatnie trzy sesje zapowiadają jego kontynuację... Suma sumarum papierek zostawił portfelowi ok. 10% zysku.


MCI 31.10.2013 - 9,93

Pierwszą omawianą nowo nabytą spółką z ostatniego miesiąca jest MCI - akcje kupiłem w trakcie sesji, nie czekając na sygnał zajęcia pozycji, który powstanie po zamknięciu świecy powyżej wyraźnej strefy oporu. W takim przypadku muszę skoncentrować się więcej na sygnały ostrzegawcze - w tym celu posłużyłem się średnimi, które od chwili wejścia spółki w trend wzrostowy udanie wyznaczyły poziomy odwrotu (głębokości korekt). Więcej na jej temat można znaleźć w krótkiej analizie tej spółki dostępnej pod tym linkiem: MCI Management - analiza techniczna.


Action 31.10.2013 - 56,49

Druga nowa akcja, która doszła w październiku do portfela to Action. Na zakup zdecydowałem się na poziomie tzw. zmiany biegunów, która razem z średnią udanie wyznaczyła poziom odbicia. W wyniku tego niemalże idealnie udało  mi się zakupić na dołku korekty (korekty o ile wybijemy nowy szczyt). Do kompletu zadowolenia brakuje wybicie ponad wyraźną strefę oporu.


Pozostałe trzy spółki, które już dłużej "siedzą" w portfelu to AMC, CCC i ITG:

Amica 31.10.2013 - 107

Zacznę od "seniora" (bo jest najdłużej w portfelu) - od momentu zakupu (w kwietniu) spółka zyskała ponad 55%. Jednak ostatnia sesja przebiegła pod wyraźne dyktando niedźwiedzi. Czwartkowe zamknięcie nastąpiło na przyspieszonej linii trendu, którego przebicie może doprowadzić do pogłębienia spadków w okolice ważnej strefy wsparcia. Do gry pozycyjnej zlecenie obronne znajduje się poniżej tej strefy (na wykresie czerwone pole) i myślę, że w jej okolicach zaobserwujemy kontrę byków. Oznacza to, że ewentualne wejście można szukać właśnie w tym polu. Gdyby pole to zostało przebite widziałbym zagrożenie do głębszych spadków - w bardzo pesymistycznym scenariuszu nawet do okolic 85 - 90 zł.


CCC 31.10.2013 - 130

Również CCC znajduje się w fazie możliwej głębszej korekty. Najbliższe wsparcie to cień świecy z 18 października, kolejne to krótka faza konsolidacyjna na poziomach 115 - 120 zł. Również i tutaj strefa ta może zostać wykorzystana do zakupów, z zleceniem obronnym poniżej jej dolnego ograniczenia. Gdyby zostało ono pokonane, kolejne ważne wsparcie mamy na poziomach 105 - 110 zł.


Integerpl 31.10.2013 - 309,35

Ostatnią spółką z portfela jest Integerpl. Jej długoterminowa perspektywa wygląda pozytywnie, patrząc krótkoterminowo mamy zagrożenie do głębszej korekty. Podobnie jak w dwóch poprzednich spółach - strategia gry pozycyjnej pozwala na uczestnictwo w tym możliwym głębszym zjazdu, jednak należy pamiętać aby "zbyt dużo spółce nie pozwolić"...


Podsumowując mimo zarobku portfel w stosunku do rynku zaprezentował się w październiku jak dotąd najgorzej. Za to seria miesięcy zyskownych (obecnie czwarty z rzędu) nadal trwa i jeżeli tempo wzrostów zostanie utrzymane jeszcze przed zakończeniem roku byki powinny podwoić swoją wartość (przekroczyć 100% stopę zwrotu). Gdyby takie tempo utrzymać portfel w ciągu 10 lat wzrósł by ponad 56 krotnie (procent składany - stopa zwrotu wyniosła by wtedy 5667%). No ale rynek jest zmienny i na pierwsze tego typu prognozy będzie się można pokusić dopiero po uzyskaniu większej liczby obserwacji. Cały przebieg transakcji przedstawia poniższa tabela (wytłuszczoną czcionką to już zamknięte pozycje):


Dla osób które nie śledzą na bieżąco transakcje, całą historię portfela można prześledzić w zakładce "Portfel Byki (akcyjny)".


-EDIT-
Źle zapisałem: miesięczna różnica wartości WIG'u wynosi 6,57%, co znaczy, że w stosunku do portfela wartość WIG'u wzrosła o 8,74% (przyrost liniowy - z całkowitej stopy zwrotu z indeksu w stosunku do poprzedniego miesiąca) - wyżej już też poprawione. Oznacza to, że indeks "zarobił" o 5,05% więcej niż byki - wynik dla portfela nie jest dobry, ale nie jest też najgorszy (jest to trzeci najgorszy miesiąc dla portfela (nie najgorszy :P)). Czytelnikowi, który zwrócił uwagę na tą pomyłkę bardzo dziękuję. Pozdrawiam ;)

55 komentarzy:

 1. No ale w poprzednim miesiącu portfel zyskał 11,85% więcej niż WIG - jakaś równowaga musi zostać, więc słabszy od rynku o 6,09% wynik nie jest zły ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam się zastanawiam co zrobić z AMC. Na pewno w poniedziałek lekkie odreagowanie.
  Cruz

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurs spadł po południu, natomiast rekomendacja była już przed sesją- ktoś mógł trochę 'pokiwać' kursem, żeby taniej nakupić. Dodatkowo na koniec sesji było ponad 8000 zleceń kupna po 107zł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takie pytanie. Jako że zaczalem inwestować od ponad roku to czy przy bessie naprawdo jest tak ciężko zarabiać na akcjach???? Domyslam się ze trzeba po prostu kupywac i przy nawet 3% zysku zaraz sprzedawac ponieważ wszystko idzie w dół, ale jak to wygląda w rzeczywistości???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o rynek akcji to z pewnością jest ciężej zarabiać w czasie bessy niż na hossie. Rynek wtedy jest dużo bardziej zmienny, możemy grać tylko w jedną stronę, co znaczy że musimy ograniczyć nasz dobór spółek tylko do tych, które są ujemnie skorelowane z rynkiem.
   Wcale nie trzeba kupować i od razu z małym zyskiem sprzedać, było by to nawet trudniejsze, gdyż w takim przypadku musielibyśmy mieć bardzo wysoką skuteczność, a to jest w trakcie "rządów niedźwiedzi" dosyć trudne. Generalnie uważam, że całkowicie początkujący powinien w tym czasie znaleźć sobie jakąś alternatywę, gdyż w takim okresie bardzo łatwo jest stracić pieniądze.

   Usuń
 5. Ok rozumiem. Jaki jest najlepszy sposób na zarabianie w trakcie bessy. Czytalem na temat obligacji, ale naprawdę poza tym ze jest to opisane niby jasno nie mogę tego zalapac. Jak to w praktyce wygląda? Bo jeśli akcje sa oprecentowane na powiedzmy te 7% To jak mamy na nich zarabić więcej. Przeciez ktoś kto kupil obligacje z mysla zysku tych 7% nie sprzeda ich taniej chyba ze będzie potrzebowal gotówki, ale przecież jest to mala skala osob posiadające obligacje. Czy mogę gdzies na jakiejś stronie dokładnie zobaczyć jak to wygląda w praktyce?? Spedzilem paręnaście godzin aby się dowiedzieć na temat obligacji, ale nigdzie nie dowiedziałem się tego jak to dokładnie się przedstawia. Nie powiem na rynku akcji idzie mi dobrze mam ladna stope zwrotu, ale jak wiadomo hossa się kiedyś skończy a ja już chciałbym się doksztalcac teraz w innych możliwościach zarabiana aby w momencie jak przyjdzie bessa umial się wtedy poruszać. Pozdrawiam i dzięki za szybka odp

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepraszam. Wkradł się błąd, miało być obligacje oprecontowane 7% nie akcje

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja się nigdy dokładniej rynkiem CATALYST nie zajmowałem, więc dużo na temat obligacji raczej nie powiem.
  Moim sposobem na spadki, jest gra z trendem. Możliwości do zarobienia na bessie jest równie dużo jak w trakcie hossy. Jak zaczynałem pisać tego bloga, to kiedyś poświęciłem krótki czas na opisanie różnych możliwości gry na tzw. "shortach":
  http://at-trader.blogspot.com/2011/08/jak-zarobic-na-spadkach.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Z portfelem byki nie jest tak żle - wig zanotował + 6.6%....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daniel,
   powiedz proszę gdzie Twoim zdaniem jest już " zbyt dużo..." dla Integerpl.
   Śledząc blog jestem przekonany, że uzyskasz te 5667% !

   Usuń
  2. Faktycznie, źle zapisałem - miesięczna st. zwrotu to 6,57%, ale że liczę przyrost liniowy (z całkowitej stopy zwrotu zmianę wartości WIGu w stosunku do poprzedniego miesiąca) jest dokładnie +8,64%.

   Usuń
 9. "Zbyt dużo" to wtedy, kiedy spółka będzie pokonywać po kolei wsparcia, jeżeli dwa ostatnie przebije to trzeba by ją sprzedać bo możliwe, że wtedy przejdzie w średnioterminowy trend zniżkujący.

  OdpowiedzUsuń
 10. Daniel, skomentuj, jak z technicznego punktu widzenia należy odczytać ogromny obrót przy odreagowaniu spadku na Amice? Siła trendu, akumulacja?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mieliśmy 5 dużych transakcji, dwie powyżej 250k zł, i trzy ponad 1 mln. reszta to prawie same zakupy poniżej 10k. Takie pojedyncze większe transakcje są możliwym zakupem funduszu lub zarządu, rzadko kiedy pojedynczego "jednego gracza" (ale też możliwe). Zakup wygląda na "umówiony" (nie ruszyło świecą - obie strony się do niego zgadały) - nie było to kupno "uzupełniające" oferty sprzedaży.
  Tu tabela transakcji:
  http://zapodaj.net/03b66808e9d76.png.html
  Generalnie zakup ten interpretuje pozytywnie dla przyszłego kursu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i warto zobaczyć na czas - o 10:12:45 ktoś kupił od 6 osób (może więcej, nie widać następnych transakcji), te millionowe zakupy podobnie - wygląda to na ustaloną przez obydwie strony ofertę. Kupujący był troszkę większy bo mniejsze pakiety wziął też od innych (nie tylko od jednej osoby). Ale całościowo kursem nie ruszyło - przemawia to za uzgodnionymi przez obydwie strony cenę.

   Usuń
 12. Daniel jak twoim zdaniem wygląda sytuacja Pelionu? Jak patrzę na wykres to wygląda jak podwójny szczyt i teraz korekta w okolice 100 zł :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Monnari wybiło można chyba brać jak myślisz Daniel?

  OdpowiedzUsuń
 14. Pelion - na to wygląda, 100 zł to ważne wsparcie. Sam dla pewnej osoby przygotowywałem analizę do tej spółki i kupno proponowałem 05.09 z SL poniżej 83, TP wtedy widziałem na poziomie 108 zł. Dzisiaj K okolice 100 zł, SL poniżej 95 i TP w okolicach ostatniego szczytu lub kilka % powyżej niego (w zależności od preferencji do czasu inwestycji, gotowości na ryzyko itd.)

  Monnari można, ale SL trochę szeroki trzeba by ustawić (min. poniżej 6 zł).

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy uważasz, że to dobry moment, by wejść/dokupić VISTULI ? RSI jeszcze wysokie, jednak po dzisiejszej sesji widzimy długi dolny cień.
  Dzięki, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Danielu, jak Pan widzi dalsze zachowanie komputronika ? Przeprowadzając swoją marną analizę czekałem na wydostanie się z poziomu 9,7 uważając ze jeśli uda się pokonać ten poziom to droga dalej będzie otwarta stąd przegapiona okazja i w konsekwencji zapakowanie sie po 10 zł,ostatni raport widocznie nie zachwycił a dzisiejszy kurs na zamknięciu wyniósł 9,7.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawie odbiło CIG,czy nie za duze ryzyko brac

  OdpowiedzUsuń
 18. Proszę o analizę Helio :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Vistula trochę ostro poszybowała. Szukanie tam wejścia to dla mnie wsiadanie do pędzącego pociągu - ryzyko duże, ale tym samym potencjalne zyski spore...

  Komputornik nie wygląda źle (jak zresztą obecnie wszystkie akcje z sektora technologicznego). Ważne wsparcie widzę na poziomach 9 - 8,75 zł.

  CI Games - w takich ostrych spadkach takie odbicie było do przewidzenia (tylko ciężko gdzie). Zmienność duża, osobiście trzymam się takich spółek z dala.

  Helio - odbiło od ważnego oporu (dzielący długoterminowy trend wzrostowy od spadkowego), a obecnie przebiło wsparcie w trendzie. Kolejne widzę w okolicach 9 zł, następne dopiero 8 zł.

  OdpowiedzUsuń
 20. dziękuje Panie Danielu, zatem postaram się mieć dobrze zapięte pasy w wypadku komputronika,
  Czy uważa Pan że zjazd w okolice ~100 zł na ccc już został otwarty ?

  OdpowiedzUsuń
 21. CCC - tutaj w poście jest opisany, jesteśmy teraz w strefie wsparcia, kolejne wsparcia to 105-110 zł.

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie Danielu czy w obecnej sytuacji jeśli kurs komputronika zamknie się poniżej 8,75 to możemy uznać ze wspomniane wsparcie w okolicach 8,75 - 9 zł padło ?

  OdpowiedzUsuń
 23. A co myślicie o akcjach Neuca? Czy warto zakupić?

  OdpowiedzUsuń
 24. Pokonanie strefy wsparcia jedną świecą nie wróży dobrze... kolejne wsparcie 7,7 (komputronik)

  Neuca mocno rośnie... nie wiem czy nie za mocno...znaczy można oczekiwać większej korekty... długoterminowo nic nie przemawia za odwróceniem trendu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oki dziękuję, jeśli jutro się nic nie zmieni podejmę odpowiednie kroki.
   Dzięki Pana Informacji odnośnie CCC (odpowiedź o dłuższych cieniach górnych) udało mi się opuścić statek na tz górce (139,33) było nawet 141 z groszami jednak uważam inwestycję za sukces mając średnią 103,9 zł. Sukces który bez Pana bloga na pewno by się nie powiódł zatem dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
 25. aha na CCC zamknięcie poniżej 116 zł to zarazem moja ewakuacja

  OdpowiedzUsuń
 26. Gdzie można oczekiwać spadków na Amice?
  Wskaźnik AD na Amice systematycznie rośnie, pomimo spadków. Przykładowo na MCI spada on od jakiegoś czasu. Czy to oznacza siłę Amici?

  Dzięki za opinię, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wskaźnik AD powiązany jest z wolumenem, a 4 listopada wartość obrotów na Amice przekroczyła 10 mln. zł - trzyma to wskaźnik w trendzie. Ważne wsparcie mamy w strefie 102,5-100 zł, a na MCI wskaźnik ten też rośnie (wolniej ale rośnie).

   Usuń
 27. Danielu , bardzo cie prosze o komentarz systuacji na bakalland po dzisiejszym 10% spadku, bede wdzieczny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bakalland - mim zdaniem dopiero kolejna sesja spadkowa dała by sygnał sprzedaży. Obecnie kurs znajduje się na linii trendu (zresztą bardzo stromej co jest zagrożeniem do dynamicznej korekty), wsparcia to 2,8; 2,66; 2,4; 2,2 i 2 zł.

   Usuń
 28. Panie Danielu,a co sądzi Pan o debiucie Newagu. Spółki związane z koleją radzą sobie w ostatnich czasach całkiem dobrze, a dodatkowo najbliższe lata zapowiadają się dla tego segmentu rynku całkiem obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zajmowałem się tą spółką, podobnie jak wcześniej z PKP Cargo - za bardzo nawet nie wiem co się tam u nich dzieje. Wole akcje, które mają już jakąś historię na wykresie.

   Usuń
 29. Panie Danielu, analizując to co Pan napisał o CCC to czy potwierdzeniem zakończenia obecnej korekty będzie zamknięcie powyżej 125 zł ? Bądź czy już Pan widzi symptomy zakończenia korekty

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 30. Panie Danielu co Pan myśli o spółce Newag? Czy ma szansę wzrosnąć na debiucie 2 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już pytanie takie padło, wyżej (19.11.2013 o 19:37) masz odpowiedź.

   Usuń
 31. CCC - według mnie do 125 zł mamy korektę tych spadków, 130 było by już możliwym sygnałem powrotnym do głównego trendu.

  Newag - im mniej osób się zapisze tym większe szanse, że wzrośnie na debiucie ;), osobiście spółką się nie zajmowałem i nie zamierzam też uczestniczyć w zapisach.

  OdpowiedzUsuń
 32. Panie Danielu ile jeszcze muszą rosnąć wartości trakcji, aby był Pan nią zainteresowany, wiem że inwestuje Pan w walory o określonym trendzie wzrostowym stąd moje pytanie. Ciekawi mnie tylko kiedy właśnie według Pana można uznać, że dana spółka już jest w takim trendzie.
  Z wyrazami szacunku za Pana wyniki i samo prowadzenie bloga.

  OdpowiedzUsuń
 33. W moim systemie odwrócenie trendu spadkowego na wzrostowy mamy po ustanowieniu nowego wyższego dołka oraz przebiciu wcześniejszego szczytu. W przypadku trakcji był to poziom ok 1 zł (od dołka pierwsze wejście po wzroście o 180%). Kolejne wejścia (po przegapieniu poziomu odwrotu) mam najczęściej w sile (tzn. po przebiciu kolejnych szczytów). W zależności od przyjętej strategii prowadzenia pozycji czasami szukam też wejść w słabościach trendu (w korektach) - wejścia wtedy na wsparciach.
  Z obecnego punktu widzenia wejście w akcje Trakcji po przebiciu ostatniego szczytu - 1,45 zł.

  OdpowiedzUsuń
 34. Daniel co mógłbyś powiedzieć na temat LST ? Czy to dobry moment na wejście.Z góry dziękuję za komentarz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LTS - 39 - 40,7 to ważna strefa podażowa i uważam, że dobre wejście byłoby w sile, tzn. po pokonaniu tej strefy.

   Usuń
  2. Chodziło mi o LST Capital

   Usuń
  3. Sorry, przestawiłem litery i wziąłem Lotos :P
   LST jak na moje oko może wkrótce zaliczyć większą korektę, potencjalne zyski ale też mogą być ładne, dla mnie spółka ta była by za ryzykowna (ciężko o dobre poziomy obronne).

   Usuń
 35. Danielu co sądzisz obecnie o CCC? Z góry Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam trzy spółki na oku Atrem, Sanok i Ursus, co sądzicie o ich zakupie?

  OdpowiedzUsuń
 37. Cześć Daniel ,troche nuda na giełdzie bo wszystko rośnie, może wrzucisz swoją perspektywę dla wigu bądź kiedy jakaś korekta zmiana trendu?

  OdpowiedzUsuń
 38. Cze Daniel, bierzesz udział na XTB Cup Young? Pamiętam, że w konkursie na gragieldowa miałeś nick stones, na XTB w obecnym konkursie w top 20 też jest stones z ponad 200% stopą zwrotu w dwa tygodnie. To Ty? :P
  Ja tam zarobiłem jak dotąd 32%, ale jeszcze mam szansę na dogonienie czołówki :P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak biorę udział w "zawodach" i tak mój nick to stones ;). Konkurencja jest duża, gram wyjątkowo agresywnie, ale staram się kontrolować ryzyko. 32% to też niezły wynik i szansa na skok do top 10 zawsze jest możliwa ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia.

   Usuń
 39. CCC - już pisałem: dalej w fazie korekty, moim zdaniem 130 zł było by sygnałem kontynuującym główny trend

  Atrem - na blogu analizowałem tą spółkę, opisana tam analiza oczywiście nadal aktualna (http://at-trader.blogspot.com/2013/01/atrem-atr-analiza-techniczna.html)

  Sanok - uważam, że wygląda bardzo dobrze, na razie brak sygnałów do głębszej korekty

  Ursus - ważne wsparcie 2,8 zł, po za tym nie widzę sygnałów na możliwe wybicie w górę

  WIG - dużo osób niecierpliwie czeka na korektę, jak na razie to nie widzę sygnałów, żeby się jakaś większa korekta szykowała

  OdpowiedzUsuń
 40. Czy to dobry moment, by kupić Neucę?

  OdpowiedzUsuń