Translate my BLOG

niedziela, 28 sierpnia 2016

Euro OAT (FOAT)

Quick view po roku prowadzenia pozycji
28.08.2016 - 161,71


Lekko ponad rok temu wyznaczyłem potencjalny poziom zakończenia silnej korekty spadkowej, pora więc na sprawdzenie czy wejście się opłaciło...

W stosunku do lipca ubiegłego roku wykres stoi dzisiaj około 13% wyżej (na obligacje jest to potężny wzrost) i na chwilę obecną nic nie sugeruje, że to już koniec. Wręcz przeciwnie - kurs od dłuższego czasu utrzymuje się na wysokim poziomie twardo broniąc wsparcia. Mamy więc sygnał do wejścia z dobrym stosunkiem ryzyka do potencjalnego zysku. Kluczowym oporem powstrzymującym dalsze wzrosty jest poziom 162,3, przy tym wsparcia tworzą ostatnie "low'y" świec, aż do 159,8.

PS. średnia EMA45, która rok temu świetnie wyznaczała poziomy zwrotne już straciła na znaczeniu - należy ją na nowo dostosować do wykresu.Wielki powrót do wzrostów?
17.07.2015 - 147,87

Średnia EMA45, którą po raz pierwszy opisałem w marcu 2015 idealnie wyznaczyła moment możliwego zakończenia długoterminowego trendu. Obecnie obraz techniczny może zdradzać, że kurs ponownie zmierza "w podróż na północ" - po silnych spadkach cena przeszła w ok. 5 tygodniową korektę boczną, która to zakończyła się udanym wybiciem w górę, pokonując przy tym ten ważny wyznacznik trendu (średnią EMA45). Możliwe więc, że wkrótce ponownie będziemy świadkami rekordowych cen na rynku obligacji.

Pozytywnym sygnałem scenariuszu wzrostowego będzie utrzymanie się kursu powyżej średniej EMA45. W idealnym przypadku cena nie powinna ponownie zejść poniżej średniej, pierwsze wsparcie to strefa 147,40-147,15, kolejne wyznacza ta średnia. Kluczowy pierwszy opór widzę dopiero w okolicach 150,8. 
 

5 komentarzy:

 1. panie Danielu
  czy mozna prosic o analiza złota?
  dobijamy do waznego miejsca i lada chwila powinna nastapic korekta ostatnich długich spadkow;

  OdpowiedzUsuń
 2. Zloto buy jak nic, teraz mlotek, udana obrona wsparcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ta chwilę zloto udanie obronilo wsparcie, cien wskazuje obecnosc kupujących, stop lossy wyczyszczone, wiec ewentualne nowe zlecenie obronne mysle, ze oczywiste ;) Srednia tyg. zmienosc surowca rowniez wskazuje buy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. korekcyjnie buy - pełna zgoda;
  kwestia jak widzicie góre tej korekty ?
  licze, ze potrwa to do jesieni kiedy to usa podniasa stopy%, dolar poleci na 5pln, a gold pojedzie na 900 i wtedy trzeba bedzie ładowac pod sam koreczek
  co uwazacie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. ja widze min. 1200, a co bedzie dlugoterminowo nikt nie wie

  OdpowiedzUsuń