Translate my BLOG

niedziela, 14 lipca 2019

Atrion Corporation (ATRI)

Spekulacyjna spółka z potencjałem?
ATRI 11.07.2019 - 794,81 (USD)

Czas na bardziej spekulacyjną spółkę do długoterminowego portfela "Najlepszych Spółek Świata" - Atrion Corporation. ATRI jest spółką z sektora medycznego i należy do wiodących dostawców urządzeń i komponentów medycznych na niszowe rynki. Dodatkowo wytwarza produkty bezpieczeństwa w tym kamizelki ratunkowe i pontony. Firma wprowadziła system ochrony mięśnia sercowego MPS zapewniający chirurgowi całkowitą elastyczność w zakresie ciągłej zmiany mieszanki, temperatury, szybkości przepływu i automatycznemu dawkowania leków dostarczanych pacjentowi podczas operacji na otwartym sercu. Spółka ta z wszystkich dotychczasowych akcji przedstawionych jako kandydat do "Najlepszej Spółki Świata" ma najniższą kapitalizację rynkową, która obecnie wynosi 1,46 mld. $. Zatrudnia 570 pracowników, wypłaca skromną dywidendę która wynosi 0,68% przeznaczając na nią 27,6% wypracowanych zysków. Firmę tą uważam jako ciekawy tytuł do zwiększenia sobie części spekulacyjnej długoterminowego portfela i po ostatniej korekcie chciałem ją nabyć do zarządzanego przeze mnie certyfikatu, którego można kupić na giełdzie, jednak niestety spółka nie jest notowana na giełdzie w Stuttgarcie (a nabywać mogę tylko spółki z listingiem na tej giełdzie) - szczegóły odnośnie tego certyfikatu: "Mój portfel inwestycyjny do kupienia na giełdzie". Mimo tego, nie wykluczam że dojdzie ona do mojego prywatnego portfela - zakupić ją można na giełdzie domowej, tj. NASDAQ, na giełdzie w Berlinie i BATS Exchange - ze względu na płynność (niższy spread) zalecam jednak giełdę domową. Przy spółkach tej wielkości ryzyko do większych obsunięć kursowych jest większe, dlatego też tym bardziej fundamenty muszą być wzorowe i tak też w tej spółce jest:


10 komentarzy:

 1. Zapomniałem dopisać: zamiast Atrion do certyfikatu kupiłem Sartorius (ten sam sektor) i tą spółkę też już na blogu przedstawiałem - w zakładce "spis treści" można ją odnaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cze, a można też śledzić zmiany w składzie tych certyfikatów?

   Usuń
  2. Cześć, oczywiście że można, chociażby na stronie gdzie te certyfikaty są katagolowane - wikifolio.com ;)

   Usuń
  3. Anonimowy - tu masz sklad portfela i od razu mozesz zobaczyc jakim kapitalem Daniel obraca ;) https://www.finanzen100.de/wikifolio/index-zertifikat-auf-lus-wikifolio-index-hqsp-investing-wkn-ls9npm_H2018213651_156664524/

   Usuń
  4. Teoretycznie dochodzi do tego jezcze zainwestowany w certyfikat kapital, bo mimo ze Daniel posrednio nie obraca zainwestowanym kpitalem to ma wplyw na jego wartosc, wiec praktycznie trzeba jeszcze chyba doliczyc ten kapital :)

   Usuń
 2. Myślę, że zasługuje, żeby nazwać ją spółką z potencjałem

  OdpowiedzUsuń
 3. Rośnie cały czas, więc warto rozważyć zainwestowanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad piórem Waterman. Co możecie mi powiedzieć o piórach tej marki? Z góry dzięki za pomoc w temacie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry, proszę o aktualizację spojrzenia na spółkę

  OdpowiedzUsuń