Translate my BLOG

poniedziałek, 24 października 2011

ERG

Indeksy w górę a spółka od ponad 2 tygodni w konsolidacji...
24.10.2011 - 0,55
 
Na prośbę osoby z czata krótko przedstawię sytuację techniczną spółki.
Mimo, że na indeksach od ponad dwóch tygodni zaobserwowaliśmy już wzrost o ponad 13% na wykresie spółki ERG dalej nic się nie dzieje... Walor od lutego bieżącego roku znajduje się w trendzie spadkowym, a ostatnie zawirowania na rynkach tylko przyniosły więcej "bałaganu" na wykresie. Od chwili pierwszych silnych przecen na rynkach na spółce można było zauważyć ogromną zmienność:


Obecny trend horyzontalny nie jest jednak znakiem na możliwe zatrzymanie ostatnich spadków. Rynek w tym czasie zyskał kilkadziesiąt procent, a spółka tylko utkwiła na swoim poziomie - wygląda to na odpoczynek przed dalszym ruchem spadkowym :P.

24.10.2011

Na wykresie Ichimoku w oczy rzuca się duże oddalenie średniej Tenkan od Kinjun. Jest to znak na to, że ewentualne odbicie raczej będzie krótkotrwałe. Wtedy możliwe zatrzymanie mielibyśmy w okolicach 0,74 zł. Natomiast na MACD powstał sygnał kupna, jednak średnie przebiegają bardzo blisko siebie - sygnał jaki powstał jest bardzo słaby. Przebicie 0,52 zł za skutkuje sygnałem przeciwnym na tym wskaźniku. Podsumowując nadal obowiązuje trend spadkowy i na razie nic nie wskazuje na jego zakończenie.

4 komentarze:

 1. Dziekuję bardzo. Ciezko jest znalesc at takiej spolki. Dzieki analizie widze mniej wiecej jaki jest przewidywany obraz na najblizsze dni , poozostaje teraz tylko czekac na krotkotrwaly wzrost ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. titiooo chyba błędnie interpretujesz analizę Daniela... cyt. poozostaje teraz tylko czekac na krotkotrwaly wzrost, a w analizie pisze cyt. ewentualne odbicie raczej będzie krótkotrwałe, zwróć uwagę na słowo ewentualne, w komentarzu napisałeś jakbyś zinterpretował że będą krótkotrwałe wzrosty...

  OdpowiedzUsuń
 3. ehmm... no powiedzmy ;p
  wybicie prawdopodobne, ale wystarczy spojrzeć na wykres z ostatniego pół roku - takich wybić było więcej i żadna nie zakończyła się zmianą trendu, więc kolejne wybicie może skończyć się podobnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ewentualny wzrost predzej czy pozniej sie pojawi, nie interpretuje analizy jako bankowy wzrost, bo to jest gielda i cienka spolka. Jak widac po moim wczesniejszym komentarzu jest to inwestycja krotkoterminowa, tzn tak jest w planie, a jak wyjdzie to zalezy od potencjalnego wzrostu ;)

  OdpowiedzUsuń