Translate my BLOG

niedziela, 1 lutego 2015

Midas (MDS)

Tygodniowy wykres Ichimoku
30.01.2015 - 0,57 

W ujęciu kilkuletnim Midas na wykresie utworzył podwójne dno. Sama analiza w oparciu o Ichimoku na tygodniowym sugeruje średniookresową konsolidację z tendencją spadkową. Wybicie ceny powyżej Senkou Span B (górnej granicy chmury bessy) mogło by dać impuls do możliwego zakończenia długoterminowych spadków, potwierdzając zarazem formację podwójnego dna z wykresu miesięcznego. Ważnymi poziomami które cena powinna przebić by potwierdzić przejście w trend wzrostowy to: 0,60 oraz 0,75. Kluczowym wsparciem pozostaje natomiast poziom 0,5 zł.  Podpisanie umowy z Cyfrowym Polsatem - wybicie "z fundamentami" czy pułapka?
25.01.2012 - 1,35


 Na wykresie widać ładne wybicie z konsolidacji przy znacznym wzroście wolumenu. Dodatkowo przebiliśmy kilka oporów - fibo, szczyt z pierwszego grudnia, pokonanie średnich krótkookresowych oraz przebilcie Wilder'a. 

Czy przyłączyć się do ruchu?

Patrząc fundamentalnie uważam, że samo pojawienie się informacji o podpisaniu umowy to trochę mało. Tym bardziej, że (na pierwszy rzut oka) nie ma tam powalających nowinek. Niemniej jednak technicznie wygląda dobrze. Kolejny opór mamy w okolicach ostatniego szczytu (ok 1,5 zł), następny tworzy już długoterminowa linia trendu, po tym 1,8 zł i okolice 2 zł. 

Podsumowując myślę, że będzie to czysta gra spekulacyjna - bardziej pod PP niż ostatnie info. Możliwe więc, że tak szybko jak wybiliśmy tak samo szybko cofniemy. 

Mój scenariusz - jutro kolejny spektakularny wzrost do okolic oporu (wzrost o ok. 10%) i po tym zwolnienie wzrostów i pod koniec odbicie od linii trendu (to wszystko w ciągu 1 tygodnia).
Pozdrawiam ;-)
 


Kiedy wybicie z konsolidacji?
05.01.2012 - 1,11

 Na prośbę wrzucam analizę Midasa. Obecnie spółka tkwi w konsolidacji - kurs zawiesił się między 38,2 a 50% zniesieniem Fibonacciego. Przy 50% zniesieniu na wykresie Ichimoku mamy dodatkowo płaską granicę chmury hossy - potwierdza to silne wsparcie jakie tkwi na tym poziomie. Dodając do wykresu wstęgi Bollinger'a możemy zauważyć silne ich zawężenie. Świadczyć to może o dynamicznym wybiciu z tej konsolidacji. Ewentualny moment wejścia szukałbym po wyjściu kursu górą. Będziemy wtedy mieli wybicie z chmury na wykresie Ichi, przebicie oporu + zniesienia Fibo oraz wybicie z konsolidacji. Potwierdzenie tego wybicia powinniśmy szukać w wolumenie. Znaczny wzrost obrotów potwierdzi wiarygodność tego ruchu.

14 komentarzy:

 1. Co ma zamiar zrobic Midas teraz? Gbyby Pan mógł słowko,byłabym wdzięczna.Pozdrowiam Ego

  OdpowiedzUsuń
 2. gratki, maiłeś rację z nagłym silnym wybiciem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie, jednak chyba pułapka, gratuluje wyczucia
  ja myślałem, że będziemy ostro pakować do okolic 2 zł, a tu zonk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam

   mam pytanie mam 5000 akcji midasa kupionych po cenie 1,93 prosze napisac jak to jest z prawami poboru. emisja ma byc 1:4. cena ustalona jest na 0,70gr. prosze mi napisac do kiedy musze posiadac akcje zebym dostala te pp. ile wtedy bede musiala wydac kasy na nowe akcje. Prosze mi napisac co musze zrobic jeseli nie bede chciala dokupic tych nowych akcji, czy musze sprzedac te prawa poboru czy one same znikaja z mojego konta. prosze mi poradzic co mam zrobic, czy sprzedac ze strata akcje czy sprzedac tylko prawa poboru.

   monika

   Usuń
 4. Powtórzę, jak emisja ma być 1:4 po 0,7 zł to za jedną szt. nowej emisji dostaniesz 4 sztuki po 0,7 zł, czyli 2,8 zł i wtedy łącznie ze starą akcją będziesz miała 5 sztuk akcji. Jeśli chodzi o całą procedurę PP to nie chce mi się to za bardzo tłumaczyć :P
  odsyłam do Internetu - łatwo dostępna informacja (choćby na wiki)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo proszę,ostatni raz,o analizę Midasa.Dzięki EGO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie technicznie nic się nie zmieniło, więc ostatnia analiza jest jeszcze aktualna. Tak jak podejrzewałem, ostatnie info nie było na tyle przełomowe, żeby dźwignąć kurs dużo wyżej. Wygląda to bardziej na grę pod PP.
   Na razie mamy tylko konsolidacje w rejonach 1,16 - 1,4.

   Usuń
 6. No sprzedalam Midasapp po0,27 moglam zaczekac ale juz...nie ma.Teraz jeszcze skcje Midasa,ale poczekam do marca.Co Pan sadzi o Mewie,nie podrosla ostatnio)slyszalam,ze teraz warto.Dzieki za wczesniejsze sugestie.Ego

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli chodzi o Mewe, to ze względu na małe obroty i dziwny wykres trzymałbym się niej z daleka. Nie wiem jak stoją fundamentalnie, ale patrząc po wykresie pewnie nie najlepiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ,po chłodnej ocenie dałam sobie spokuj.Na Midasa pp(a raczej na siebie jestem w...a),no ale cóż, wracam do brs.Mam nadzieję sprzedac w najbliższych dniach stare Midasa.Pozdrawiam EGO

   Usuń
 8. I w końcu sprzedałam Midasa po 1,10(nieżle).Trzeba teraz troszkę odczekac.Krótko,w nawiązaniu tylko do moich wcześniejszych zapytan.Ego ,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy mój kierunek na ATS idzie w dobrą stronę,że przed wynikami ,9 maj,.
  może trochę wzrośnie a potem możliwe spadki do ok 0,30gr.Pozdrawiam iDzięki. EGO

  OdpowiedzUsuń
 10. ATS (wykres tygodniowy) - pro-wzrostowa formacja młotka, czyli szansa na wzrosty w kolejnych dniach, w dłuższym terminie dominuje trend spadkowy, czyli prawdopodobieństwo na 30 gr jest duże.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki wielkie za analizę, oczywiście wyczekuję kolejnej, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń