Translate my BLOG

sobota, 28 lutego 2015

Bycze spółki po lutym 2015

Mimo defensywnego nastawienia do polskiego rynku, portfel "Byki" osiągnął w lutym ponad 9% miesięczną stopę zwrotu co daje blisko 6% więcej niż benchmark (WIG). Tym samym wartość Byków wspięła się na nowy historyczny szczyt: 100,3%! Czyli po 38 miesiącach udało się podwoić jego wartość (w tym samym czasie WIG wzrósł o 40,88%). Wybicie tego szczytu zawdzięczać można wyjątkowo udanym doborem spółek, które to w lutym wzrosły o 19,6% (Quercus) i 12,2% (Kruk).Akcje w portfelu w ostatnim czasie zachowały się w następujący sposób:

Quercus 27.02.2015 - 7,8

Zakup przy długoterminowej linii trendu okazał się jako bardzo udany, a wybicie ostatnich szczytów pomogło w ogromnym wymiarze przyspieszyć wzrosty. Dalszy potencjał zwyżek można oszacować do min. 9,5 zł i z dużym prawdopodobieństwem wybicia tego oporu i wzrostów na nowe historyczne szczyty. Kluczowymi wsparciami są główna linia trendu w połączeniu z tzw. zmianą biegunów (opór w przedziale 6,5-6,75 zamienia się w wsparcie).


Kruk 27.02.2015 - 129

Druga spółka z portfela również pokonuje swoje szczyty notując obecnie na najwyższych poziomach w swojej historii. Oznacza to, że do czasu kiedy ten trend dalej się utrzymuje powinno się w nim "siedzieć". Wsparcia tworzą wcześniejsze szczyty oraz dołki jak i długoterminowa linia trendu. 


Luty okazał się miesiącem w którym wiele spółek opuściło swoją konsolidację w którym znajdowali się od 2014 roku. Tym samym można rozmyślać nad przyłączeniem do którychś z tych spółek. Wśród obserwowanych akcji na liście mam: Sanok (wybicie), Elzab (dalej w konsolidacji), Amica (wybicie), CCC (wybicie), Ciech (kontynuacja trendu),  Energa (potencjalne zakończenie korekty), Kety (wybicie), Polna (dalej w konsolidacji/zwolnienie wzrostów),  Stalexp (dalej w konsolidacji), Tfone (kontynuacja trendu),  Wawel (potencjalne zakończenie korekty). Gdybym zdecydował o zakupie nowej spółki oczywiście tak jak do tej pory poinformuje o tym na żywo tu w komentarzach oraz na stronie FB: "Pamiętnik Giełdowy Facebook".


-DODATEK-
Wraz z prośbą czytelnika o porównanie portfela Byków do pozostałych rynków świata poniżej wklejam wykresy porównujące do głównych rynków Europy, Ameryki oraz Azji jak i do funduszu mistrza (Warren'a Buffett):
8 komentarzy:

 1. Ewentualny zakup kolejnych spółek, byłby zarazem zakończeniem defensywnego nastawienia portfela :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Co sądzisz o rainbow tours i vistuli? jaki zasieg wzrostów tu widzisz;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. RBW "chodzi" impulsami, dlatego tu ciekawy moment wejścia widzę w korekcie, a zasięgi wzrostów jak i korekt do kolejnych okrągłych poziomów ~,0 oraz ,5.
   VST opory: 2,4 i 3,2-3,3 (prosty PA).

   Usuń
 3. Wpływ podwyżek stóp procentowych na amerykańskie indeksy:

  http://myalterfinance.blogspot.com/2015/03/podwyzki-stop-procentowych.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Daniel pokusisz się o małą aktualizację portfela?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio w portfelu nic się nie działo więc stwierdziłem też, że nie ma potrzeby aktualizować jego stano po ostatnim minionym miesiącu: w marcu nie było żadnych zmian w portfelu, spółki które wcześniej tam były nadal są i w sumie w marcu przyczyniły się one do wzrostu wartości portfela o prawie 2,5%.

   Usuń
 5. Dzisiaj do portfela po cenie zamknięcia doszła nowa spółka: CIECH

  OdpowiedzUsuń