Translate my BLOG

sobota, 3 października 2015

Bycze spółki po wrześniu 2015

Wrzesień minął i WIG notuje najniżej od sierpnia 2013 roku, jednocześnie portfel "Byki" kończy miesiąc najwyżej w swojej historii. Po 45 miesiącach prowadzenia portfela całkowita stopa zwrotu wynosi teraz 115,1%, gdzie w tym samym czasie benchmark (WIG) zyskał 31,68%:
Mimo tego, że na rynkach obecna sytuacja wygląda dosyć niebezpiecznie postanowiłem, że przyjrzę się spółkom, które w mojej opinii okres ten mogą przejść lepiej niż szeroka masa (link: "Top kandydaci do portfela"). Wyszukałem spółki, które na moje oko mają stabilny trend wzrostowy i potencjał do dalszych zwyżek. Po analizie kilkunastu akcji, wybrałem dwie nowe spółki, które to właśnie dołączyły do portfela, są to Kruk i Eurocash. 

Eurocash 02.10.2015 - 45,5

 Uważam, że Eurocash właśnie przechodzi z średniookresowego trendu spadkowego do dłuższej fazy wzrostów, być może nawet powrót do trendu zapoczątkowanego w 2005 roku. Na kupno zdecydowałem się tuż przed ostatnim szczytem grając na jego udane pokonanie - wyszło. W piątek kurs wybił ponad ważny poziom (45 zł), który w mojej opinii jest dobrym sygnałem potwierdzającym dalszą chęć zwyżek. 


Kruk 02.10.2015 - 171

Drugą nową spółką jest Kruk - całkiem niedawno była też w portfelu, gdzie w obawie przed większą korektą postanowiłem spróbować sprzedać ją w okolicach szczytu i odkupić niżej za 140 zł. Jeśli chodzi o sprzedaż w okolicach szczytu to można powiedzieć, że poziom trafiłem dosyć dokładnie, jeśli ale chodzi o odkupienie niestety chybiłem o 1 zł - cena spadła do 141 zł... Po tej korekcie kurs dosyć szybko zaczął się wspinać, ja nie chciałem wsiadać w "pędzący pociąg" i poczekałem na kolejną korektę, którą teraz właśnie mieliśmy. Obecnie cena notuje w dosyć wąskiej konsolidacji, co daje nam możliwość dobrego zarządzania pozycją. Wybicie z tej konsolidacji może być dosyć gwałtowne i jeśli cena z podobnym impetem jak wcześniej wybije nowe szczyty będzie to bardzo dobry sygnał do kolejnych rekordów cenowych akcji. 


Ciech 02.10.2015 - 73,7

Ostatnia ze spółek, w portfelu już jest od kwietnia i jak dotąd dalszy potencjał zwyżkowy wygląda bardzo obiecująco. Na razie nie widzę sygnałów świadczących o słabnącej sile trendu, więc dalej będę się tej spółki trzymał. Gdyby ale jednak coś zaczęło się tu niepokojącego dziać, ważnym poziomem orientacyjnym jest cena 69 zł, kolejne wsparcie widzę na poziomie 65 zł i 63 zł. 

Reasumując jak dotąd portfel na tle szerokiego rynku radzi sobie bardzo dobrze, przewaga nad WIG'iem wynosi już ponad 80%. Stabilność wzrostów wartości portfela zachęca do większego zaangażowania się w akcje, możliwe więc że w kolejnych tygodniach dojdą następne spółki - moimi faworytami są te z postu z 27 września (link: kandydaci do portfela). Dla "głodnych statystyk" niżej przygotowałem jeszcze wykres z stóp zwrotu z wszystkich akcji które przechodziły przez portfel (niebieskie kolumny to spółki, które nadal są w portfelu):


Więcej można znaleźć w zakładce: "Portfel Byki (akcyjny)".

1 komentarz:

  1. Trafione, nowe spółki dają już ładny pieniądz :)

    OdpowiedzUsuń