Translate my BLOG

niedziela, 27 września 2015

Top kandydaci do portfela akcji "Byki"

Obecnie rynek akcji przechodzi okres słabości, nie wiadomo jak długo on będzie trwał i jakich rozmiarów jeszcze sięgnie, dlatego też portfel "Byki" defensywnie przechodzi ten czas. Mimo tego oczywiście można znaleźć kilka perełek, które to twardo trzymają się trendu, poniżej moja lista spółek, które są top kandydatami do zakupu:


 Amrest 25.09.2015 - 165

 Pierwsza z tych akcji jest Amrest - ładny stabilny trend wzrostowy z regularnymi korektami w formie "flagi", które po wybiciu potwierdzają dalszą aktualność wzrostów.


Kruk 25.09.2015 - 174

Kolejna spółka: Kruk, to samo - ładny stabilny trend wzrostowy, obecnie kurs znacznie oddalił się od linii trendu co podnosi ryzyko wystąpienia większej korekty, jednak w dłuższym terminie stabilność tych wzrostów daje możliwość zarobienia kilku groszy.


Duon 25.09.2015 - 3,16

Duon również dalej w trendzie, a obecna przecena możliwie dobrą okazją do zakupów. Jest szansa na obronę ostatniego dołka, a jeśli on zostanie przebity mamy jeszcze linię trendu. 


Bytom 25.09.2015 - 3,24

Bytom oczywiście podobnie - trzyma się trendu i możliwie, że wkrótce zobaczymy atak na ostatnie szczyty, jego pokonanie powinno potwierdzić dalszą chęć zwyżek.


CdProjekt 25.09.2015 - 26,8

CdProjekt również twardo utrzymuje się powyżej linii trendu, a ostatni dołek, który niebezpiecznie blisko zbliżył się do głównej linii trendu może być dobrym poziomem orientacyjnym do obrony się przed możliwym odwróceniem kierunku.


Amica 25.09.2015 - 161

Amica - spółka, która w 6 lat wzrosła prawie 5500%, miewa dłuższe fazy odpoczynku, która to wymaga dużo cierpliwości od inwestora, jednak gdy nastąpi wybicie można obserwować silne i stabilne kilkumiesięczne wzrosty. Poziomami orientacyjnymi do obrony są oczywiście wcześniejsze dołki oraz główna linia trendu.


Eurocash 25.09.2015 - 43,25

Pod koniec mój faworyt: Eurocash na wykresie tygodniowym. Po silnych wzrostach z ostatnich 10 lat spółka przeszła w fazę dłuższej i większej korekty, gdzie po ukształtowaniu się podwójnego dna i wybiciu ostatniego szczytu średniookresowego trendu spadkowego powstał sygnał możliwego powrotu do wzrostów. Dodatkowym potwierdzeniem możliwego rozpoczęcia zwyżek, może być udana obrona tzw. zmiany biegunów w formie długiego dolnego cienia. Wybicie powyżej 45 zł może być dobrym sygnałem wejścia. 

 Myślę, że wszystkie wyżej wymienione spółki w ujęciu kilkumiesięcznym mogą dać ładny grosz, pozostanie tylko selekcja najbardziej obiecujących. Przypomnę, że mimo trendu i pozytywnych sygnałów wejścia, czasem spółki lubią robić psikusa - pamiętać więc o zleceniach obronnych! Osobiście rozważam zakup przynajmniej jednej ze spółek, na którą się zdecyduję jeszcze nie wiem, ale jak wyląduje w portfelu to oczywiście poinformuję o tym w komentarzach z ostatniej aktualizacji portfela ("Bycze spółki po sierpniu 2015") oraz na stronie FB.

7 komentarzy:

 1. Najlepiej w tym gronie wygląda moim zdaniem Amica i Amrest jeśli zakończy korektę i wyjdzie ponad linię trendu spadkowego z ostatniego okresu. Mam natomiast mieszane uczucia względem CD Projektu, gdzie coraz bliżej jest do zmiany tendencji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Daniel,a co sądzisz o PND,CIG i MSW?

  OdpowiedzUsuń
 3. PND jak dla mnie ost. 5 msc. za duza zmienność
  CIG jak wybije do góry moze byc ciekawie
  MSW tez chyba bezpieczniej poczekać na jakies potwierdzenie, czyt. wybicie

  OdpowiedzUsuń
 4. Do portfela dołączyły KRUK i EUROCASH

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Daniel,
   czytam twojego bloga, jednak tracę rachubę co trafia do portfela byki
   Rozumiem, że takie informacje publikujesz w komentarzach pod ostatnim wpisem z tagiem "Portfel Byki" ?

   Usuń
  2. Tak, info o zakupie dodaje w ost. aktualizacji + na fanepage bloga na fb. Jakie spółki sa w moim węższym gronie zainteresowania tez czasem tam dodaję, czasami (jak w tym poście) poświęcam na to tez oddzielny wpis. Takze informacje o zakupie pojawiają sie na w kilku miejscach jednoczesnie ;)

   Usuń
 5. Warto zwrócić uwagę na Budimex. Ostatnio wygrywa sporo przetargów przez co jest szansa na rekordowe zyski w tym roku. Trend ze strony technicznej również wygląda bardzo solidnie.
  Z technicznych spółek Monnari też ładnie daje zarobić.

  OdpowiedzUsuń