Translate my BLOG

wtorek, 4 czerwca 2019

Heico Corporation (HEI)

"Inwestuj i handluj zgodnie z długoterminowym trendem"
HEI 03.06.2019 - 122,49 (USD)

Dzisiaj przedstawiam kolejną spółkę z mojej listy "Najlepszych Akcji Świata" - Heico Corporation. Siedziba firmy znajduje się w Hollywood na Florydzie i jest przedsiębiorstwem lotniczym i elektronicznym, która koncentruje się na rynkach niszowych. Produkty HEICO znajdują się w samolotach, pojazdach kosmicznych, sprzęcie obronnym, sprzęcie medycznym i systemach telekomunikacyjnych. Firma założona została w 1957 roku, zatrudnia dzisiaj 5400 pracowników, a jej obecna kapitalizacja rynkowa przekracza 14,5 mld. $. 

Mimo trudnego otoczenia rynkowego, w którym rynki od szczytów pospadały po kilka procent, HEICO poszybował na nowe historyczne szczyty: 

HEI 03.06.2019 0 122,49 (USD)

Wybicie kursu zawdzięczać można dobrym wynikom kwartalnym, które firma tydzień temu zaprezentowała. Jak już wcześniej wspomniałem spółka w stosunku do rynku wykazuje ogromną siłę, więc zdecydowałem też że zasilę certyfikat tymi akcjami - było to tydzień temu i dzisiaj pozycja świeci już blisko 20% zyskiem - szczegóły odnośnie tego certyfikatu dostępne są pod tym linkiem: HQSP Investing. Oczywiście taka dynamika wzrostowa jak w ostatnich dniach nie może utrzymywać się wiecznie, dlatego też oczekuję albo zwolnienia wzrostów, albo korektę w której kurs ponownie zbliży się do średnich kroczących (na wykresie zielona strefa). Mimo tego nie zamierzam tych udziałów już sprzedawać - pozycję nabyłem na dłuższy okres, dodatkowo mimo słabości rynku HEI trzyma się bardzo dobrze, a to stabilizuje portfel. 

Dla osób chcących poznać proste metody inwestycyjne ale i tradingowe mogę polecić prawdziwego klasyka literatury: "Droga Żółwia"*

Długoterminowo wzrost akcji zawdzięczać można bardzo dobrym fundamentom - nie zadłuża się co w okresie kiedy spółki "lubią" się zadłużać wysoko cenię, gdyż w przypadku kontynuacji polityki FED (jeśli rynek wróci do wzrostów to i FED wróci do podwyżek stóp procentowych) może być dużą przewagą w stosunku do rynku. Dodatkowo dochodzi mikro dywidenda, na którą firma przeznacza mikro zysk - wynosi ona 0,11%, payout ratio 6,3% i co roku wypłata ta rośnie. Oczywiście również obrót oraz wynik netto nieprzerwanie od już 10 lat co roku coraz wyższe, ale więcej szczegółów zamieszczam na poniższych obrazkach:*Link oznaczony gwiazdką jest linkiem afiliacyjnym - czyli przy zakupie książek z tego linku wesprzesz blog (nie dopłacając do ceny zakupu).

2 komentarze:

  1. Ksiazka "Droga Zolwia" naprawde dobra, tez ja goraco polecam, mi ona otworzyla na pewne rzeczy oczy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wow...świetna spółka, wrażenie robi piękna kontynuacja trendu

    OdpowiedzUsuń