Translate my BLOG

poniedziałek, 15 listopada 2021

Thermo Fisher Scientific (TMO)

Dzisiaj do listy przedstawionych na blogu spółek dochodzi prawdziwy klasyk inwestycyjny: Thermo Fisher Scientific. Firma jest amerykańskim dostawcą oprzyrządowania naukowego, odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz usług oprogramowania. Działa głównie w czterech segmentach i są to: rozwiązania dla nauk przyrodniczych, przyrządy analityczne, diagnostyka specjalistyczna oraz produkty i usługi laboratoryjne. Spółka z kapitalizacją rynkową równą ok. 250 mld. $ należy do największych firm swojego sektora, ale mimo tego rozwija się szybciej niż sektor w którym działa.

Średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich dziesięciu lat przekraczał 11,5%, w pięciu letnim ujęciu przychody te rosły z kolei 13,7% rocznie. Przy tym warto podkreślić, że wzrosty te nie biorą się z samego rozwoju organicznego, tylko również poprzez przejęcia, co jednak przy tego wielkości firm jest standardem. 


Firma niecałe trzy tygodnie temu opublikowała raport  za trzeci kwartał. W okresie zakończonym 30 września sprzedaż wzrosła o 9% do 9,3 mld. $ – z czego 7% dotyczyło wzrostu organicznego. Przez cały rok firma prognozuje sprzedaż na poziomie 37,1 mld. $, co oznacza wzrost o 15% w stosunku do 2020 roku oraz skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,30 $, co oznacza wzrost o 20%. Również podczas pandemii spółka udowadnia, że ​​potrafi wykorzystywać bieżące warunki rynkowe. Firma opracowała nowe rozwiązania testowe (jej przychody związane z COVID-19 w trzecim kwartale wyniosły ponad 2 mld. $), które pomogły firmie nie tylko uniknąć spadku sprzedaży, ale także wygenerować wzrost. Ta zdolność adaptacji i innowacyjność jest kluczowa dla inwestorów, którzy chcą kupować i nie martwić się o obecną sytuacją w branży.

TMO 15.11.2021 - 637,66 $

Dobre fundamenty potwierdza również kurs akcji, który znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Aktualnie jej kurs akcji znajduje się na górnym ograniczeniu kanału regresji, co również w wycenie fundamentalnym potwierdza ponadprzeciętnie wysokie poziomy. Dlatego w ujęciu średnioterminowym można oczekiwać, że cena akcji albo na dłużej pozostanie na aktualnych poziomach, korygując tym wycenę w czasie, albo po prostu, że dojdzie do spadku ceny, co w efekcie też obniży aktualne przewartościowanie wyceny. Więcej informacji oraz krótkie podsumowanie na końcu:


Podsumowując: Thermo Fisher Scientific jest solidną do inwestycji długoterminowej spółką. Jej aktualna wycena fundamentalna niesie ze sobą ryzyko do przejścia w korektę, ale wraz z dłuższym horyzontem inwestycyjnym, każda większa korekta jest okazją do zakupów, gdyż zarówno przychody, jak i zysk netto oraz zdolność dostosowania się do bieżących warunków rynkowych przemawiają za wysoką jakością firmy. Dla osób zainteresowanych dodatkową wiedzą polecę darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker - klikając na poniższy baner przejdziesz do strony, gdzie e-book za darmo możesz pobrać:


Przypomnę również, że przy zakładaniu konta u brokera LYNX Broker, który jest partnerem dzisiejszej analizy, osoby które powołają się na mój blog (pamietnikgieldowy), LYNX otrzymają 50$ prowizji od transakcji.

 Załóż rachunek brokerski i odbierz 50$ ->

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz