Translate my BLOG

sobota, 13 listopada 2021

Atlassian Corporation Plc (TEAM)

Dzisiaj pod lupę ląduje bardzo dynamicznie rozwijająca się firma z Australii - Atlassian Corporation. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania programistom, kierownikom projektów i innym zespołom programistycznym i specjalizuje się w opracowywaniu i publikowaniu oprogramowania biznesowego. Spółka dla mnie interesująca głównie jest ze względu na bardzo stabilny i silny trend wzrostowy, czyli więcej do tradingu. Dla długoterminowego inwestora może również być interesująca, jednak w przypadku długoterminowej inwestycji, zaakceptować należy możliwe obsunięcia kursu akcji, które przekroczyć mogą nawet 75% - to ze względu na bardzo wysoką wycenę fundamentalną.


Aktualna kapitalizacja rynkowa firmy wynosi ok. 115 mld. $ i zatrudnia w sumie 6433 pracowników. Jej przychody w ostatnich pięciu latach rosły średnio 35,5% rocznie i również pozostałe wskaźniki rozwijają się w odpowiednim kierunku - według szacunków analityków w kolejnych trzech latach przychody się podwoją.


Pozytywny rozwój firmy nie powinien dziwić - produkty Atlassian są wykorzystywane przez 83% firm z listy Fortune 500 i mają 180 000 klientów w ponad 190 krajach na całym świecie. Firma może pochwalić się również 10 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie swoich produktów chmurowych.

TEAM 12.11.2021 - 444,66 $

Jak już pisałem we wstępie - trend kursu akcji jest niemal idealny. Jej cena w skali roku rosła średnio prawie 60% rocznie, co daje ponad 1500% wzrost w zaledwie 6 lat. Warto przy tym dodać, że dotychczasowe korekty delikatnie przekraczały 30%, ale mimo tej pozytywnej historii, ze względu na bardzo wysoką wycenę fundamentalną, małe potknięcie doprowadzić może do nawet 75% przeceny. Wraz z jej wystąpieniem sentyment wokół spółki się odwróci, ale jeśli ogólny trend rosnących wyników finansowych się utrzyma, to byłaby to dobra okazja do inwestycji długoterminowej. Więcej informacji do spółki poniżej:


Spółka dostępna jest spośród listy spółek w które można zainwestować, u X-Trade Brokers, czyli dzisiejszego partnera wpisu jest z kolei dostępna. Także jeśli interesują Cię firmy z większym potencjałem (ale i zarazem z większym ryzykiem), to możesz sprawdzić ofertę XTB, którą przedstawiłem w oddzielnym wpisie, do którego przejdziesz klikając tutaj: "Recenzja X-Trade Brokers, czyli XTB". Klikając z kolei na poniższy baner przejdziesz do strony gdzie możesz u nich założyć konto:


Pamiętaj, że instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u brokera X-Trade Brokers. Zastanów się czy możesz pozwolić sobie na tak wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zainteresowanym dokształceniem się, polecę jeszcze książkę "Giełda, inwestycje, trading" w której dokładniej opisałem na co przy analizie firmy zwracam uwagę, jakie kryteria powinna spełniać każda długoterminowa inwestycja, jak znaleźć potencjalnie obiecujące spółki do inwestycji i wiele więcej. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu, gdzie ją można zamówić:


1 komentarz:

  1. "Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania programistom, kierownikom projektów i innym zespołom programistycznym i specjalizuje się w opracowywaniu i publikowaniu oprogramowania biznesowego" - czytaj: nie obchodzi mnie czym się dokładnie zajmują, więc przekleję przetłumaczony opis xd

    OdpowiedzUsuń